Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Klasik gitar kaseti?

• billie • 9 Eylül 2004 00:31 • #559835
    Merhaba,
    Ben bir vakitler (10 sene kadar önce) klasik gitar dersi almış,daha sonra da evde kendi kendime çalışmaya devam etmiştim,,bu tamamen hobi amaçlıydı. Ancak kendi kendime parça çıkaramıyorum ,ders alırken herşey kolay hoca bir kere çalınca parçayı gerisi geliyor. Ama evde notalardan asla çıkaramıyorum kendim.
    Ve artık kolumda gitar derslere gidicek yaşı da çoktan geçtim,en azından öyle hissediyorum.
    Sormak istediğim, evde kendi kendime çalışmak için alabileceğim bir yanında parçaların notalarını da bulabileceğim Klasik gitar kasetleri var mıdır? Bu konuda bilgisi olan varsa, beni aydınlatırsa çok sevinirim.
    Mutlu günler.
  • aykuth • 9 Eylül 2004 08:29 • #559837
    çalmayı düşündüğün parçaların midilerini internetten aratabilirsin.

ya da midilerini bulduğun parçaları çalabilirsin. Üstelik midi ile çalışırsan parçanın hızını değiştirerek onunla beraber çalma şansın da var.

Bahsettiğin gibi bir kaset değil ama birçok amatör klasik gitaristin repertuarında olan ve notaları bulunabilecek parçalardan oluşan bir kaset çıkarmıştı ahmet kanneci onu alıp ondaki parçaları çalışabilirsin.

veya guitar pro bularak başlayabilirsin her şeye. Sonra www.mysongbook.com dan bir iki gtp indirirsin ve çalışmaya başlarsın. Guitar Pronun midi import özelliğiyle midi dosyalarını da açabilirsin üstelik.

kolay gele.

25 yaşında gitara sıfırdan başlayanlar olduğuna göre rahatlıkla ders de alabilirsin. Ama bence kendi kendine nota okumayı öğrenmen de mümkün.
  • galumoz • 9 Eylül 2004 11:53 • #559840
    ben de 22 yaşındayım ve elektro gitara sıfırdan başlıyorum.
    Bence bunda tuhaf bi şey yok. Unutmayın öğrenmenin yaşıyoktur.. Hem yaş dediğin sadece bedensel gelişim,hücrelerin gelişmesi önemli olan ruhunun yaşı...
  • billie • 10 Eylül 2004 02:23 • #559843
    Teşekkür ederim arkadaşlar,
    öğrenmenin yaşı yoktur tabiiki ,sadece kendimi böyle daha iyi hissedicem için.
    aykuth, tavsiyelerini ilk fırsatta hayata geçiricem ,gitarıma aldığım telleri takıp "midi"nin ne olduğunu öğrenir öğrenmez :)) interneti seviyorum!
    çok teşekkürler tekrar..
  • aykuth • 10 Eylül 2004 08:49 • #559844
    gerçekten bilmiyorsan, açıklayabilirim. hatta birkaç link de verebilirim.

Bence guitar pro vb. bir şeyleri kurarsan iyi olur. Böylece çalmak istediğin parçaları yazıp dinleme şansın da olur. Neyse sen telleri tak, bir çalışmalarına başla, ben klasik gitarist arkadaşlarla da bilgilerimi paylaşmaya çalışırım.
  • billie • 11 Eylül 2004 01:02 • #559848
    Evet öyle yapıyım,bi telleri takıyım diy mi? :) ondan sonra,tekrar konuşalım :) Bu arada diğer tellere bakarak takıcam yenileri, birkaç deneme de takarsam teller cozuturmu acaba ? bozmam diy mi takarken? :(
  • aykuth • 12 Eylül 2004 00:50 • #559849
    sorun olacağını sanmam