Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

cd yazıcı hangisi?

• amino • 29 Ocak 2005 11:25 • #560414
    ASUS.
  • ___SURGEON___ • 29 Ocak 2005 11:37 • #560415
    LG Combo DVDRW daha iyisi olmaz hem dvd hem lg hemde rw daha ne olsun
  • stranger_sws • 30 Ocak 2005 00:56 • #560423
    LG hiç kullanmadım ama kullanan arkadaşlardan biliyorum hemen hemen hepsi şikayetçi...bazen cd-rom daki cd yi bile görmüyo hatta arkadaşımda bazen cd-rom kayboluyor (nasıl iştir anlamadım)

ben philips kullanıyorum memnunun ama tavsiyem asustan yana...
  • Ktulu • 31 Ocak 2005 02:24 • #560426
    Paran varsa parana kıy Plextor al derim. Türkiye'de pek satılmaz ama satan yer bulursan mutlaka Plextor al. Zaten şu sıralar CD-RW medyalar doygunluk seviyesine çoktan ulaştı hız olarak. Plextor alırsan en az 6-7 sene kullanırsın :) Zaten ondan sonra mavi lazrli DVD-RW'ler ya da onun yerine başka medyalar sarar ortalığı. Yani teknolojinin eskitmesini beklersin aleti :) Şu ana kadar bozulan ya da teknik servise gönderilen bi Plextor hiç duymadım. Zaten profesyonellerin tercihidir. Fiyat olarak normal CD-RW'ların 1,5 katı bi seviyede olur ama tam anlamıyla "değer" yani.

Şu sıralar DVD-RW'lar da oldukça ucuzladı. Biraz daha fazla paraya kıyıp DVD-RW da alabilirsin. Bunda tavsiyem Yamaha ya da Pioneer olur. (Yalnız CD-RW'larda Sony berbattır. Çin'de yapılıyo bildiğim kadarıyla Türkiye'ye yollanan modelleri. Dışarda böyle değil tabi. ben bi ara almıştım 3 ay içinde haşat oldu :) CD'leri bile okuyamaz hale geldi)

İlk CD-RW'ım 2X Philips'ti. 1,5 sene kadar kullandım o zamanlar iyiydi. Sonra 8X Sony aldım dediğim gibi 3 ayda çöplüğe gitti. Sonra 24X Philips aldım hala ablamın bilgisayarında sağlam çalışıyo ama biraz ses çıkarıyo okurken. Daha sonra 32X Sony combo aldım o da 2 ayda çöplük oldu :)) Şu anda Samsung combo kullanıyorum 2 seneden beri. Hala tık yok. Her cdyi rahat okuyo. Yazmada zaten problem yok. Şu ana kadar kullandığım en problemsiz CD-RW. Bence paran azsa bundan al.

(Aynı zamanda başka bi sürücüm yok cd'leri okutmak için)
  • HardrocK • 2 Şubat 2005 09:30 • #560434
    Kesinlikle Sony alma,kuzenimde Sony var,benim LG'nin okuyabildiği cdyi okuyamıyor.Sadece marka...

Bende LG var.52*24*52 ben gayet memnunum şimdiye kadar hiç sorun çıkarmadı,hem bende sadece CD-RW var yani ayrıca CDRom yok.Tık demedi,hem ucuz.

Günde 10 tane cd çekersen bilemiyorum ama ben 2 günde ortalama 1 cd çekiyorum.Bir keresinde durmadan 14 cd çektim,hiçbirşey olmadı.

The Wolfram
  • fidelio • 2 Şubat 2005 11:20 • #560437
    pahalı ama sony daha iyi bi malzeme
  • Ktulu • 2 Şubat 2005 15:58 • #560441
    Sony şu ana kadar hayatımda gördüğüm en dandik CD-RW'ları üretiyo.

Babam elektronik müh., evimizdeki hemen hemen her elektronik cihaz Sony oldu bugüne kadar, ama CD-RW'ları aşırıderecede kötü.

Hiç bi Sony CD-RW'ın içini aıp kullanılan malzeme kalitesine baktın mı? Düşliler bile termo plastikten yapılmış, kasa sıcaklığında bile bozulacak kadar kalitesiz.

Sony'nin DVD'sinden başka bi optik cihazı alınmaz bence.

Plextor'dan şaşmayın derim. Fiyat olarak tuzludur ama ömürlüktür yani kesinlikle hakeder verdiğiniz parayı.
  • Yiaa • 6 Şubat 2005 10:40 • #560467
    Bende Casper'da çalıştım. Hemde merkez servisinde. Ama ben sana LG derim. Yanlııız alacağın yere dikkat et. Kaçak olarak sokulanlardan olmasın.
  • ASPRYN • 13 Şubat 2005 11:09 • #560511
    Alakas1z olcak belki ama ben Philips derim.Diger markalarin okuyamadigi tüm cdleri okuyor.Ben kullaniyorum cok kaliteli.
  • RAINMAN • 15 Şubat 2005 15:15 • #560519
    Lg den vazgeçme derim hata düzeltmesi en iyi optik cihazlardan biri, sessiz ve yazdıgı cd leri tüm diger marka cd-romlarda okutmada problemle karşılasmazsın.