Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

pedal alacam yardım edermisiniz....?

• cigaracı • 16 Ağustos 2005 09:15 • #561636
    arkadaşlar fender squire strat sahibiyim.gitarım clean tone.buna pedal alacam.küçük bişey olcak ama bi clean tone,birde clean tone destekli sert ton.nasıl anlatsam....?mesela nirvana nın smells like teen spirit veya rape me girişindeki gibi.Önce normal giriş sonra sert biçimde devam ediyor.pedallarla pek ilgili değilim anlatabildim umarım.ne tavsiye edersiniz bana...?
  • ibanetze • 16 Ağustos 2005 15:09 • #561638
    anlatamadın pek..gerçi kendinde pek anlamamışsın ondan :))

demek istediğin bi distortion pedalı istiyosun :))

pedala basmazsan bütün gitarlardan cean tone sesi çıkar,gitarın içinde efekt olmaz yani(elektronun akustikten farkı feedback olayının olmamasıdır)

distortion pedalı istiyorum de,yardımcı olurlar..

ben de olayım hatta :)

alternatifler şunlar; boss distortion,mxr distortion plus,boss overdrive..bence bunları bi dene..
  • cigaracı • 16 Ağustos 2005 19:18 • #561640
    evet ya pek anlatamadım.müzisyenler bir kere basıp çekince ses sert bir şekilde devam ediyor taa ki bi daha basana kadar.özellikle nirvanın dediğim şarkılarında daha belirgin.fiyat aralıkarı ne kadar?özellikleri neler.distortion olayına biraz yabancıyımda...:))
  • ibanetze • 16 Ağustos 2005 19:50 • #561641
    valla o kadar pahalı değil heralde,tam bilmiyorum ama 70-80 dolar falan olması lazım,en çok satılan pedal distortionla alakalı olanlar olduğu için,ucuz oluyo bunlar..
  • ibanetze • 16 Ağustos 2005 19:52 • #561642
    hem squier'i de yanlış yazmışsın :))
  • tom696 • 16 Ağustos 2005 23:00 • #561644
    gitarim clean tone ne demek ,ben onu anlamadim daha. anlasam cevap yazabilcem belki.
  • Gtr Br Mstng 2 • 17 Ağustos 2005 00:27 • #561647
    ibanetze anlatmış ya ne demek istediğini..
    adamın pek ilgisi yok bilmiyo işte..

bencede bi boss seni tatmin eder..
    ama istersen elimde bitane İBANEZ POWERLEAD var..
    bi fenderle rahat işini görür..
    smells like taki tonu falan rahat yakalarsında..
    extradan bonbonlo bi ton istiyosan sanmam..
  • cigaracı • 17 Ağustos 2005 16:58 • #561652
    gitarım clean tone derken baya bildiğiniz clean tone.yani tonu clean...:)

fiyat aralıkları nedir bu aletlerin pek anlamıyorum?2 aydır elektrom varda...
  • deadlymetalix • 17 Ağustos 2005 23:30 • #561656
    İyi 0 bi distirtion alacaksan bence 90-100$ civarı.Mesela bende boss hm3 var 100$ a almıştım.Nirvana'nın tonunu seviosan sanırım nirvana boss turbo distirtion kullanıodu.bunun fiyatıda aynıdır.Ama bilmen geeken şeyler var sadece distirtionla bu tonu yakalayamazsın iyi bi anfin ve compressor susuteiner gibi şeyler de olmalı.
  • cigaracı • 18 Ağustos 2005 18:52 • #561660
    sanırım boss distortion alacam.ya aslında şöyle söyliyim yaptığımız müzik klasik rock.klasik rocka sırıtmayacak bir distortion arıyorum.tavsiyeleriniz önemli arkadaşlar.yardımarınızı bekliyorum...:)