Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

çalışmayan (bozuk) anfiler satın alınır

• kkurt • 26 Ağustos 2005 06:45 • #561685
    Dış görünümü iyi, mekanik problemi olmayan, tercihen combo (1x12) ya da twin (2x12) anfiler satın alınır. Tüplü (lambalı) olanlara duruma göre eğer trafoları sağlamsa iyi bir fiyat verebilirim

yer: istanbul
  • Goldtop1957 • 26 Eylül 2005 12:36 • #561863
    Selam Kürşad,

Ya bi arkadaşımda Marshall MG30DFX var, satmak istiyor. Amfi gayet iyi durumda. Sadece channel switchinde bi problem var, muhtemelen bir leğimlik bir iş. Tüplü bir amfi almak üzere satıyor. Ne kadar verebilirsin?

Cem
  • kkurt • 26 Eylül 2005 13:39 • #561864
    Bilmiyorum MG30DFX nasıl bişeydir? 12" hoparlörü var mı? Bana sadece kabini lazım, şasede de bol yer, içindeki herşeyi söküp atıcam (iyiyse sadece hoparlörü kalacak değilse o da gidecek), kendi yaptığım amfiyi koymayı düşünüyorum içine. 10" lik hoparlörü varsa pek tercih etmem onlarda pek yer olmuyor, ama orjinali tüplü olsaydı tercih ederdim belki. Bende 10" hoparlörü olan bi Laney var (tüpsüz), içindeki herşeyi söktüm ama ancak basit bi amfi sığdırabildim içine. Yer problemi trafoların çıkış tübüne çok yakın olmasına sebep oldu, bu durum da dip gürültüsüne benzer bir probleme sebep oluyor. Belki trafoları şaseden kaldırıp hoparlörün oraya koymak mümkün olsaydı olurdu, ama Laney'in kabini buna da müsait değildi. İyi bir amfi için en az 30x20 cm lik şase lazım. MG30DFX bu tanıma uyar mı?
  • Goldtop1957 • 26 Eylül 2005 15:50 • #561865
    :) valla patron teknik detayları bilemeyeceğim ama amfinin 10" hoparlörü var ve transistörlü. Arkası açık olduğu için içinin büyüklüğü hakkında bir fikir sahibiyim aslında. Sana şöyle söyleyeyim. 30x20 demişsin. Marshall MG30 DFX sana bu boyutlardan daha fazla bir boyut sunar diye düşünüyorum, eğer şase dediğin hoparlörün konulduğu yer ise. Zira hoparlörün kenarında falan bayağı boşluk kalıyor. Marshall web sitesinden MG30'un boyutları hakkında fikir sahibi olabilirsin. Laney'den daha büyüktür diye düşünüyorum. Zira ben bi ara 65 Watt'lık bir Laney alacaktım. Ama 30-40 Watt amfiler büyüklüğünde bir görüntüsü vardı. Oysa ki Marshall'ın 65 Watt'lısı çok daha büyük. (1x12 olsa bile)
  • kkurt • 26 Eylül 2005 19:21 • #561869
    şase yaklaşık amfinin üst kısmının boyu kadar, yani amfi genişlikA x genişlikB x yükseklik boyunda olsa, şase ((genişlikA-4cm) x (genişlikB-4cm)) kadar oluyor yaklaşık. bu durumda 10" lük hoparlörü olan amfide yeterli yer olacağını sanmıyorum ama tabi görmeden kesin bişey söylemek zor.
  • kkurt • 27 Eylül 2005 01:26 • #561872
    Cem - evdeki amfiye baktım da, alet şu anda 30x40x15 cm lik metal bir kutunun içinde duruyor (head şeklinde), combonun içine baş alağı konsa yükseklikten biraz kazanılır ama gerekli şasenin boyu genişlik ve en olarak (30x40), az an bu kadar. Buna bir de hoparlör eklendiğini düşünürsen sığması zor MG30DFX'in kutusuna. Söyle 2x12 lik bi amfi kutusu olsa fena olmayacak:) Gerçi power amp ve preamfi farklı şaseler üzerinde, ikisini ayırınca 40x30 + 40x30 lik iki şase yapıyor, belki bu durumda bir ihtimal sığabilir. Bunun olabilmesi için hoparlörün konduğu bölmenin açılabiliyor olması lazım, bendeki Laney'inki açılamadığı için oraya bişey koyamadım. Tabi bu ölçümü yaparken amfinin içini açmadım, belki 40x15 lik değil de 35 x 12 gibi birşey olabilir bu şaseler. Her biri için yaklaşık 8-10 cm de yükseklir lazım muhtemelen.