Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Elektro gitar eğitimi nasıl başlanmalı?

• berkaialll • 22 Aralık 2005 02:39 • #562079
    özel derse verecek param malesef ki yok,bunu hobi olarak yapıyorum. Parmaklarımı alıştırdım artık duyduğumu da çalabiliyorum kulağım iyi sayılır:)ama teorik bilgileri öğrenmek buna da eğitim cdleri ve kitaplarla başlamak istiyorum. Yani evde kendim çabalayarak armoniyi gamları teknikleri öğrenmek, en anlaşılır ve pratik hangi kitap/cd ler ile öğrenebilirm? Nota ile çalamıyorum tab okuyorum. İlgilendiğim tarz klasik rock,blues.
  • weiss • 22 Aralık 2005 22:49 • #562083
    gamları öğrenmek kolay zaten iki taneler. eğer ciddi ciddi çalışıcaksan nurhan cangalın kalınca bir armoni kitabı vardır. onu oku. ama ihtiyacın olur mu? ona emin değilim. gamları öğrensen yeter sanırım. daha fazlasına rock blues çalmak için ihtiyacın olmaz. çoğu rocker düzgün armoni bilmez. ama ahmet paraşkevin "temel müzik teorisi" adlı kitabı sana yetebilir. ufak bi kitap 1-2 ayda çalışıp bitirirsin hobi zamanı ayırıyorsan. eğer kafana takılan birşey olursa "[email protected]" dan bana ulaşabilirsin.
  • mattrock35 • 22 Aralık 2005 23:28 • #562085
    arkadaşım aşağıdakiler senin işini fazlasıyla görecek nitelikte:

Gitar Eğitim Paketi

1. Yeni başlayanlar,orta ve ileri seviyedekiler için video formatında ya da pdf olarak: Blues, rock, metal, classical, jazz türlerinde eğitim seti---) Troy Stetina - Speed And Trash Metal Method (pdf), A Modern Method For Guitar (Berklee)(pdf) 1, A Modern Method For Guitar (Berklee)(pdf) 2, Essential Blues Guitar Lessons(pdf), Learn How To Play The Classical Guitar(pdf), Guitar Lessons & Techniques - Jazz - Duke Ellington – Collections, Riff Interactive - |Learn To Play Your Guitar - A Method For Beginners Part (video)-bunun gibi vs...vs...

2. Tüm gamları, akorları, notaları anlatan dökümanlar: Guitar Method-All Scales and arpeg.., Guitar Scales Method FULL, 5500 guitar chords gibi vs...vs....

3. Guitar pro ile 30000 den fazla tab ve fazlası: Gitar pro ile her çeşit kategoride binlerce tab elinizdedir.guitar pro ile çalıştırarak gitar ve klavye üzerinde nota gösterimini takip edebilirsiniz Internetten tab aramanıza ve saatlerce uğraşıp tab indirmenize gere kalmaz , bu tablara çalışacak kadar ömrünüz olmayabilir. Ayrıca netten indirdiğim 20000 bin kadar tab da hediye burada sıra sıra yazmama gerek yok ne ararsanız......

4. Tuner-Metronom-Efektör proğramları : Tuner prog. pc'nin mikrofon girişine kullanarak
    akordunuzu rahatlıkla yapaarsınız.. Accordatore Chitarra - Digital Guitar Tuner v2.3, Guitar Tuner V 1.1 Symbian 7 Cracked Ximpda vs.. Metronom prog.Profösyönel bir eğitim için gerekli metronomler çeşit çeşit.. Digital Metronom, vs..Efektör prog: İstediğiniz sesi en kaliteli efektörlerden bile daha iyi çıkarabilirsiniz.. Guitar Effects Processor v218 (RealTimeEffect). Guitar_FXBox_26 ..vs.

5. Berklee Gitar festivali videosu (Kaçmaz mükemmeldir.) + Dünyanın en iyi virtüözlerinin gitar showlarından oluşan video (Joe Satriani ile Steve Vai kapışmasından, Zakk ile Slash’e kadar bir sürü video

6. Gitar Virtüözlerinin Eğitim Videoları: PAUL GİLBERT -INTENSE ROCK- YNGWIE MALMSTEEN- MARTY FRIEDMAN -MELODIC CONTROL- JOHN PETRUCCI -ROCK DISCIPLINE- Adrian Legg 'Beyond Acoustic Guitar Lessons' (40 ın üzerindeki eğitim videolarından istediğiniz 5’i seçebilirsiniz videolar 600-700 mb arasındadır-tablarıda bulunmaktadır)

7. Dünyanın en iyi gitaristlerinin klasikten, jazz, blues,rock , metal vs.. yaptıkları düetleri ve çok özel solaları içeren mp3ler (634mb)

Binlerce tab, yüzlerce proğram ve eğitim videoları hepsi 2 dvd halinde ve sadece 15 ytl..
    Ya da 10 cd halinde 20 ytl dir..

aşağıdaki adresten detaylı bilgi alabilirsiniz...

http://mattrock.sitemynet.com/
  • Holy_Bastard • 26 Aralık 2005 23:53 • #562098
    Kardeş nasıl alabilirim ben o cdleri?!? Yardım et bana :))
  • Serpent_King • 27 Aralık 2005 04:38 • #562100
    bunların hepsini bitirdiğin ve tamamen yaptığın vakit sadece makine olursun , zaten marty friedman kendi eğitim videosunda asla sadece gam çalışmakla yetinmeyin der , yaratın diye vurgular.tüm bunları izlesen , çalsan da bi yerden sonra iş sana kalıcak , ama tabi bi yerden başlamak için çok büyük bi yarar sağlayacağı ve bir ilham kaynağı olacağı kesin.
  • mattrock35 • 27 Aralık 2005 12:40 • #562101
    katılıyorum sana jason becker da hocam ve dostum derder marty için o adam diyorsa kesin doğrudur...
    gerçekte herşey kendinde bitiyor ve istemene bağlı oluyor.
  • kutay__ • 27 Aralık 2005 23:44 • #562102
    valla hocam cok iyi niyetle başlıyorsun gitara hayırlı olsun. ama bence iyi bilen birisinden, hic olmazsa gitarı dogru düzgün tutmayı vs ogrenecek kadar ders alırsan onumuzdeki 2 3 sene kıvranacağın zamanı 3 ayda halledersin ve iyi çalarsın. bu bir hobi dahi olsa onemli olan güzel yapabilmek ve mutlu olmak. ya tabi kendinde calısırsın, cok iyide calarsın ama amerikayı neden tekrar keşfedesin ki :)
  • pUnKeR • 1 Ocak 2006 19:28 • #562107
    +1
    eğitim cdleriyle falan öğrenirsin gamları,yersin yutarsın. ama o gamlar içinde ne yapacağını ve hatalarını birisinin söylemesi gerekir!
  • anyoneanywhere • 18 Ocak 2006 03:24 • #562155
    sana tek söyleyebileceğim bana söylenen yöntem o da şu: otur cal!:)
    bi ara armoni kitabı alır notaları ögrenirsin.sen çalda onlar gelir bi ara;)
  • Necrophilliac • 20 Ocak 2006 18:10 • #562156
    Elektro belirli bir dönem sonra hobi veya ekstra olarak çalınması gereken bir çalgı, klasik gitar çalış ama pop değil, Astruias vb. şarkıları notayla öğren, her açıdan sana iyi bir alt yapı kazandıracaktır, elektro çalışına melodi zenginliği katacaktır.Parmaklarını klasik egzersizleriyle geliştirirsen zaten gamlar kendiliğinden çıkar ve parmakların çok kolay oturur..