Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

efektörde midi girişinden kayıt

• stevevai • 1 Ocak 2006 20:51 • #562110
    efektörümdeki midi girişini bilgisayarda kayıt yapmak için nasıl kullancam??? bilen varsa yardım edebilirmi
  • kutay__ • 2 Ocak 2006 01:20 • #562115
    midi girişleri bahsettiğin amaçla kullanamazsın.çünkü o girişlerin amacı midi foot controller tipi aletleri baglamak ve processoru onlarla kumanda etmektir.

ama processorunun line out ya da normal cıkısından ses kartının line in girişine bağlayıp kayıt yapabilirsin. yeni processorlarda usb baglantı imkanı var boylece 0 kayıpla aktarım yapabilmen mümkün.

yine de elindeki ekipmanın tam adını yazarsan belki başka bir durum söz konusuyla atlamamış oluruz.
  • stevevai • 2 Ocak 2006 21:39 • #562119
    korg ax3000
  • Serpent_King • 3 Ocak 2006 00:37 • #562120
    midi manyetikleri ile işleyen bir gitar alman lazım.bir örneğine sahip gitarı galatasarayda pera müzikte bulabilirsin hatta orda deneyip nasıl birşey olduğunu görebilirsin.
  • kutay__ • 3 Ocak 2006 01:54 • #562121
    genellikle processorlerdeki midi arabirimin amacı ekstra kontrol pedalı (ları da olabilir duruma göre) bağlamanabilmesinden ya da yazılan presetlerin sysex aracılığıyla bilgisayara aktarılabilmesinden (iki yönlü) başka birşey değildir.

serpent king'in bahsettiği ise roland ın gitar synthesizer ı. o aletten uzun süre kullanma şansım oldu. (roland gr30 ve gk2 midi pickup) gk2 yi gr30 a baglayan kablo standard midi kablosu değildir. üstünde standard mididen daha cok pin vardır ve aynı kablo üstünden hem ses, hemde midi sinyali taşıyabilir. ama bu kabloyu direkt olarak standart midi girişine takamazsın. diğer yandan gr30 un üstünde harici midi giriş cıkışları vardır. bu sorunun üstesinden gelmek icin.

bu arada processorunu programlayabildiğin tüm midi cihazlarla yönetebilirsin. (org da bir midi controllerdir yeri gelir)

steve vai senin processor'a gelince,

burda ayrıntılı bilgi vermişler,
    http://www.andertonsonline.co.uk/acatalog/info%5fAX3000%2ehtml

midi için diyor ki,

Extended possibilities via MIDI

The AX3000G can receive program change messages, and can also transmit MIDI messages in response to pedal operations to control other MIDI devices. You can also control the AX3000G from your DAW software, making it an ideal addition even to high-end recording setups.

MIDI IN/OUT allows you to edit and store original sounds on your computer using the dedicated editor/librarian software (Windows and Macintosh are supported).
  • Serpent_King • 3 Ocak 2006 01:59 • #562122
    midi girişleri bahsettiğin amaçla kullanamazsın

controller olayını bilmiyodum ama demekki bahsettiği amaç için kullanabilir :)
  • kutay__ • 3 Ocak 2006 11:58 • #562123
    steve vai o giriş-çıkışı bilgisayara bağlayıp ses sinyalini midiye dönüştürerek kaydetmek istiyor. o processorla bu olay imkansız.
    serpent king kardeşim neden ikna edemiyorum ben seni :)
  • Serpent_King • 3 Ocak 2006 12:06 • #562124
    yok oldum ben ikna yanlış anladın:) ama efektör demiş o yüzden dedim , o roland ı da bir nevi efektör olarak düşünebilirsek mümkün oluyo zaten başlığı okuyunca ilk olarak aklıma o geldi :) ama tabi ax 3000 le olmaz.
  • kutay__ • 3 Ocak 2006 13:40 • #562125
    :)