Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

sizce epiphone lespaul ?

• je67 • 30 Ocak 2006 18:04 • #562182
    arkadaslar uzun zamandir bu gitari almayi dusunuyodum sonunda parayi denklestirdim ama simdide icimde bi tereddut var,ritm gitarist olarak ilerlemek istiyorum,aslinda idolum kerem ozyegen belkide onun gitari diye bu kadar sempati duyuyorum,gitarin tonu hosuma gidiyo ama nereye gitsem hep 600-700 $ arasi fiyat aliyorum internetten arastirdigimda bu gitari 450-500 alan insanlar oldugunu goruyorum izmir de gercektende herkes cok pahali satiyo acil davranipta kazik yemek istemiyorum sizce ne yapmaliyim
  • ibanetze • 31 Ocak 2006 15:22 • #562183
    bu gitarın sıfırını 400-500 dolara bul,bi tane de ben veririm aynısından :)

gitarın sıfırı için 700 dolar bile uygun bence,zira ben geçen hafta ikinci el 96 yapımı epiphone les paul limited edition trans red aldım 550 dolara;ki değer,hatta muhtemelen 600 dolar deseydi de düşünmezdim bile,verirdim parayı :)

bu sene epiphone firması koredeki standart seri gitarlar üretimini çine kaydırdı

ama bi sorun yok merak etme,bence fiyatları uygun ve alınabilirliği yüksek... (yazının başından beri les paul standart üzerine konuşuyorum,diğer modelleri bağlamaz bu yazı :))
  • ibanetze • 31 Ocak 2006 15:27 • #562184
    not:internette gördüğün 400 500 dolara alanlar muhtemelen Türkiyeden almamıştır gitarı :)
  • je67 • 1 Şubat 2006 00:32 • #562186
    ya arkadasim bak ben bu uslubu hic sevmiyorum "o fiyata o gitar i bul bi tanede ben vereyim aynisindan "

bu gitarin standart tan daha ust modelini classic i ve limited editionlari 500 $ ye turkiye sinirlari icinden alan ve bu forumda da yer olan bi suru insan la konustum,ama sorun su ki benim su an baktigim gitarlar gercekten kaliteli degil yani aslinda dedigin gibi uretimi cin'e kaymis eski modellerinin tonlarini yakalayamiyorum
  • bimilyon1 • 1 Şubat 2006 01:37 • #562189
    aradığın tonların ne olduğunu bilmiyorum fakat epiphone les paullerde 2 tür manyetik kullanılır. kapalı olanlar ve humbuckerlar. yani classic modeli ile goth veya studio modeli arasında herhangi bir fark yoktur boyası dışında.
    epiphone gitarlar şu an en üst modelleri kore de, geri kalanlar ise çinde yapılıyor. 3 tip manyetik kullanılıyor. çinde de aynı korede de aynı manyetik yani. ben ne yazıkki çin yapımı olanların işçiliklerini daha çok beyeniyorum.
    fiyatlar ise 530$ la 950$ arasında değişiyor.
    ama madem ki bu gitarı çok istiyorsun sana güzel bir fiyata veririm bir tane 2 hafta sonra yeni epiphone partisi gelicek.
    selametle..
  • ibanetze • 1 Şubat 2006 12:48 • #562190
    üslubu sevip sevmemen önemli değil,açık bi gerçek var;bu gitarın 450-500 dolara alcağın bi modeli anca special II falandır

ayrıca çin yapımı olanlar hakkında olumsuz söz söyleyen ilk ikişsin tanıdığım,zira fabrika epiphone üretmeye bu sene başladı,kendini ıspatmalak için normelde korede yapılanlardan daha iyi iş çıkarmak zorunda...

benim kuzene de limited almak istiyoruz hala 500 dolara varsa bildiğin bi ay içinde alcaz,yazabilir misin Türkiyede nerden alındığını?

bu arada Alp abi,bildiğim kadarıyla elitist serisi epiphonelar japon yapımı oluyo,bazı signature modeller de gibsonun da bağlı olduğu chicago m.i.c. un amerikadaki bi fabrikasında üretiliyo :)
  • bimilyon1 • 1 Şubat 2006 23:59 • #562191
    japonyada veya amerikada fabrikası vardı da bizmi ithal etmedik:))
    bunlar efsane inanmayın sadece çinde yapılıyor bi de korede. hatta korede 3-5 model yapılıyor o kadar.
  • kutay__ • 2 Şubat 2006 00:06 • #562192
    epi les paul iyidir. güzel iş görür. kore olanların geleneksel, kafasına göre kendi kendine değişen switch ve akort tutmayan kulakları hatta bu kulakların kırılmaları meşhurdur. (yeşil kulaklı olanların) bunun yanında ton olarak çok tatminkar ve güzel gitarlardır. dediğim problemler ise 3 5 milyona çözülebilecek şeylerdir. ben çeşitli modellerini kullandım ve güvenerek tavsiye ederim. şu anda elimde 1975 japon epiphone akustik var bu arada japon epiphone lar gercekten efsane ;)

www.5ceker.dinozoruz.com
  • ibanetze • 2 Şubat 2006 14:32 • #562193
    ben bi kaç senedir takip etmiyorum epiphoneları,ma üç sene önce epiphone elite les paul diye bi gitar vardı bende,arkada made in japan yazıyodu,sora isim değişti elitist oldu şimdi de üretim yeri değişmiştir belki.

yanlış anlama yani,gördüğümü diyorum sadece :)
  • je67 • 2 Şubat 2006 17:52 • #562194
    tavsiyeleriniz icin tesekkur ederim..