Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

bc rich varlock yada ?

• TheCanMeButThe • 14 Mart 2006 12:12 • #562245
    bu hafta sonu tünelde pesimist kardeşim ile bayağı bir gezindik.
    amacımız güzel sert tonları olan bir gitar edinebilmek idi.
    ancak o gitarı arar iken girdiğimiz bir stüdyoda benim gitarım bozuldu. gerçi ne stüdyosu adam tükkanın üstüne dandirik bi iki gitar koyum kapıyı üzerinize çekiyor hepsi bu
    neyse o adam benim gitarı iyi etmeden önce
    bc rich lerin varlock modelini denedik.
    ses bayağı güzel . distortionda istenilen sesi veriyor. ancak clean tonlarda ( hani bazı arkadaslar diyor ya duygulu çalmak felan ) çok tatmin edici değil.
    ancak bu modelin çin mamülü olanı tl hesabı ile 570 e gelirken kore olanısı 800 ytl .
    bu gitardan anlayan bi arkadasımız aradaki fiyat farkının değer ya da değmez olduğunu bi anlatıversin.
    zaten çin mallarından korkan bi adamım bi de bu çinlilere 570 daha kazıklanmak beni hepten enayi yapmasın
    veyahut varlock yerine bana
    kardeş senin istediğin sert tonları felanca modelden alırsın ayrıca kullanım ve clean tonlarıda iyidir hemide duygulu duygulu dıngırdatabilirsinde diyebileceğiniz önerebileceğiniz bir model varmıdır ?
    ilgi ve bilginize teşekkürler :)
  • Serpent_King • 14 Mart 2006 22:07 • #562248
    abi 800 milyona sen , abartmadan söylüyorum o warlock un 5 katı güzel bi esp-ltd alabilirsin.hem işçilikte , hem tonda , hem rahatlıkta her alanda eline verir o bc rich in.
  • TheCanMeButThe • 14 Mart 2006 22:37 • #562249
    az buçuk bi karşılaştırma yapsana sana zahmet hacım
  • Serpent_King • 15 Mart 2006 01:48 • #562250
    abi öncelikle warlock da kullanılan ağaç , gofret ağacı denen , senin benim yatak odasındaki dolabın arkasındaki kontraplağa benzer dandiklik kaysayısı 123887917231 olan bir ağaç.ltd de ise gerçekten ağaç , kızılcaağaç filan kullanılıyo o fiyatlardaki gitarlarında.işçilik , fretlerin düzgünlüğü filan ltd de hep daha iyi.ayrıca manyetik olarak da bence daha iyi çünkü warlockda kullanılan manyetikler aşırı tizli , sadece hayvan gibi distortion açtığında bişeye benziyo tonu gitarın.sonracıma muhtemelen ltd deki kulaklar filan daha kaliteli olucaktır(herşey kaliteli abicim hepsini saymıyım ltd için ) warlockda çok abuk bir köprü var ayrıca bi mana veremedim o köprüye :) kısaca warlock kötü bir gitar ltd ye göre , neden bu kadar eminsin dersen , bir adet bc rich warlock ım ve bir adet yeni aldığım ltd gitarım var abi :D gayet eminim , ayrıca burdan da gitar alıcak insanlara sesleniyorum ltd sanıyorum ki diğer markalara göre daha az karla satıyor ürünlerini , çünkü aldığım gitardaki işçilik+kalite 1 buçuk milyarlık gitar seviyesinde..bir bakın derim almadan önce ltd lere de.
  • TheCanMeButThe • 15 Mart 2006 08:03 • #562251
    cedden rahmet :)
  • death_glory • 15 Mart 2006 17:34 • #562252
    ozaman şöyle varlokun kasasından espnin manyetiklerinden sonracıma sb dreamsin fiyatından ortaya karışık bi gitar yok mu ya:D
    hayırlı olsun gitarın serpentking eskisini atçanmı çöpe:D
  • Serpent_King • 16 Mart 2006 00:43 • #562253
    hayır duvara astım onu süs olarak euheuhuefhe :)
  • TheCanMeButThe • 16 Mart 2006 19:35 • #562254
    ol sana yavrusu ile beraber dere kenarında takılan geyik desenli halı hediye edeyim onu as duvara
    sen gitarı bana sat :)
  • Serpent_King • 17 Mart 2006 06:09 • #562259
    gitarı satmıyorum hacı malesef :D önermiyorum da zaten ki satcak olsam sana satmam bu gitarı hakaten yakıştırmam sana.düşmanıma filan satarım bak o hakeder böyle bi gitarı :)
  • Riiooo • 19 Mart 2006 21:29 • #562263
    bencede ltd cok iyi bizim studyoda var cok hosuma gıdıyo bende bı cort m200 bı washburn fly-v birde slamer-hamer var fly-v yi satmayı dusunuyorum onun yerıne bende ltd alcam tonlar manyak herkese tavsiye ederım ltd yi cok gusel gitar benım bıldıgım sadece taximde galatasaray lısesının karsısında var pera muzık ordan alcam ben james hetfield ın gıtarının ltd sı var onu alcam explorer cok dehset tonları var gıdın bakın derım müzikli günler :::)))