Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

ebay'den alışveriş

• kutay__ • 19 Mayıs 2006 04:31 • #562395
    arkadaşlar ebay'den yakın zamanda gitar getirten oldu mu? bu konuda bilgisi tecrübesi olanların yorumlarını bekliyorum.

benim anlamadığım şey, ödeme direkt satıcıya mı yoksa ebay e mi yapılıyor, ebayde mal alıcıya ulaşınca mı satıcının hesabına para aktarıyor? mal elimize kargoyla yollanınca ne şekilde geliyor? eve kadar geliyor mu? vs vs..
  • ibanetze • 19 Mayıs 2006 09:21 • #562396
    biz daha iki gün önce gitar aldık ebayden,ama şöyle oldu anlatıyım..

ayın 17sinde amerikadan bi arkadaşım geliyodu,parayı ona verdik o getirdi gitarı,yani biz sade ebayden gitarı beğendik,diğer işleri o haletti,bugün öğleden sora Amerkan deluxe fender olcak elimde,700 dolara geldi toplamda :)

arkadaşla buluşunca bütün ayrıntıları öğrenip haber vercem sana,ama bi de şunları not düşiyim;böyle bi yolla getirtmezsen gitarın gümrükte takılma olasılığı var

çok karışık işler ya;paket biraz büyük olunca geçmiyomuş gümrükten

limit 110 euroydu geliba...bunun üzerinde ederi olan bi ürünü geçirmek sorun çıkarıyomuş baya,gümrüktekiler de amerikadan getirtilecek ortalama bi gitarın 110 eurodan fazla edeceğini biliyolar :)

bi tanıdığın varsa ona getirtmeyi dene bence,manyetikleri geçirmek falan sorun olmuyo,paketi küçük diye ama gitar getirtmek sorun olabilir :)

yine de kolay gelsin,alışmasan ebaye daha iyi bence,aman diyim...kurtulmak çok zor sonra,bütün varını yoğunu kaptırıyo insan,87 ibanez rg550 350 dolar,hem de pembe,59 yapımı kent es335 kopyası 150 dolar hem de sıfır gibi...dayanılcak gibi değil :)
  • kutay__ • 19 Mayıs 2006 09:33 • #562397
    çok sağolasın. mükemmel gitarlar var gerçekten. keşke gelen giden biri olsa ama işte öyle biri de yok malesef. bende çıkamıyorum. pasaport bitti. bu aralar gibson sg istiyorum aslında ama sağolsunlar 2250 dolar gibi fiyatlar çekiyorlar güzel yurdumda. bakalım bekleyip görücez artık neler olacak :)
  • ibanetze • 19 Mayıs 2006 09:43 • #562398
    benim amerikadan gelecek olan baya arkadaşım var,bakalım onlara sorabilirim belki biri el atar duruma ;)

gibson getirtmek gümrükte ciddi sorun olabilir çünkü fiyatı caseden bile belli oluyo :) zaten ürünü aldıktan sonra gönderene diyceksin casee fatura falan yapıştırma diye yoksa geçmez hayatta gümrükten,ya aslında başka da sorun yok,kargo en fazla 150 dolar tutar,o da iki günde elime geçsin dersen,zaten paypal falan ordan halledersin para olayını da,tek sorun bu gümrük işte...
  • mano • 25 Mayıs 2006 12:46 • #562425
    Bu konuyla ilgili tüm detayları anlatan Türkçe bir site var.Hatta arama motorunda arama yapınca ebay de listelenen ve Türkiye ye gönderim yapılan ürünleri gösteriyor.Adı da www.iyibey.com:)

Ebaye girmeden önce mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederim.Ayrıca forumları var ordan da şuana kadar gelmiş olan ürünleri görüp yazışabiliyorsunuz.

Bilginize
  • kutay__ • 25 Mayıs 2006 21:51 • #562431
    mano çok sağol inceliycem siteyi.
  • mano • 26 Mayıs 2006 10:48 • #562434
    Rica ederim ne demek
  • orcunss • 28 Mayıs 2006 19:06 • #562435
    valla beyler bu iş olursa olup olmayan neyimiz var neyimiz yok bu işe dökeriz heralde...hepten aç kalmasak bari :))))
  • kkurt • 29 Mayıs 2006 08:19 • #562436
    gümrükteki adamlar bundan daha uyanık, üzerindeki kağıt fatura vs yetmiyor, kredi kartı kayıtlarını görmek istiyorlar.
  • mustin • 31 Mayıs 2006 09:36 • #562447
    arkadaşlar ebay türkiyeye sipariş yolluyomu acaba manyetik almayı düşünüyorum da amerikaya gidip gelen bir tanıdığım olmadığı için netten direk sipariş vermeyi düşünüyorum.