Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

keman öğrenmek için çocuk mu olmalı

• insan • 27 Haziran 2006 03:12 • #562567
    keman öğrenmek için çocuk olmak şartmı.yaş geçince algılamak mı zorlaşıyor.bilakis daha ciddi.daha profosyenel olunuyor
  • kkurt • 27 Haziran 2006 04:40 • #562568
    yaş ilerledikçe algılamak zorlaşmıyor. boş vaktin azalıyor.
  • Serpent_King • 27 Haziran 2006 17:33 • #562572
    bazı keman hocaları kemiklerin gelişip kemanı tutuş biçimine göre şekillendiğini söyleyerek çocuk yaşta başlanmasını söyler.bazıları da istediğin yaşta başlarsın farketmez der.bana göre de bunun yaşı olmaz.zaman ayırma meselesidir.
  • orcunss • 27 Haziran 2006 19:08 • #562573
    dostum daha oncesinde gitar veya telli bi calgı caldıysan cok daha kolay ogrenirsin..ben gitar calıyorum ama kemanı ilk elime aldıgımda da az cok calabildim..ama yayının acısını ayarlamak gercekten calısma gerektiriyo (hersey gibi)..zamanın varsa yasına bakmadan baslamanı oneririm gercekten cok keyifli...
  • Serpent_King • 30 Haziran 2006 17:54 • #562582
    sevgili forum admini arkadaşım "creative zen neeon 5gb acil satıyorum" başlığını sanıyorum ki içeriğini okumadan sildin.ben arkadaşa yardım etmeye çalışıyordum.ama bu başlığı silmemişsin oysa bu da gayet ilgisiz bir içerik bu forum ile.lütfen içeriği okuyup da silelim mesajları...umarım bunu okuyosunuzdur :)
  • SLpLss • 3 Temmuz 2006 19:05 • #562594
    yok ya çocukluk ve algılamayla ilgili bir durum değil bence..ben 5.sınıfta(ilk öğretim) başlamıştım keman olayına ama talihsiz bi kaza sonucu bırakmak zorunda kaldım..aslına bakarsan soğudum diyebilirim..çocuk yaşta başlamnın tek ve yegane yararı;erken yaşta başlamann getirdiği zaman çokluğu..misal ben aletten soğumasaydım şimdi Bond solocusu olurdum :) tabi göz ardı edilemeyecek etkenlerinden biri de çocuk yaşta olan hayal gücü.bu güç bence ciddi melodilerin temelini oluşturuyor..
  • sadecemüzik • 5 Temmuz 2006 21:28 • #562610
    eğer konservatuara girmek istersen küçük yaşta alıyorlar... ama konservatuara sonradan seviyeden de girebilirsin... yani keman çalıyorsundur, sıfırdan değil de belli bir kademeden başlarsın... ağaç yaşken eğilir ama öğrenmenin de yaşı yoktur... üstüne düşersen her yaşta çok iyi olabilirsin...yeter ki displinli ol.. bu sadece keman için, müzik için değil her şey için geçerli...
  • syarar • 10 Temmuz 2006 13:08 • #562631
    bazı keman hocaları kemiklerin gelişip kemanı tutuş biçimine göre şekillendiğini söyleyerek çocuk yaşta başlanmasını söyler.

doğru söylerler buz pateni gibi düşün

ama yine de çok iyi çalabilirsin emek haracaman gekekli diye düşünüyorum
  • the_TW_named • 14 Temmuz 2006 01:56 • #562641
    bence müziğin yaşı yoktur çünkü gerçekten bu işi yapmak, öğrenmek istiyorsan müziğe aşık olman gerekir, dolayısıyla aşkın yaşı yoktur..
  • syarar • 18 Temmuz 2006 11:04 • #562659
    keman için öyle diyemezsin işte