Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Boss gt8 Sizce nasıl?

• ibanetze • 2 Ağustos 2006 16:23 • #562746
    buzdolabı amfilerde processorün devresini analoga dönüştüren bi devre mi var?
  • Single_FACTOR • 2 Ağustos 2006 17:04 • #562747
    buzdolabına girince tonlar buzlanmasın?! :D
  • jin061907 • 2 Ağustos 2006 19:52 • #562748
    Kayıtdaki sesler sağlam, amfini etkiisde var tamam bunda ama gt8 tonları ciddi tatmin etti, bi arkadaşın sayesinde deneme fırsatım üzerindeki tonları sağlam.
  • ibanetze • 2 Ağustos 2006 20:27 • #562750
    cool tones :)
  • kkurt • 2 Ağustos 2006 21:59 • #562758
    yaf, buzdolabını bi kenara bırakın, o alet analog zaten.
    boss'un processörlerinde sayısal modelleme yok (tabi bu analog modellemenin populer analog pedalları bir kutunun içine tıkıştırmaktan daha öteye gidemediği gerçeği ile bir arada değerlendirilmeli.)
  • XSMetaL • 12 Ağustos 2006 01:23 • #562809
    bence hoş
  • Findecano • 15 Ağustos 2006 23:23 • #562831
    Sağlam drive almak istiyosan pod xt live al.Sağlam efekt için de gt8....
  • grupmulanbu • 16 Ağustos 2006 09:58 • #562832
    haklısın findecano..sağlam drive konusunda gt8 belki tatmin etmeyebilir virtüöz düzeyinde çalan birini..ben gt8 kullanıyorum ve tek sıkıntım pedalımla yapabileceğim çok daha güzel şeyler olduğunu bilerek bunları yapamamam..daha geçende bi özelliğini daha keşfettim..modelleme de ctl tuşuna istediğin herşeyi açma kapama özelliğini verebiliyosun bu alette..ben bazı modellemelerimde o tuşa wah açma kapama özelliğini vermiştim..ama farkettim ki volume pedalına bi wah pedalıymış gibi üst tarafına kuvvet uygulayınca wah açılıyo..ve aynı şekilde kapanıyo..hoşuma gitti doğrusu..bakalım daha nelerini keşfetcem..

bilmeyenler için prosesörlerden bahsedim biraz..prosesör similasyon yapar..yani analog pedalların taklidini yapıyo..misal, bi preamfim bi overdrive pedalım bi reverb pedalım bi chorus pedalım bi compresörüm bi wah pedalım var gibi yapıyo..ve bu ayrı ayrı analog pedalları falan ayrı ayrı niceliklerini değiştirebiliyosun..birini çıkartıp diğerini ekleyebiliyosun..bu şekilde modellemeler yapabiliyosun ve tek bi ayak harekeriyle bu modellemeler arasında geçiş yapabiliyosun..yani prossesör çok güzel bi teknoloji..hep tartışılık prossesörün similasyonunu yaptığı şeye ne derece benzediği..bu similasyonun kalitesi prossesörün fiyatı ile doğru orantılı olarak artıyo :D

gt8 de bişe daha var gibi yapabiliyo :D gt8de guitar similatör var..yani o seymor dankın hambakır manyetiği olmayanlarda o varmış gibi yapıyo :D

ve çok önemli bi noktaya deyinim..bu pedalı amfiyle kullanmak tavsiyemdir..çok daha fazla güzel tonlar elde edilebiliyo amfi ile kullanımında..marshall buzdolabı olmasa da bi avt20 ile gayet hoş şeyler elde ebilebilir..ben de mg30 var..onla bile çok güzel tonlar elde edebiliyo..petruccinin şarkılarda köpek solo attığı tonları çok rahat yakalayabiliyorum şahsen :D köpek solodan kastım, şu hani başlıyo durmak bilmiyo ya..hıp hızlı..işte onlar..pedalın loop özelliği ile de bu soloları atmak daha da kolaylaşıyo :D
  • ibanetze • 16 Ağustos 2006 12:32 • #562833
    aslında buna şöyle desek daha doğru olur...

line 6 (pod) zaten bi amfi simulatörü markası olduğu için amfi simulasyonu konusunda bossdan bi adım önde olması normal..pod denemedim hiç,bilmiyorum tam ama bi arkadaş delay konusunda pod seninkinden daha iyi dedi :)

ama şunu not düşeyim hemen Podları türkiyeye Kıvılcım getiriyo yani bu aleti türkiyeden almak çok da mantıklı değil..zira bossun fiyatı neredeyse amerika fiyatıyla aynı yani 550 dolar civarı,podunsa amerika fiyatı 380 dolar,Türkiye fiyatı 700 euro..

aklı başında bi insanın yapacağı yatırım değil...
  • kkurt • 16 Ağustos 2006 13:18 • #562834
    line 6 (pod) zaten bi amfi simulatörü markası olduğu için...

bu arada bu aletin en hoş özelliği hssss şeklide kafa ütüleyen gürültülerin zerresini bile yapmamasıdır.