Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

VOX AD30 VT

• pentagram_033 • 2 Eylül 2006 09:04 • #562870
    vox AD30VT hakkındaki bilgilerinize ihtiyacım var.özelliklede marshall mg50dfx ile kıyaslanırsa nasıl bir amp.çünkü son kararımı bu iki model arasında verceğim.
  • Goldtop1957 • 1 Kasım 2006 13:27 • #563052
    Vox AD serisi aslına bakarsan Marshall'ın MG serisine tekabül eder. İkisi de lambalı abilerinin oldukça pahalı olması sebebiyle üretilmiş transistörlü modellerdir. Vox'da valvetronix denen bir teknolojiyle lambalı amfi simulasyonu yapıyorlar, bunu yaparken de power katında bir 12AX7 lambalı devre kullanıyorlar, bu da lambalı amfilerin sıcak tonlarına yakın bir ses elde etmeni sağlıyor. Bunun yanında preamp'de efekt kullanma şansı veriyorlar. Bir de AD50 serisinden başlayan çıkış gücü ayarı var. Marshall MG serileri tam anlamıyla transistörlü bir amfi, orada da FDD denilen bir teknoloji kullanmışlar lambalı amfi sesini taklit etmek için ama çok başarılı olduğunu söyleyemem. High gain over drive tonları için iyi bir amfi ama gaini kısıp crunch tonu almak istersen hüsrana uğruyorsun. Bunu Vox'da yapabilirsin. Vox'un efekt olayı daha zengin. MG serisinde de var efekt olayı ama kullanım itibariyle pek pratik değil. Yazdıklarımdan çıkan sonuç seni Vox'a kaydırabilir. Ama karar verirken Marshall'ın Vox'a göre daha güvenilebilir olduğunu da hesaba kat. Zira AD serileri Kore'de üretilen yan ürünler. MG serileri de Kore yapımı ama en azından bi sorun çıktığında muhattap bulman daha kolay olur.
  • joe-with • 23 Aralık 2006 10:57 • #563338
    mg serileri ile alakası yoktur.aynı sınıfa giremez bile kanaatimce.mg30dfx i 2 sene kullandım .vox ad50vt yi ise 2 hafta. ikisini de sevmedim.ama ad50 vt mg den iki gömlek daha üstün.sunu belirteyim mid ve bass karakterli bir amfidir.ve simulasyon yapmaktadır.bence simulasyon yapan amfi almaktansa gerçek bir amfi alınabilir.hibrit yani preampı lambalı avt50 laney tf200 tf300 ü öneririm.gayet basarılı amfilerdir.
    bende tf300 var.fakat programlar için processore ihtiyacım olduğu için satıyorum.ilgilenirsen bana ulasabilirsin.hatta gelip deneyebilirsin
  • Goldtop1957 • 25 Aralık 2006 12:54 • #563352
    İki amfi arasında kurmuş olduğum analoji sınıf anolojisidir. Opel Astra ile Renault Megane arasında da benzerlik yoktur ama ikisi otomotiv piyasasında aynı sınıfta iki farklı ürün olarak adledirler....iki amfi bu açıdan aynı sınıftadır. Benzerdir demiyorum....