Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Manyetik

• comma_batu • 7 Şubat 2007 17:23 • #563514
    Solo atmaktan hoşlanıyorum. Roland cube-30X amfim ve Squeir(by Fender) stratcoster gitarım var. Manyetiklerim ve gitar çin yapımı:) Pedal falan yok. MAnyetiklerimi değiştirmek istiyorum. Ne önerirsiniz?
  • vikings • 7 Şubat 2007 17:43 • #563517
    manyetik dizilimi nasıl? sss mi?, hss mi?
  • drummist • 28 Şubat 2007 12:38 • #563602
    bende de squier vardı Fast track 1 taktım. bayağı iyi oldu ama ne yaparsın gitar bir yere kadar. sadece köprüyü değiştirdim, şimdi diğerleriyle çalamıyorum midem bulanıyor. fast track 2 almamışım allahtan. değiştirirsen hepsini değiştir. ayrıca bu single seçeneği. hss ise ki değildir sanırım, çalacağın tarza göre iyi bir hum al. bu arada gitarın kaç yapımı, çin mi kore mi?
  • comma_batu • 11 Mayıs 2007 18:31 • #563747
    Çin benim gitarım. 3 tane single manyetik var. cayip dip ses var. Ve bumanyetikler kötü. Fast track'ı nerde ne kadara bulabilirim?
  • darkandgothic • 14 Mayıs 2007 01:17 • #563748
    bence bi saçmalık yapma yani manyetik değişimide nedne derswen çin malı suntadır...yani senin gitarın fenderde olsa sunta 2nciside çin malı gitarlar öter bu bi gerçek manyetikelri manyetik dfeğildir sana önerim gitarını satıp enaz kore alman alabiliyosan japon bişiler al amnyetik değiştirmende gerek yo kçünkü gitar ın tonun gerçkten güzel veren herşeyidir meteryali ağacı özellikel ağacı ve sorna manyetikler mesal ben o çin malına saymour duncan taksam o alaet o tonları atam anlamıyla vermez çıplak olur.kısacası şöyle bir örnek veriyim sen murat 131 i alıp modeifiye ettirice mdersin altıa na flörans taktırısın arabanın birde dışm odfiye yaprsı nama o araba asla 200 e çıkamaz nosuda yoktur hicbiseyi yoktur rezil rusvandır maço işidir.bende mesala japon jackson dk2-m var heryeri ağaç ve saymourduncan manyetikleri var ve tonalr ımükemmel birde eski çin malı bir gitarım tabii ki aradaki farkı görsen inanamazsın
  • HeArSe • 14 Mayıs 2007 09:38 • #563749
    ne alaka şimdi gitarın çin malı olması ile ötmesi.elektronik aksamı yenilesin ötme falan kalmaz.
  • fibonacci • 7 Haziran 2007 03:42 • #563816
    Darkandgothic iyi sallamış açıkçası. Squier gitarlarının nerede yapıldığını bilmeden "Japonya üretimi gitar al" demek şimdiye kadar gördüğüm en saçma şeydi. Dip sesi single manyetikler hep yapar zaten. Bunun önüne geçmek için gitarın elektronik aksamını iyice elden geçirmek, ton ve volüm potanslarını iyi kullanabilmek gerekir.

Tabi bahsettiğin dip ses, amplifikatörün topraklamasından da kaynaklanıyor olabilir. Amplinin bağlı olduğu prizin topraklamasının olduğundan ve amplinin kendi içindeki topraklamanın düzgün olduğundan, ve dediğim gibi gitarın elektronik aksamında bir problem olmadığından emin olduktan sonra dip ses varsa ona yapılabilecek hiçbirşey yoktur. Çünkü dediğim gibi, single manyetikler overdrive'da dip ses yapar.
  • BurakFender • 7 Haziran 2007 23:47 • #563820
    usa fenderlerde bile dip gürültüsü var...
  • SlipknotSlave • 5 Temmuz 2007 01:16 • #563889
    .