Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

yurtdışından alet edevat getirme

• out of order • 30 Mart 2007 03:22 • #563661
    alet los angelesda şu an.
    izmir ya da istanbula yollatmak istiyorum.
    aldığım gitarı ups e verdirip yollatsam bile burdakinden ucuza geliyor.ama bende ups verecek kadar para yok işte :(
  • VİLLİ • 20 Nisan 2007 18:45 • #563703
    Kesinlikle ups den getirtme başına ekstra masraf çıkartıssın + fedex olsa bile dikdörtgen case yi kabul etmiyorlar gitar şeklinde olması lağzım ama kesinlikle fedex ile getirt çünkü ups ile getirirsen extra gümrük işlemleri için para verieksin ki gitarı direk alıyosan sana baya bir vergi koyacaklar çünkü aldığın şeyler 0 ile 100$ arası ise vergi yok 100 ile 300$ arası ise %10 300$ dan fazla ise baya bir para bayılacaksın.dediğimi gibi gümrük işlemleribi kendin hallet ups mahveder adamı ve müşteri memnuniyeti denen bir şey yok.
  • -maJestY- • 20 Nisan 2007 20:26 • #563704
    Gitarın sapını ve gövdesini ayırıp göndermelerini söyle. Bekçi'nin linkini verdiği makalede (veya e-bay'den alışveriş konulu makale de ) bu konu ile iligli yeterince bilgi var. Kolay gelsin...
  • out of order • 1 Mayıs 2007 01:42 • #563724
    sapla gövdeyi ayırıp gönderilmesini düşündüm ama riskli gözüktü gözüme
    biraz fazla para bayıldım ama ups ile evime sapasağlam geldi :)
  • -maJestY- • 1 Mayıs 2007 16:37 • #563725
    eline sağ salim ulaştığına sevindim , bu arada gitar gelirken gümrükte takılma vergi ödeme vb. bi durum oldu mu ? bende ufak birşeyler getirtmeyi düşünüyorum da yurtdışından...