Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

pearl tama yamaha hngı davulu alsam

• ugurcan • 6 Haziran 2007 18:43 • #563814
    pearl elx pearl forum yamaha costom tama superstar sızce hngısını alıyım?
    1600 2.el 700 2.el 1800 sıfır 1800 sıfır
  • DrumBanger • 6 Haziran 2007 19:44 • #563815
    Ben bir "Tamaist" sayılabileceğim için Superstar Custom derim :) Ama Elx de güzeldir . Yamaha'yı düşünmeni bile önermem .
  • HardrocK • 8 Haziran 2007 15:36 • #563822
    Pearl ya da Yamaha Custom.Ben olsam Yamaha derdim çünkü yedek parçası ucuz,kolay bulunuyor,yanında gelen deriler kaliteli,alet güzel.Ben de Superstar'ı benimsemiyorum.Tama adam gibi bir modeli alınmayacaksa alınmamalıdır bence.
  • -maJestY- • 8 Haziran 2007 18:18 • #563825
    yedek parçası ucuz,kolay bulunuyor

Hocam davul bu,araba tavsiyesi verir gibi olmuş.1000saat de kasnaklar , 500saat de luglar filan değişecek herhalde (:

Alınan modele göre davulun yanında gelen deriler değişir, alt/orta seviye davullarda genelde firmanın anlaşmalı olduğu markaya yaptırdığı tek kat deriler gelir. Yamaha'da da durum farklı değil sanırım Remo'nun tek kat derileri ile geliyor.

Olur da yarın bi gün bi tarafını kırar,kaybedersen HardrocK'ın tabiriyle "Yedek Parça" sını bulma şansın o markanın ithalatçısı ile ilgilidir ki Pearl,Tama,Yamaha gibi markaların çoğu aksamını rahatça bulabilirsin zaten.

Pearl Forum uygun fiyatlı ama diğer davullardan düşük seviye bir modeldir,bence bu seçeneğe fazla takılma biraz daha ekleyip orta seviye bir davul almaya bak.Pearl Forum'un diğer markalardaki muadili Tama Imperialstar, Yamaha Gigmaker gibi davullardır.

Tama Superstar bence seni üzmez.İyi deriler takarak gayet tatmin edici tonlar alabilirsin. Aynı şekilde Pearl ELX de güzel bir seçim olur senin için. Bence git bi bak bu davullara hangisi içine siner bütçene uygun gelir ise onu tercih edersin...
  • HardrocK • 9 Haziran 2007 18:31 • #563829
    Şu an bende farkına vardım cidden araba tavsiyesi gibi olmuş ama söylediklerim doğru.

Majesty arkadaşım,sende yedek parçanın ithalatçıyla ilgili olduğunu söylemişsin o da doğru fakat en azından şunu söyliyim:Pearl'ün,Tama'nın Mersin'de satıldığı yerler var fakat bayiliği yok.Hele bir de adamlarla yüzgöz olursan sana Tama'nın bir parçasını 3 ayda getirtirler.Fakat Yamaha'nın burada 4 tane dükkanı var hepside ben satış temsilcisiyim diyor.Birde benim yedek parçadan kastım illa kasnak falan değil.Mesela hi-hatin mandalı ha bire gevşer,gıcık olursun,veya pedalın krosa bağlandığı yuva sürekli twin atan biri tarafından kırılabilir.Bunlar ufak şeyler yansanayisi de var piyasada fakat ben orjinalini almak isterim,seni bilemem.

Bu arada alacaksan Sonor 2003 veya 3003 üde öneririm çok sağlam onlarda.

Bir de,ben Yamaha Custom kullandım,Tama imperial star da kullandım,Yamaha'dan çok daha fazla memnun kaldım.Onu da söyliyim dedim.
  • Orbai • 30 Haziran 2007 14:51 • #563884
    Arkadaşım Yamaha Customla Tama İmperialstarı aynı keseye koyamazsın,biri yeni başlayanlar için biri orta yüksek seviye için.Tamanın yeni modeli tamamen yeni başlayanlara hitap ediyor.Tamda yeni başlayanlar için demiyeyim ama tamanın bir baz modeli olarak düşünebiliriz
  • Rock_forever • 17 Eylül 2007 12:47 • #564049
    paran varsa al tama boşver salla..pişman olmazsın...olmadı pearl...ama yamaha alma !!!
  • ugurcan • 29 Kasım 2007 21:38 • #564097
    hrkeze tesekkur ederım ocakta param olursa tama superstar sıfır alıcam ya da 2.el pearl elx alcam