Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Gümrük vergisi ve voltaj değişikliği ile ilgili sorularım var

• barinho • 25 Ocak 2008 00:53 • #564150
    Amerikadan gitar almayı düşünüyordum ama vazgeçtim. Onun yerine amfi,pedal gibi şeyler almaya karar verdim.Sonra gümrülk vergisi ve voltaj sorunu takıldı aklıma.Hangi ürünlerden ne kadar vergi alıyorlar,300 dolarlık amfi alırsam turkiyedeki fiyata mı denk gelir ve buraya getirince yüksek voltaj sorunu olur mu? Bu konularda birşey soyleyebılecek olan arkadaşlar varsa ve yardım ederlerse çok sevinirim..
  • desent • 25 Ocak 2008 09:03 • #564151
    dostum eger DHL ve UPS tarzı kurye sırketlerıyle getırırsen hepsı aktarmasını ıstanbuldan yaptıgı ıcın gumruge takılabılır ve takıldıgı anda gumruk beyannamesı acıp %18 kdv + vergılerını odemek zorunda kalırsın.fakat posta yolu ıle gonderırsen bu rısk yok denecek kadar aza ıner.Ayrıca elektronık alet almanı tavsıye etmem gıtar falan alcaksan al ama processor amfı vb seylerı getırmenı tavsıye etmem.(ozelıkle dıjıtal efektlerı olanları)voltaj sorunu onemlı degıl connector lerle 110 voltu cevırebılıyorsun turkıye standartlarına.fakat bu durumda da eger kayıtta kullanacaksan world clock problemı ortaya cıkıyor ve latency sorunu yasayabılıyorsun.bılgıne
  • desent • 25 Ocak 2008 09:04 • #564152
    bu arada bır konuyu atlamısım.eger posta yolu ıle getırteceksen sahıstan sahısa hedıye gıbı gostermen gerekır.malın bedelı de 300 usd nın altında olsun.
  • Ktulu • 26 Ocak 2008 12:50 • #564153
    Adam kendi yanında getiricek zaten. Türkiye'ye geliyoken. Yanlış bilmiyosam tabi.
  • Ktulu • 26 Ocak 2008 12:54 • #564154
    desent demiş ki:
    voltaj sorunu onemlı degıl connector lerle 110 voltu cevırebılıyorsun turkıye standartlarına.

Yalnız 110 Volta göre dizayn edilmiş bi cihazın 220 volt için switch'i yoksa ve sadece adaptör takarak bunu prize sokup açarsan alete büyük ihtimalle hasar verebilirsin veya öldürebilirsin. Alıcağın cihazın 220V 'a deteği olup olmadığını internetten araştırarak bulabilirsin bence. Kullanım kılavuzu vs. gibi şeyler indirmek artık çok kolay.
  • barinho • 26 Ocak 2008 22:59 • #564155
    teşekkürler bilgiler için.aldığım amfi vs. şeyleri yanımda getiricem Ktulunun dediği gibi.gümrük vergisi ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar ona göre cevaplarsa sevinirim.
  • desent • 30 Ocak 2008 10:17 • #564162
    dostum dedıgım gıbı %18 kdv odersın sonra damga vergısı odersın ayrıca gumruk komısyoncusuna komısyon ucretı odersın ıthalatları 80-100 ytl den asagı yapmıyorlar sair masraflar harıc.
  • SlipknotSlave • 7 Şubat 2008 07:52 • #564163
    desent in demek istediği 220yi 110a düşürüp alete vermek sanırım doğru anladıysam ama bununda doğuracağı problemler var tabi bilen bir kişi tarafından yapılmazsa. world clock ve latency sorununu anlayamadım birde ? dünya saati ve gecikme ? nası bir gecikme ?
  • Serpent_King • 7 Şubat 2008 11:36 • #564164
    amerikadan gt6 getirdim çevirici ile kullanıyorum hatta analog bağlantı dahi yapmıyorum spdif üzerinden dijital olarak firewire soloya bağlıyorum ancak herhangi bir world clock - latency problemi ile karşılaşmadım.ha eğer adaptörünüz dandikse alet kafayı yiyebilir saçmalayabilir orasını bilemem her zaman kaliteli çeviriciler almakta fayda var.

bunun yanında dijital arabirimi olan bir alette world clock problemi varsa , o aletten robot sesi çıkar veya hiçbir şey çıkmaz.bilginize.
  • barinho • 9 Şubat 2008 18:49 • #564168
    gıderken havaalanında sordum ve 1500 doları gecmedıkce yuzde 10 luk bır vergi uygulanacagını soyledıler.ayrıca herkesın tek bır elektronık esya getirme hakkı varmıs.bunları dusunerek 2 pedal bir de amfi aldım.bavulların tasındıgı aletın ıcıne amfıyı bavullarla karısık bıcımde koydum.sonra da dıger ınsanlar gıbı bakmadan gectım adamların onunden.ve hıc bırsey olmadı.ıstesem bavulların arasına gıtar da sıkıstırabılırmısım
    dıye dusunuyorum sımdı:)ayrıca voltaj için de 220 yi 110 volta dusuren alet aldım ve calısıyor.tesekkurler tekrar..