Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

behringer c1 mi studio p b1 mi?Gönderilme zamanı: Bugün, 22:57

• selman249 • 29 Ekim 2008 22:25 • #564316
    Behringer C-1 mi yoksa Studio Projects B1 mi? hangisini tercih etmeliyim evimde kayıt yapmak için kullanıcam. tavsiyelerinizi bekliyorum. mikserim var. evde kayıt derken metin okuma şiir okuma şeklinde. enstruman değil yani.
  • player_698 • 30 Ekim 2008 03:44 • #564317
    enstrüman bolumunde ''webcam kayit esnasinda sesi algılamiyor'' topigine bakabilirsin.orada bilgisayar record icin gerekli mic bilgilerini bulabilirsin.ve bu soyledigin mic ler ev record sistemi icin uygun olmayabilir.eger mikserinin markasini soylersen daha fazla yardimci olabilirim
  • selman249 • 30 Ekim 2008 23:05 • #564322
    Behringer UB1204 FX Pro - shure sm 58 işimi görür mü peki ?
  • player_698 • 31 Ekim 2008 06:18 • #564323
    ok home record denilen olay apayri biseydir ve kalite;home record icin arayacagin sey olmamalıdır.yani 500 dolarlık bir mic 50 dolarlık bir micten daha az isine yarar bu tur ortamlarda.nedeni ise basit bir mic terimiyle ifade etmek gerekirse ''mic ne kaydedecegini sana sormaz''.evet kaliteli micler cok hassas olurlar ve ev turu ortamlarda hangi sesleri bile kaydettigini duydugunda kulaklarina inanamazsin ve bu record ta cok buyuk ses kirliligi yapar. yani bir haftadan sonra 15000$ lık telefunken i bile 50 dolarlık bir micle degis tokus yapacak kadar kafayi yedirtirler insana :)

bazi home record forumlarinda cok ovguyle bahsedilen 3-4 tur marka verecegim sana.fakat almadan once mutlaka satis elemanindan dan referans al oyle karar ver simdi asagiya 'en iyi mic' ler olarak gecen modelleri yaziyorum :
    -mxl 990
    -the heil pr-40
    -shure sm-57 ve 58 serisi(bazi kullanicilar forumda iyi olmadiklarini bazilari iyi olduklarini iddia ediyor fakat capasitor mic olmamasi bir avantaj karar senin )
    fakat genel kani mxl 900 yonunde.

birde ek olarak evde mic i konumlandiracagin yer cok onemli.mikserinden yapacagin bazi ayarlamalar istenmeyen sesleri dusurmende yardimci olabilir.ayrica Adobe Audition 2.0 programiyla istenmeyen sesleri editleyebilirsin.mic i alırken mikserleri iyi bilen bir danismandan kendi kayit ortamininin karakteristik ozelliklerine gore bir ayar semasi iste.mic alacagin yerdeki satis elemani muhtemelen yardimci olur.ok bu kadar iyi kayitlar
  • marklanegan • 2 Kasım 2008 06:44 • #564324
    ...ben konuya burada atlamak istiyorum. mikrofonun kalitesi hassaslığına bağlıdır, peki bu nasıl belli olur?

mesela dandik bir mikrofonla sesinizi kaydederseniz, hassas olmadığından dolayı sadece sesinizin bas kısmını ve-veya tiz kısmını kaydedebilir. bu da iğrenç bir sesiniz olduğuna dair paranoyadan paranoyaya koşmanızı sağlar. bahsedildiği gibi ses kirliliği de cabası.

şimdi çıkayım ben konudan, beni görmemiş gibi devam edin...
  • player_698 • 2 Kasım 2008 10:58 • #564331
    yukarda tavsiye ettigim mikrofonlar home record icin ideal mikrofonlar.ama arkadasin kendine ait mixer i falan var.olaya bir usb baglantili mikser ya da mic preamp i girdiginde tavsiyeler cok degisik oluyor.ama genel olarak 90-100 dolarlık bir mic profesyonel bir kayit icin is gorur.zaten gitar ve amp kolonisinde home record baslıgında ayri bir makale ceviriyorum orada ayrintilariyla olacak bu konu
  • selman249 • 3 Kasım 2008 17:46 • #564333
    shure sm 58 ile yola devam ediyorum :) tavsiyeleriniz için teşekkürler.
  • player_698 • 3 Kasım 2008 20:21 • #564334
    ok iyi secim.soyledigim gibi mxl 990 icin de cok iyi seyler soyluyorlar.ona da bir bak.
  • rammy-roo • 14 Kasım 2008 06:24 • #564347
    90 - 100 dolarlık mikrofonlar profesyonel iş görebiliyorsa, profesyonel düzeydeki kayıt mikrofonları niye var acaba?..

Naçizane, vokal kayıtlarının selamati açısından, Behringer dışında bir condenser mikrofon tavsiye ediyorum.
    MXL olabilir.. Studio Projects olabilir (alt modellerinden bahsediyorum)...