Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Ses kartında Harddisk in önemi...

• Zartanyan • 27 Nisan 2011 12:30 • #640241
    Arkadaşlar yeni bir notebook ve ses kartı almak istiyorum. Kayıt olaylarına yeni başlıcam. Araştırdığım bazı ses kartlarında 1 tb gibi boş bir hd alanı istiyor. Ses kartını kullanmak için harddisk(boyut ve rpm) ve diğer donanımları öncelik olarak nasıl sıralarsınız? Bilgisi olan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum :)
  • igzas • 1 Mayıs 2011 16:02 • #640248
    Hard disk boyutunun kayıtlarını depolama alanında bir etkisi olacaktır onun dışında ses kartını hard disk boyutu ile hele hele 1 tb lar ile ilişkilendirmek bana mantıksız geliyor ancak teknolojinin de ne zaman ne yapacağı bizi nasıl şaşırtacağı da belli olmuyor tabiki.Eğer incelediğin ses kartının belli başlı programları var ise,(software ler plug-in ler vs...) belki bu programları kurabilmen için gerekli alandan bahsediyordur ama onun da 1 tb gibi bir alan olması da ilginç. Var mı öyle olaylar bende bilmiyorum.Rmp için ise ses endüstri standartı 7200 rpm dir. Notebook larda Hdd dönüş hızı 5200rpm olarak gelir genelde. Harici hard diskin rpm inin 7200 olması gözle görülür ne farklar kadar sana bu da tartışılır ancak bu işe bu kadar kafayı taktıysan ve standartları yakalamak istiyorsan 7200 rpm idealdir.
  • Zartanyan • 3 Mayıs 2011 00:11 • #640252
    Dostum ilgilendiğin için çok teşekkürler başta. Mesajlarıma cevap alamayınca ben de kendi bildiğimi okudum ve hareket avantajı açısından notebook ta karar kıldım. Güzel bir laptop aldım ancak mecburen ses kartı bütçemden yedim bir miktar :)) Şimdi 2. aşama olarak bana usb bir ses kartı ne önerirsiniz. Fiyat max. 550-600 olacak. Cake-walk ve yamaha nın bazı modelleri ilgimi çekti. Senin fikrin nedir ve sen ne önerirsin? Bir de bu ses kartlarıyla gelen programlar işe yarar mı yoksa tam sürümü aratır mı?
  • KATALIZOR • 3 Temmuz 2011 21:48 • #640360
    http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=6007&gid=1750 bende var, çok memnunum, latency değeri oldukça iyi. Tek sorunu yeterince çıkışı olmaması.