Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Gitarımı yenilemek istiyorum tavsiye.

• Conrad66 • 7 Ağustos 2011 02:38 • #640433
    Hem Iron Maiden hem Pink Floyd çalmak istiyorum. 800 tl bütçem var.

Şimdilik şöyle bir liste oluşturdum;

İkinci El Mexican Fender Stratocaster

Srv müzikte İbanez - Rg320DXFM

İbanez Sa260Fm Sıfır.

Ltd Esp MH-50

Yorumlarınız için teşekürler.
  • Drum_Garfield • 7 Ağustos 2011 02:55 • #640434
    Acıkcası istedigin her tonu ve o aralıkta alıcagın en güzel gitar cort m600t dir he yok cort su bu dersen Cortun x serisi gitarları kötü ama m600 cort un yaptıgı en saglam ve en rahat gitar blues dan metal tonlarına kadar herseyi alırsın humbucker ıda single coil yapabildigin potans olayınada sahip tavsiye ederim git bir dene
  • SchizopReNiq • 10 Ağustos 2011 09:20 • #640439
    Herkezin gitar zevki farklıdır ve herkezin zevkleri aynı değiLdir. Marka falan takılma bence satıcı değil isen. Gitarı dene tonlarını vs. rahat edebildiğini seç. En doğru seçenek budur bence.
  • fethi_dogan88 • 25 Ağustos 2011 21:18 • #640476
    LTD MH-50 dinledim saglam bir anfiyle cok super sesler cıkarıyor floyd rose kullanabiliyosan sarkılarında gayet basarılı bi gitar
  • avaz • 5 Eylül 2011 12:09 • #640488
    İkinci el bir meksika fender gayet işini görür. İbanezle pink floyd çalarken istediğin tonları alman çok zor.
  • chromeleaf • 11 Ekim 2011 20:08 • #640551
    benim önceliğim kesinlikle strat olurdu o tonları en iyi o gitardan alabilirsin.strat gerekli pedallarla da her müziği yapabilecek gitardır
  • frankzippo • 15 Kasım 2011 23:20 • #640593
    Strat al yardırmaya başla, Maiden da strat kullanıyor pink floyd da, Bir manyetik takviyesi yaparsın olmazsa, david gilmour emg set gibi birşeyler
  • hepatit_b • 3 Ocak 2012 08:25 • #640640
    ibanez rg370ex
  • inlayless • 25 Ocak 2012 22:53 • #640693
    HSS meksika strat al
  • zOzzYz • 2 Şubat 2012 21:02 • #640701
    Ben tam olarak senin bütçenle ve tam olarak senin çalmak istediğin grupları çalmak isteyerek 2. gitarımı aramaya başlamıştım, daha önce ibanez kullanıyordum basswood bu kadar canlı tonlar sunmuyor önden söyleyeyim. Aldığım gitar 1994 yapımı bir mexico fender oldu, üzerinde fender custom shop texas special manyetik takımı vardı ben aldığımda, pink floyd için kanırtırken maiden için yeterli kalmıyordu, ama Stratocaster'ların en güzel yanlarından biri modifiyeye çok açık enstrumanlar olmaları, aldığım halinden geriye gitarda sadece orta manyetik ve ağacı kaldı, şu an hss kullanıyorum Seymour Duncan tb-4 - Texas Special - seymour duncan hot rails takılı alete, coil switch ile s-s-s normalde ise h-s-h mantığıyla çalışıyor, köprüyü değiştirdim sustain hatrı sayılır arttı, lsr roller nut ve locking tuner taktım floyd rose gibi kullanabiliyorum köprüyü bana mısın demiyor ve görebileceğin en versatil gitarlardan biri haline geldi, pink floydu maiden'i bırak Doom Metal'den Beatles'a kadar çalarsın zevkine kalmış.
    Tüm bu tecrübelerime dayanarak da sana tavsiyem gidip 2. el bir fender kapman en cicilisinden, beğendiğinden çünkü istediğin hale geldiğinde ölene kadar satmayı düşünmeyeceksin emin ol.