Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Sözler için yeni link

• divinemusic • 19 Şubat 2004 17:20 • #564671
    Şarkı sözlerimizi yazacağımız yeni bir link açsak bence hiç fena olmaz. Çünkü garaj üyelerinin müzikten anladığını çok iyi biliyorum. Burada böyle bir paylaşım yapabilir miyiz lütfen? Teşekkür ediyorum.
  • GaRaJ Bekçisi • 19 Şubat 2004 21:51 • #564672
    Slm,

Söz nota bölümüne istediğin gibi giriş yapıp şarıkı sözşerini kendi isminle paylaşabilirsin. Sonra da eğer istersen forumlardaki muzik bolumune linkini gonderirsin...

Bu sekil yeterli olmayacaksa fikrini biraz genisletmeni rica edicem. Bu bölümde nasıl gereksinimler olabilir?
  • divinemusic • 20 Şubat 2004 09:13 • #564673
    Aslında söz-nota bölümünü düşündüm ama oranın formatı çok farklı. Oraya yazsak bence gözden kaçabilir ya da ilgi çekmez. Forumda paylaşmaya kalksak bu sefer de forum şarkı sözleriyle dolar. Bence forumun altında bir şey yapabilsek ya da bağımsız bir şekilde bir link koysak daha iyi olur. Formatı şu şekilde yapabiliriz mesela. Üye şarkı sözlerini yazar altına da imzasını atar. Büyük bir arşiv oluşur zamanla. Buradan sanatçılar da yararlanabilir. Çünkü şu an siz de bilirsiniz ki hiç bir sitede böyle bir şey yok. Bu bence çok ilgi çekecektir. Böylece Garaj ın da reklamı daha iyi olacaktır. Eminim ki iyi parçaları buradan alan çok sanatçı olacak. Çünkü müzik bilgisi olan arkadaşlar olduğuna inanıyorum bu sitede. Eğer siz sıcak bakarsanız ben altyapı için sizlere her türlü desteği fikren veririm.
  • GaRaJ Bekçisi • 20 Şubat 2004 13:20 • #564674
    Selamlar,

Biraz daha netleştirmek gerekirse, sanırım bahsettiğimiz şey, yazılmış şarkı sözlerini bestecilerle paylaşıp eserlerde kullanılmasını sağlamak. Bu ücret karşılığında şarkı sözünün satılmasıyla da olabilir. Ücretsiz olarak kullandırılmasıyla da olabilir.

Bu konuda yaşanan hırsızlık öykülerini herkes sanırım defalarca duymuştur. Gerçekten kaliteli müzisyenlerin, hem de kendi toplumumuzda, hakettikleri gibi yaşayamadığını göre göre hala gidip korsan cd satın alınan bir toplumda internet üzerinden böyle bir satışı kimsenin yapabileceğine inanmıyorum. Umutsuzca bir yaklaşım belki ama malesef düşüncem böyle. Yine de denemesi bedava. İsteyenler şarkı sözlerini söz|nota veri tabanımıza yükleyip, bir de ilgili kaydın linkiyle satılık ilanı verebilirler. İlanda banka hesap numarası unutulmamalı tabii ki :)

Ücretsiz paylaşılmasına gelirsek şu anda GRJ'daki sistem böyle bir paylaşıma izin veriyor. İsterseniz, yukarıda da dediğim gibi kendi yazdığınız şarkı sözlerini veri tabanına ekleyip, foruma yine ilgili kaydın linkini içeren, "Buyrunuz şarkı sözü yazdım, isteyen kullanabilir hayırlı olsun" kıvamında, bir konu açabilirsiniz.

Eğer böyle bir yaklaşımın ne gibi eksikleri olacağı, bekleneni ne derecede karşılayacağıyla ilgili biraz kafa yorarsak, gerçekten ilgi çekici bir şeyler yaratabiliriz. Biz gereken yazılım desteğini vermeğe her zaman hazırız.

Cevabınızı yine bu konu altına bekliyorum...

Görüşmek üzere
  • divinemusic • 20 Şubat 2004 16:35 • #564675
    Öncelikle şunu belirtmek isterim ki sokaklarda milyon tane müzisyen arkadaşlarımız var. Onlar ya çevreden dolayı ya kendilerine muhatap bulamamalarından dolayı ya da şansızlıklarından dolayı kendilerini ispat edemiyorlar. Şu an Türkiye deki tüm siteleri araştırdım dediğim fikri uygulayan bir site yok maalesef. Ben açıkcası bıktım aynı kişilerin hep değişik değişik kişilere şarkı vermesinden. Bir Şehrazat bu zamanda yılda 50-60 şarkı veriyorsa birilerine bu talep değil bu kıtlıktır. Ve bi de bu şarkıların 10.000$-20.000$ arası satıldığını düşünürsek büyük haksızlık olduğunu anlarız. İnanıyorum ki sırf bu yüzden Türk müziği gelişemiyor. Hep aynı düşünceler hep aynı müzikler. Buradan satılık parçalar adı altında bir link değil ''amatör şarkı sözleri'' veya ''sizlerin sözleriniz'' vb.. olması gerektiğidir. Profesyonel müzisyenler de e-mail ile üyelerimize ulaşacaklardır. Bu durumda eserler de NOTERLİ olduğundan dolayı GRJ hiç bir sorumluluk altına girmeyecektir. Ayrıca kimse eserlerini ücretsiz vermek istemez bunu da belirtmekte yarar görüyorum. Dediğim gibi ancak ilgiyi yeni bir link çeker diğerlerini düşünmeye dahi gerek yok bence. Tabi son sözü siz söyleyeceksiniz:))

Görüşmek Üzere...
  • narkozz • 6 Haziran 2006 17:16 • #576582
    ...........
  • Ghost_of_you • 12 Haziran 2006 21:02 • #576662
    sayın bekçi söz|nota bölümüne yazın diyosun da ben en az 8 tane şarkı sözü yazdım ve hiçbiri yok..halbüse kaç hafta önce yazdım...hala yok benim yazdıklarım orda...ama inatla hala yazıyorum,inatla hala kaydolmuyo...bilgilerinize efem....ehuehuehue