Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Link kategorileri

• aykuth • 12 Mart 2004 12:33 • #564689
    İşim gereği (ve bu işten çok sıkıldığımdan olsa gerek) Bilgisayar başında oldukça uzun bir zamanım geçiyor. Bunun bir kısmını da bas gitarla ilgili bilgiler tarayarak geçiriyorum. Siteyi de sıklıkla ziyaret ediyorum. Asıl ilgi alanım bas olduğundan incelediğim sayfaların çoğu da bu enstrümanla ilgili zaten daha önce siteye böyle linkler de ekledim. yalnız kolay erişim için enstrüman linkleri altında sadece bas gitara özgü bir yer olursa sanırım hem bundan sonra eklenenlere ulaşmak daha kolay olacak hem de ben kendimi ortalığı bas linklerine boğan biri gibi hissetmeyeceğim. (tabi bu diğer enstrümanlar için de hoş olabilir). Böyle bir kategorilendirmenin ardından daha spesifik (örneğin bir domaindeki tek bir ders) linkler de verebilirim. Şu anki yapıda kirlilik yaratmamak için böyle bir kategori açabilir miyiz? (tamam kabul ediyorum tek bir sayfa yapıp buradan ona link vermek zor geliyor)
  • GaRaJ Bekçisi • 12 Mart 2004 20:14 • #564690
    Evet böyle bir şey yapılabilir, iyi de olur. Yapılacaklar listesine ekledik o zaman bunu da.

Şimdilik kullanabileceğiniz alternatif bir çözüm de; soldaki aramadan 'bas' aratmak ve çıkan sonuçlarda linklerin devamına tıklamak şeklinde olabilir.

Fikir için teşekkürler aykuth..
  • aykuth • 12 Mart 2004 23:01 • #564693
    Merhaba,
    Aslında kendimden ziyade dışarıdan ulaşacaklar için istemiştim. Böylece bas linklerine ulaşacaklar için güzel görünümlü (evet bu siteniz için bir kompliman)ve kolay erişimli bir sayfa. Sadece benim sık kullanılanlarımdaki linkler bile buradaki bas içerikli linklerden (sayıca) fazla. Burayı takip eden basçılar için de durum benzerse, türkçe açıklamalarıyla yol gösteren bir link sayfası oluşur diye düşünüyorum. Buradaki dinamik yapı da çok büyük avantaj. Yanıt için teşekkürler
  • aykuth • 29 Mart 2004 12:11 • #564697
    ben yavaş yavaş eklemeye devam ediyorum, davul linkleri de nazar değmesin :P git gide artıyor. birkaç ay içinde bu bölümlere ayrılma gerçekleşse hoş olmaz mı (tamam itiraf ediyorum sık kullanılanlarımı yedeklememin zor gelmesinin de bunda etkisi var). Aslında daha düzgün yazabilsem bas linklerini düzenlemede yardım da önericem ama. Bir de linkler için (kişisel sayfalar için olmasa da olur bence ama) puanlandırma ve yorumlama eklesek nasıl olur. (nasıl olsa kodlarla ben uğraşmıycam ya yazıp duruyorum işte)
  • GaRaJ Bekçisi • 29 Mart 2004 22:54 • #564700
    Öncelikle sitenin linkler bölümüne eklediğin kaliteli bilgi kaynakları için gerçekten teşekkürler.

Önerilerini yapılacaklar listesine aldığımızı bilmeni isteriz. Linkler kısmının da interaktiviteye daha fazla izin vermesi ve yeni kategoriler eklenmesi işleri gerekli gerçekten galiba.

Pek yakında demekle yetinebiliyorum şimdilik...

Görüşürüz...