Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Neden bazı mekanların organizasyonlarını görmemezden geliyorsunuz?

• delirium • 9 Mayıs 2004 06:33 • #564751
    Özellikle Kemancının çoğu konserleri bu sitede yer bulmuyor. Hayır sponsorluk falan gibi durumlar varsa söyleyin, parası neyse verelim bizde :)
  • GaRaJ Bekçisi • 9 Mayıs 2004 20:16 • #564752
    Ben bekçi olarak, son dönemde büyük bir oranda ilgilendiğim konularda haber girişi yapmaya çalışıyorum. Yani herhangi bir ziyaretçiden beklediğimiz gibi. Örneğin canlı müzik olmayan faliyetleri çok büyük bir oranda elemeye çalışıyorum, ama bu benim zevklerimle ilgili bir tercih. Eklenen haberler sitenin genel duruşuna çok aykırı değilse yayına açılıyor.

Siteye gönderilen, zamanı, mekanı, fiyatı belli tüm etkinlikleri, teker teker hatta imla hatalarını, büyük küçük harf bozukluklarını üşenmeden düzelterek yayına açıyoruz. Fakat tüm TC'deki tüm etkinliklerden haberdar olunacak ve bunlar bu sitede duyurulacak diye boş bir iddia yok. Bu zaten sürdürülebilir bir iddia da olmaz. Burada insanların paylaştığı bilgilerden fazlası yok. Olamaz da...

Sponsorluk konusunda, bir reklam tarifemiz var. Eğer ihtiyaç duyuluyorsa mail ile ulaşmak yeterli olacaktır.
  • delirium • 13 Mayıs 2004 03:18 • #564753
    Haklı olduğunuz konular var ama Kemancıdaki organizasyonların %99'u canlı müzikten ibaret.Kemancıyı tüm Türkiyedeki tüm mekanlarla bir tutmanıza hem güldüm hem üzüldüm.Biz orada Page,Plant,L.Ulrich,j.Hetfield,j.Newsteed, The Cult ve Apocalyptcia'nın elemanlarıyla bira içtik :) TC diye bahsettiğiniz ülkenin Rock şarkıcılarının hemen hemen hepsi ilk orada sahne almakta ve almaya devam etmektedir. 18 senelik bir mazisi olan bu Türkiyenin ilk Rock barı yurtdışında buradan daha iyi tanınmakta ve saygı görmektedir. Uluslarası tvlerden ve yaptığı hayır işlerinden gelen plaketleri ve teşekkür yazılarını ulu orta saçmayan, reklam yapmayan bir mekana en azından saygı duyup küçük bir işletmeymiş gibi bahsetmemenizi dilerdim.
  • delirium • 13 Mayıs 2004 03:36 • #564754
    Son olarak bilgilerinize sunmak istediğim şey Kemancı hala Türkiyenin en çok iş yapan Rock barı. Patronlarından öğrendiğim kadarıyla ayda 12bin kişi Kemancıyı ziyaret etmekte. Siz tüm Türkiyedeki :p organizasyonlardan bahsetmeyin.Yeni Meleğinde Kemancıyla akraba olduğunu da bilmezsiniz siz şimdi... Ne de olsa Kemancı sıradan bir yer ya! Şimdi sizin ve sitenizin ne kadar ciddiye alındığınızı ciddi ciddi düşünmeye başladım.Bekçiler kralı filmi geldi nedense aklıma!
  • delirium • 13 Mayıs 2004 04:55 • #564755
    Umarım kırıcı olmamışımdır. Sadece Garaj bekçisinin verdiği haberlerde Kemancının es geçilmesi ve Kemancıdan sıradan bir yermiş gibi bahsedilmesi ağırıma gitti. Biz orada iki-üç jenerasyonla beraber eğlendik, çoğumuz evlendi barklandı.Gece hayatından elini çekti. Ama Kemancı sayesinde uzun saçlılara garip bakılmamaya başlandı, Kemancıdan evvel sıraselvilerin halini bilen var mı? taksimde üç-beş Rock bar vardı. Amatör gruplar çıkacak sahne bulamazlardı. Bir rock piyasası oluştu onların sayesinde. Kemancı Tükiyenin Rock mabedidir ve her gerçek rocker Kemancıya saygı duyar. Hayal Kahvesi, Roxy, Caravan, Gitanes ve Kemancı... Lütfen bu isimleri ağzımıza alırken daha dikkatli olalım.
  • Archer • 13 Mayıs 2004 14:13 • #564756
    Kemancı'yı bu kadar iyi biliyorsan bi kac haber ekle de bizim de haberimiz olsun etkinliklerinden.
  • GaRaJ Bekçisi • 13 Mayıs 2004 23:55 • #564759
    Selamlar,

Benim yazdığım cevabi mesajda bahsettiğiniz mekanla ilgili bir kelime bile yazı geçmiyor. Kaldı ki bir site içi arama yapıldığında, pek bahsedildiği kadar da ihmal edilmediği anlaşılıyor:

http://www.garaj.org/arama.php?tip=haber&arama=kemancı
  • chutluck • 16 Mayıs 2004 02:02 • #564760
    Delirium nicknameli arkadaşım, mesajlarını okurken dehşete kapıldım desem yeridir. Anlayamadığım birkaç şey oldu ayrıca. Okuduğum kadarıyla, zaten kimse Kemancı'yı yermedi, ya da savunma gerektirecek kötü bir şey söylemedi ki. Bence Bekçi Amca zaten Kemancı'yı seviyordur :)
    Kimseyi korumaya da çalışmıyorum bu arada. "İletişim" konusuyla ilgilendiğim için çok dikkatimi çekti bu konuşma. Sen bir soru sormuşsun, cevap gelmiş ama sen o cevaba yorum yazmamışsın ki. Sanki yaralanmışsın da acını burdan çıkarıyorsun gibi bir his uyandı bende açıkçası.
    "Yeni Meleğinde Kemancıyla akraba olduğunu da bilmezsiniz siz şimdi... Ne de olsa Kemancı sıradan bir yer ya! Şimdi sizin ve sitenizin ne kadar ciddiye alındığınızı ciddi ciddi düşünmeye başladım." Bu sözler de son derece GARİP, başka kelime bulamıyorum yani,bilmemne yarışına davet ediyor gibi, çocukça yani. Aaa yaşına da bakmadım ki, dur bakayım hemen.