Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

ben bekçi olsam dediğiniz an...

• guardofheaven • 11 Nisan 2005 20:44 • #567823
    bi de şöyle bir durum var mesela insanoğlunda otorite'ye karşı bir antipati duyma olayı var. burda da öyle oluyor biraz. ondan bekçi olmak istemeyebilir insan.
    zor be en iyisi normal bir üye olmak. ama mesela bu sitede demokrasi uygulanabilir mi diye düşünüyorum arada ne biliyim yapılacak bir işte üyelerin oylarına danışılması. ilginç olabilir...
  • Affedilmeyen • 11 Nisan 2005 20:52 • #567824
    affedilmeyeni affederdim ben bekçi olsaydım abi.sonra da onu bekçi yapıp garajı yeni ufuklara taşırdım

ben bekçi olsaydım ilk iş üçüncü köprüyü yapmakdan vaz geçip dördüncüsüne başlardım . neden derseniz dördüncüsü yapılmazsa beşincisine beşinci diyemeyizde ondan.
    ne dedim ben.. ne dedim ben....ne dedim ben. şllllaakkkk !!!
  • Rebelfire • 13 Nisan 2005 14:07 • #567911
    öyleyse mantıken patikofobisi olan kişiler patikalardan uzak durmalıdır..
  • ___SURGEON___ • 16 Nisan 2005 12:21 • #567981
    dördüncüsünden vazgeçip beşincisini yapardım muahahahhaha
    zuhahhah ihhoooaaaa puahahhah heheuheue
  • GoTH_PriNceSS • 16 Nisan 2005 19:11 • #567983
    afeddilmeyen herşeye eyvallah da bu olmadı be.olmadı yani...:P
  • skuld • 17 Nisan 2005 03:01 • #567998
    ben bekçi olsam,şu an ki garajı durdururdum.
    iyi müzik yapan grupların elemanlarını;müzik konusunda iyi niyetli olan,düşünen kişileri;buradaki garajdan da sadece aktif grupların elemanları olan,müzikten gerçekten anlayan ve bir şeyler düşünme yetisine sahip olan değerli insanları yeni kurulacak garaja davet ederdim.
    yeni garajın da üyelerini tavsiyeyle falan alırdım(kıdemli üyelerden tavsiye mektubu getirsinler ya da benim tanıdığım birisiyse torpil geçerim tabi)
    küçük,amatör,profesyonel herkesin önce sanatçı kimliği taşıyıp taşımadığına bakardım.
    düzenli garaj zirveleri düzenlerdim ayda bi kere,2-3 ayda bir de konser gibi bi organizasyon düzenlerdim(tabi bu zor bi hayal)ama sadece diğer garaj üyeleri için diğer üyelerin çalışmalarını izleyebilecekleri bir şeyler yapılır sanırım.ayrıca festivallerde garaj çadırı kurar,çadırın ağası olurdum.
    diğer üyeler de bi buluşma düzenlediği zaman mutlaka orada olurdum.(öteki şehirlerdeki üyelerle görüşmek zor tabi ama halledilir)
    sadece bi internet sitesi olmamasını sağlardım.
    yasal olsun olmasın insanları uyandırmaya yönelik dergi falan da çıkartabilirdik üyelerle(bu biraz abartı oldu ama olsun katliamların sürmesini istemiyosak biz de bişiler yapmalıyız en azından kendi çevremizdekilerin gözünü açalım,savaşalım değil mi?)
    söz-nota kısmına daha fazla özen gösterirdim.bazı türkçe çeviriler yanlış olabiliyor.ya da tablarda eksiklik olabiliyor.
    tartışmalarda,hakaret etme durumlarında,küfürleşmelerde,vb de yazılan mesajı silmezdim.olmasını istediğim seviyeli yaklaşım gelene kadar aynı açıklamaları defalarca yapardım(zaten benim kurduğum yeni garajda seviyesiz yaklaşımlar olmazz)
    bunun sadece bi hayal olarak kalmaması için ileride kendi garajımı kurucam ben...
    tabi böyle bi bekçi olmak için tanrı olmak ya da her saniyemi bilgisayar başında geçirmek gerek,ömrümün garaj olması gerek vb vb
    :(
  • karete • 17 Nisan 2005 03:10 • #567999
    ne demek yeni kurulacak garaja tavsiyeyle kişi alınması ..saçma bence kendinin alınacağını ne biliyosun ? bikere biryerde büyüklerbirşey bilenler olmadan öteki bişey bilmeyenler nerden ne öğrenecek ? tamam ben profosyonelim ve mutevaziyim onu biliyorum solemene gerekyok neyseya boşver
  • skuld • 17 Nisan 2005 18:37 • #568021
    ben kendimi almazdım zaten
    ben gereksiz biriyim çünkü.
    belki senin gibi ustalar yanına çırak olarak kabul ederse
    o zaman garaj a da aa bak bunda potansiyel var diye tavsiye edicekler.
    en azından böyle abuk sabuk kişilerle dolmaz garajıma
    ama zaten bu bi hayal,ben de öylesine bir hayal kurdum.
    mantıksız yanlarını hatırlatıp hayallerimi yıkmaya ne gerek var?
  • karete • 17 Nisan 2005 18:46 • #568023
    ne hayal yıkması başka hayaller kurmana yardımcı oluyorum mesela sadece çıraklardan oluşacak bi garaj nası fikir ama :D
  • guardofheaven • 17 Nisan 2005 21:48 • #568024
    ya dediğiniz olayın olması zati saçmalık bi kerem de ben şöyle düşünüyorum mesela böyle akedemi gibi olsa garaj bişey çalamayan ama çalmak için can atan insanlara bişii ler öğretse ( parasız )ne güzel olur değil mi gönül dostları ?
    yani örnek vermeyi hiç sevmem ama mesela bana böyle bi gitar alıverseniz sonra da öğretiverseniz site amacını gerçekleştirirsiniz
    :)