Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Garaj sizin

• Affedilmeyen • 9 Haziran 2005 23:48 • #570170
    haydi hayal kurun çok paranız varmış almışsınız garajı kökünden.

neleri değiştirirdiniz ?
    neler ekler ?
    neler çıkartırdınız. ?
    nasıl bir yönetim sergilerdiniz ?
  • ibanetze • 9 Haziran 2005 23:56 • #570171
    bekçi birini sildi bunu da silicek şimdi ehehhühe
  • klavyeci • 10 Haziran 2005 01:00 • #570174
    Lan olum bırakın bu boş geyikleri laa
  • Affedilmeyen • 10 Haziran 2005 01:12 • #570175
    noooooldu aabi kurudunuzz :))
    bıdı bıdı konuşmak kolay
    yok aynı topik kırk tane
    vay silindi
    vay donduruldum
    vay geyik oldu site
    yok müzik birimi ikimi
    e hadi o zaman fikir fışkırtın abicim
    nooooooldu :)
  • Affedilmeyen • 10 Haziran 2005 01:46 • #570178
    ah ulen bu garaj bi benim olsa içine,iki tane jaguar koyarım :P

ohoooo :)
    yok oyle ben küstüm ver misketlerimi ben oynamıyorum :)
    anlaşıldı ilk ben bişeler fışkırtayım.
    bi kere forumlarda din diyanet futbol siyaset konuşmayı ve tartışmayı yasaklardım
    şimdi yasakla yönetim olurmu demeyin bunu demeyide yasaklardım
    bir cırcır daha açardım geyiğin dibine vurmak isteyen buyursun derdim.
    konu ile alakasız topikleride bu cırcır bölgesine şutlardım ama silmezdim
    mesajı silinen üye ilk silinmede 6 saat ikincisinde 12 saat 3.sünde 2 gün garaja giremezdi.
    3 den fazla kurallara uymayan hakaret ve küfür içeren mesajları silinen üyeyi 1 hafta uzaklaştırıdım.
    sohbet odası açardım ama mırc dan giriş olmazdı. forumlardaki sistemi burayada koyardım. kurallara uymayan üyeleri belli zaman dilimlerinde chat ortamına sokmazdım
    işe yarayacak iki forum daha açardım. bir tanesi linkler için diğeride kan bağışı ve benzeri topikler için olurdu.
    garaja birde radyo açardım. 24 saat yayın yapan bir radyo olurdu. belli saatlerde üyelerin istekleri çalardı
    yoğunluk istanbul olduğundan yazın istanbulda ayda bir etkinlik düzenlerdim. bu adalara piknikde olabilir ya da kadıköyde meydanda bir platform kurarak bir günlüğüne garaja üye grupların sahne alacağı bir etkinlikte olabilirdi. bu konuda anketler yapar üyelerin seçimlerine kulak verirdim.
    hatta bir garaj kafe bile açarım siz bana bakmayın valla yaparım :)
    kışın ise barlarda gene garaj üyelerinin sahne alacağı organizasyonlar yapardım. karşılık bedeli olarak barın reklamını bir hafta ana sayfadan yayınlardım. böylece barda garajda daha geniş kitlelere ulaşırlardı
    rock yayını yapan radyolarla irtibata geçer onlara link verir ayrıca radyo istasyonu eklerdim. bu radyoların belli programlarında en azından 1 saat garaj saati yapılmasını sağlardım ve bu bir saatde garajda anketlerde en fazla oy almış şarkılar çalardı
    otoriteyi ve kontrolü hiç kimseyle tartışma ve polemiğe girmemiş saygı duyulan yıpranmamış arkadaslara devrederdim. böylece kontrol yerini saygıya bırakırdı az çok.
    yapardım ederdim felan işte.
    ayrıca bu dejenereyi köpekbalıklarına yem yapardım
    bi de yat alırdım ki bundan size ne :)
  • ibanetze • 10 Haziran 2005 02:11 • #570179

bak bi kaç tane önerin hakkaten yapılması gereken şeyler(diğerlerini salla ehehühe),mesela dediğin gibi bi cafe ya da bar gibi bi yer çok mantıklı bi fikir,şimdi kızlar için gelirler falan diyceksiniz ama bence öyle olmaz,neden diye sorarsanız,gerçekte müzikle alakası olmayan adam,kızlar için öyle bi ortama girmez(yani kafamda canlandırdığım gibi bi yer yapılabilse) sonuçta bi süre içinde herkes birbirini tanır,ona göre işte çöpçatanlık işinde falan olanlar göze batar...yok,yok öyle bi şey olmaz.
    bi de ben geçen festival falan derken ciddiydim,bu kadar kişiyiz,bi iki kişi uğraşsa bile kendimizi tatmin edecek(tabi rockistanbul iki olamayız şu an için)bi organizasyon işine girilebilir ya da ne biliyim zaten biletleri sadece burda satsak bile,alıcısı hazır :))
  • ibanetze • 10 Haziran 2005 02:14 • #570180

ulem gene bi tek ben cevap yazdım sana ehehem seni yalnız bırakmıyorum :P
  • draw • 10 Haziran 2005 02:15 • #570181
    önce üye sonra bekçi

bana göre önce üyelerin aktif olması lazım.su forumdaki mesajları bile hep aynı kişiler yazıyo.adam açmış siteyi vermiş elimize bunu geliştirecek olan biziz.site için aklıma senın yazdıklarından baska bişiy gelmıyo ama yazdıkların zaten gündemde olan şeyler
  • draw • 10 Haziran 2005 02:24 • #570182
    önce üye sonra bekçi

bak şimdi aklıma geldi.belli aralıklarla belli gün ve saatlerde küçük ama eglenceli yarişmalar düzenlenebilir ve bunun karşılıgında uyelere unvanlar veya hediyeler ne bilim işte onun gibi şeyler verilebilir
  • Affedilmeyen • 10 Haziran 2005 02:29 • #570183
    önce üye sonra bekçi

yarışma nasıl olacak ?
    forumlardamı ?