Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

İlan tekrarından rahatsızım, önerim var.

• sdqantaris • 13 Ağustos 2005 13:15 • #573309
    Yılın başında bir ilan vereceğim tuttu da apıştım kaldım doğrusu. Durumun böyle vahim olduğunun çok da farkında değildim, öğrenmiş oldum ve ayrıca rahatsız oldum.

Bir kişi ilan veriyor, sonra başkaları da veriyor. Sonra ilk ilan veren adam, "vay benim ilanım altta kaldı görünmüyor" diye aynı ilanı bir daha veriyor. Bu sefer öbürü de aynı ilanı bir daha basıyor. Sonuç üstüste verilmiş ve birbiriyle yarış halinde olan ilanlar bütünü...

Aynı içeriğe sahip ilanların (başlığı değiştirilse de) tekrar tekrar yayına verilmesine bir çözüm bulunmasını istiyorum. Bir ilan verdim kaldı ta bilmem nerede. Eminim aynı durumdan muzdarip başka kişiler de vardır.

Bunun çözümü de çok zor olmasa gerek. Gerçi içerik aynıysa ilanın tekrar yayına verilmesini engelleyen bir sistem kurulsa bile adam içerikte bir virgül fazla eksik koyar yine verir ama bilemiyorum. Rahatsız edici bir durum.

Bu durumun bir şekilde çözülmesini temenni ederim.

Saygılarımla.

Onur
  • craSSa • 13 Ağustos 2005 20:46 • #573316
    Kısmen haklısın ama ilanın ilk 10 arasında kalması da şart değil bence. Verdiğin ilan zaten ilgili aramayı yapan kişinin karşısına çıkacaktır. Örneğin 2. el gitar ilanı verdiysen elbette ikinci el gitar arayan bir adam bulur ilanını. Ama iyi bir çözüm bence de gerekli. Mesela "Aaaarghhhh!!! Haftada bir kez ilan verebilirsiniz." benzeri bir olay sorunu çözebilir.
  • Gtr Br Mstng 2 • 14 Ağustos 2005 15:27 • #573330
    Önerim var demişsin bizide sevindirdin..
    kendince çözüm buldun flaan zannettik ama sen çözüm arıyomuşsun..!
  • sdqantaris • 14 Ağustos 2005 16:29 • #573334
    Önerim bu işe bir çözüm bulunması. İşin teknik yönünü detaylı olarak bilemeyeceğimden dolayı da içerik tekrarının kısıtlanması gibi bir fikri ortaya attım. Başka da bir şey yapamam zaten.

Onur

Not: Crassa, zaten benim umrumda değil ilk onda görünüp görünmemesi. Ama billet bokunu çıkartıyor. Bir günde ilan 5. sayfaya düşerse de olmaz. Herkes arama opsiyonunu kullanarak ilanlara bakmıyor olabilir.
  • Axl_Rose • 15 Ağustos 2005 05:39 • #573349
    arkadaşım, ben bir ilan verdim, ehm okadar ilgi çekici değil, hemde eski, teee nezamanın ilanı... acaip gerilerde kalmış... ama 5 kere cevap verildi.. ve ilanı veriş sebebim de sonuç bulmuş oldu..."5" rakamı benim için yeterde artar bile... ilk 3 cevapla anlaşamadım... son iki cevap arasında tereddütte kaldım, ve birini seçtim... işte bukadar... bu,kısmetle alakalı bir mesele... illaki cevaplansın diye üst sayfalara koymanın bir alemi yopk.. ki; gerçekten ilana ihtiyacı olan birisi, ilk 10'a bakmakla eytinmez zaten.. tüm ilanlara girer ve gerekli araştırmaları yapar...

vesselam... _axlRose_
  • sdqantaris • 15 Ağustos 2005 13:51 • #573351
    Allah allah niye diretiyorsunuz ki anlamadım. "Benim ilanım ilk onda olsun" diye bir derdim yok diye üstüne basa basa söylüyorum.

Sonuç içerik kirliliği ve tekrar eden içerikte bilgiye ulaşmanın zorluğu. Çok da anlaşılmayacak bir şey değil.
  • Axl_Rose • 15 Ağustos 2005 17:48 • #573357
    yok arkadaşım, ben sana söyleemdim zaten, sne illa hep ilk 10'a ilan sokanlardan rahatsız olmuyormuydun? bende onlara gönderme yapıyorum, senle alakası yok.
  • Gtr Br Mstng 2 • 15 Ağustos 2005 17:52 • #573358
    anlamazki:D
  • sdqantaris • 15 Ağustos 2005 21:52 • #573365
    yok arkadaşım, ben sana söyleemdim zaten, sne illa hep ilk 10'a ilan sokanlardan rahatsız olmuyormuydun? bende onlara gönderme yapıyorum, senle alakası yok.

Tamamdır birader, yanlış anlamışım. Kusura bakma.

Onur
  • sdqantaris • 15 Ağustos 2005 21:54 • #573366
    anlamazki:D

Sen anlarsın ben anlamam. Öküzüm de ben... Yavaş.