Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Garaj'daki Mesaj Katliamı!

• rubber soul • 16 Temmuz 2006 22:13 • #577547
    Şikayet

[email protected] buraya şikayet edebilirsiniz..bu arada o konu GaRaJ la ilgili değildi.
  • the_TW_named • 16 Temmuz 2006 22:16 • #577548
    Şikayet

neyle ilgiliydi arkadaşım garaj değil de neydi? oturma odası mı bahçeyle mi ilgiliydi ? odunlukla mı ilgiliydi? allahım peki ordaki yazıyı bana özel mesajdan göndersene garajla ilgili olmayan kısmını merak ettim ....
  • narkozz • 16 Temmuz 2006 23:45 • #577551
    Holy_Bastard arkadasımıza bu derdimizi dile getirdiği için teşekkür ediyoruz.
    evet silinmesin sadece küfürler ve hakaretler silinsin neden yani.
    çok aarttı hakikaten...
  • narkozz • 17 Temmuz 2006 00:18 • #577553
    the_TW_named adlı arkadasımız neden donduruldu grajda yanlış olan naptı ki.
    reva mı bu ya.
  • rubber soul • 17 Temmuz 2006 00:48 • #577558
    Forumların mantığı

Görüşlerinde haklı olduğun yerler var ama amaç düzeni sağlamak olduğu için oluyor böyle şeyler(yani senin kuralları ihlal etmeyen mesajına olan gibi)orada bir polemik olmuştu ;konu kapansın ,uzamasın diye hepsi silindi.Bir üye işi şahsi hesaplaşmaya dökmüştü bu doğru değil.GaRaJ ın amacı kavga gürültü çıkarmak değil! üretken bireylerin müzik adına ;ister profesyonel ister amatör katkılarını,paylaşımlarını sağlamak.Kurallar açık;yapabilecek bişey yok...eğer çok geyik yapmak istiyorsa bir üye garmes var,koloniler var. Burası yeri değil,yani aynı şeyi defalarca söylemek zorunda kalmak ta çok ironik.
  • Holy_Bastard • 17 Temmuz 2006 10:42 • #577573
    Forumların mantığı

Bak şimdi sana bir şeyler anlatayım , eğer garaj'ı zaten eskiden beri takip ediyorsan bunları biliyorsundur gerçi. Eskiden garaj'da yine müzik konuşulurdu. Beğenenler çıkardı veya mızmızlananlar çıkardı her düzende olduğu gibi. İtirazlar dile getirilirdi ve bekçi düzgün yazılan şeylere cevap verirdi , lakayt mesajları ise kaale almazdı , bunun yanında , şikayet edenleri dondurmazdı. Ama her forumda -müzik forumundan şu anda yazmakta olduğum garaj forumuna kadar- biraz geyik yapılırdı. Bazıları uzardı bazıları uzamazdı ama isteyen konuya kaldığı yerden devam edebilirdi. Ayrıca bu geyik diye tabir ettiğimiz olgu garaj üyelerinin birbiriyle ilişkilerini artırmaya yaramakla birlikte garaj'ı çok eğlenceli kılan unsurlardan biriydi.

Fakat artık ne oluyor? Garaj'a çok hayırlı olacağını düşündüğüm müdür atamaları aslında forum konusunda çok fena çuvallıyor gördüğüm kadarıyla. Eğer ben burada sadece robot gibi yazacaksam , arkadaş ortamındaki gibi gülemeyeceksem , eskiden olduğu gibi eğlenemeyeceksem bu sitenin benim için diğer bir kaç müzik sitesinden ne farkı kalır? Niye ben senelerdir sadece Garaj'a önem veriyorum da diğer siteler Garaj'ın yanında önemsiz kalıyor? 'Burada geyik yapmak yerine müzik konuşursun olur biter , hem ortam daha kaliteli olur' diyebilirsin bana cevap olarak , ama bunu dersen demagoji yapmış olursun , zira geyiğin olduğu yerde de çok güzel müzik muhabbeti yapılabilir.

Ama böyle gestapolar gibi davranarak -kusura bakma ama- Garaj'ı gerçekten sevimsiz bir yer haline getiriyorsunuz gitgide. Burası elbette müzik forumu ama biraz eğlencenin de kimseyi öldüreceğini sanmıyorum. Bu kadar sertliğe gerek yok. Umarım görüşlerimi -ve benim gibi düşünen garajdaşlarımın görüşlerini- dikkate alırsın.
  • apachı • 17 Temmuz 2006 10:56 • #577574
    Forumların mantığı

ya arkadaşlar dünyanın hemen hemen her sitesinde çeşitli kısaltmalar simgelerle anlatımlar koyu muhabbetlerin arasına sıkıştılmış geyikler yapılırken garajın böyle bi uygulama koyması bence tamamen farklı olmak istemesi.Ha tamam diyeceksinizki''kardeşim ozaman git başka siteye ne istersen yap''ama bu insanlar buraya muhabbet icin paylaşım ve haberleşme icin geliyorlar uygulamaya bakıldığı zaman insan bunlara degilde sanki bi kamu kuruluşuna dilekçe yazmaya geldini ya da(ya da diye yazılması gerekiyor aslında) :D trt de sunucu olmak icin geldiğini ve testten geçtiğini sanıyor bence garaj ın bu uygulamsı büyük ve (çok geç te olsa)artık düzeltmesi gereken bir uygulama.bir müzik sitesinde tartışılması gereken o kadar çok konu varken(özellikle türkiye'de) garaj ın böyle bir uygulamada inat etmesi gereksiz ve sadece ''site bizim kardeşim bizde böyle beğenmeyen gitsin'' anlayışıyla koyulmuş bir uygulama( yaw bu arada ellerim okadar çok alışımışki kısaltmalara ufak simgelere bu şekilde yazmam yarım saatimi aldı be)

bak işte ya da'yı birleşik yazdım diye dejenere türkçe diyor mecburen silecem

şimdi onu

birde bak yeni farkettim düzeltme sayfasının başlığında dejenere türkçe yazıyor fakat cumlenin başında ve sonunda kullanılan kelimelerde dejenere aslında... :D
  • aparat • 17 Temmuz 2006 11:33 • #577575
    geyikle ciddiyet arasındaki seçicilik kime göre?ben çok ciddi bir cevap yazıyorum(bana göre) ama anlatım dilim çok açık uçlu ve geyik görünüyor karakteri mi değiştireceğim?bi arkadaş aparatif niyetine yerim seni diyor silinmiyor ben cevap yazınca siliniyor?bakınız bu da itina ile silinir.arkadaşlar yardım lütfen topic i baştan kayıp olmuş arkadaşım hangi konuda yardım gerek??
  • sacredsoul • 17 Temmuz 2006 11:45 • #577576
    ilk garaj ayaklanması başlayacak gibi..GaRaJ bekçisinden artık konuyu aydınlatacak net bir cevap bekleniyor..noktayı arıyoruz..
  • the_TW_named • 17 Temmuz 2006 13:25 • #577577
    bütün silinen mesajları unuttum hadi olabilir dedim de benim garaj forumunda açtığım garajdaki müdürlerle ilgili topiğin silinmesi beni gerçekten sinir etti hem de üst üste2 kere bunun ne forumla alakasızlığı var ne hakaret var ne geyik var bu topicler neden silindi hâlâ anlamış değilim...