Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Geyik Konusunda Ciddi Bir Önerim Var Sayın Bekçim :)

• Holy_Bastard • 31 Temmuz 2006 11:17 • #578677
    Aslında bir kaç hafta öncesine kadar ben de ateşli bir geyik forumu savunucusuydum. Ama gelin görün ki ciddi ciddi düşününce böyle bir forumun Garaj'ın kalitesini gerçekten düşüreceği gerçeği kafama dank etti :)Eğer geyik forumu tekrar açılırsa site müzik sitesi olmaktan zamanla çıkacaktır. Aslında çıkmayacaktır ama buraya geyik yapmaya gelenler yüzünden Müzik Birimi özelliğini kaybedecektir yavaş yavaş. O yüzden benim gerçekten iyi olduğunu düşündüğüm bir fikrim var. Bekçi ve müdürler ne düşünür orasını bilemeyeceğim :)

Fikir ise şu : Forumdaki mesajların silinme nedeni geyik. Peki geyik olan mesajlar niye siliniyor? Bizi eğlendirdiği için olmadığı açık , zira bekçimiz eğlenmemize karşı herhangi bir tavır içinde değil. Peki neden? Konuyu dağıttığı için bence. Sanırım bunda hepimiz hemfikiriz :) Peki hem geyiğe izin veren hem de konuyu dağıtmayacak bir çözüm nasıl olmalı? İşte ben bir süreden beri bunu düşünüyordum ve sanırım aklıma güzel bir fikir geldi.

Açılan konularda geyik yasaklanmamalı :) 'Salağa bak biz bunu aylardır söylüyoruz' diyenleriniz olabilir içinden , getirmeyin beni oraya , çünkü bu kadar değil :) Bulduğum çözümün konunun dağılmasını engelleme konusunda da bir işe yarayabileceğini söylemiştim , onu ise şöyle gerçekleştireceğiz :

Attığımız her mesaj mutlaka konu ile ilgili bir yorum/yazı/cevap içermek zorunda olmalı ve bu cevap öylesine verilmiş , sadece geyiğe kapı açmak için verilmiş bir cevap olmamalı. Böylece konu üzerinde tartışma dağılmadan giderken geyiğe de izin verilmiş olacak ve geyik forumu istekleri yavaş yavaş ortadan kalkacaktır.

Yani , geyik olacak ama geyiğin olduğu her yerde konuyu dağıtmamak için sarfedilmiş bir çaba ve güzel bir tartışma/konuşma ortamı olacaktır. En azından ben buna inanıyorum :)

Ne dersin sayın bekçim , böyle bir şey iyi olmaz mı acaba?
  • black shadows • 31 Temmuz 2006 11:23 • #578678
    eğer bi geyik formu açılmasada GRJ müzik sitesi halinden çıkacak bunuda hatırlatmak istedim...
  • Holy_Bastard • 31 Temmuz 2006 11:33 • #578679
    Bu kanıya da nerden vardın?
  • black shadows • 31 Temmuz 2006 11:36 • #578680
    ya son günlerdeki abaza konusu baya çoğaldı yani garaj cidden değişiyor artık...
  • Holy_Bastard • 31 Temmuz 2006 11:42 • #578683
    Geldikleri gibi giderler demiş zamanında M.Kemal Atatürk zararlılar için :) Eğer yüz vermezseniz o tiplere burası hiç bir zaman bozulmaz. Abaza olaylarının çoğalması diye bir şey yok. Onlar her zaman vardı , sadece önceki üyelerde 'Bakın bana ne kadar çok asılan var , hemen bir başlık açayım' tavrı yoktu. Yani aslında hiç de abartılacak bir durum yok Garaj'da :) İçin rahat olsun...
  • _DEATH___ • 31 Temmuz 2006 12:01 • #578687
    biraz sabredin. net cevabı bir kaç hafta içinde verceklersanırım.
  • hiyerrapol • 31 Temmuz 2006 12:09 • #578691
    ben gece rüyamda gördüm, yanlış içerikli mesajlar yazdığım için mesajlarım siliniyordu... genç yaşımda nasıl korkularla boğuşuyorum...
  • Holy_Bastard • 31 Temmuz 2006 12:12 • #578692
    Garaj'ın yan etkileri işte :)
  • _DEATH___ • 31 Temmuz 2006 12:14 • #578693
    ulan bi konuda başlıktaki gibi devam etsin üyeliğimi sildiricem :)

abi başlık açılıyo 5-10 mesaj sonra bir bakıyoruz başlıkla alakasıolmayan konular açılmış.

(bende çok yaparım söylemesi ayıptır :) )
  • hiyerrapol • 31 Temmuz 2006 12:15 • #578694
    doğru diyorsun bugünlerde GaRaJ sendromu geçiriyorum... ince hastalığa yakalandım:/