Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Alış veriş ilanları bölümü hakkında bir temenni

• hiç • 12 Ağustos 2006 17:19 • #579447
    Geçen alış veriş ilanları bölümüne baktım da bazı kişiler bazı ürünlere değerinin çok üstünde fiyatlar koymuşlar. Piyasa hakkında çok bilgisi olmayan özellikle müzik işine yeni yeni girmiş arkadaşlar için çok büyük bir sorun bence. Fiyat başlıklarının altında seviyeli bir şekilde yorumlarımızı yazabiliceğimiz bir bölüm olsa herkes daha bilinçli alış veriş yapar fiyatlar daha gerçekci seviyelere çekilmiş olur. Garaj yönetimi bu konuya bir el atsa çok iyi olur... saygılar
  • Single_FACTOR • 12 Ağustos 2006 19:37 • #579454
    evt fena fikir değil ancak alacak olan arkadaş Arama yaparak daha önce aynı ürünlerin kaça satıldığını da bulup karşılaştırma yapabilir. Bazen amacı dışında Yorum yapanlar çıkıyor
  • -maJestY- • 12 Ağustos 2006 21:30 • #579457
    Herkes istediği malı istediği fiyata satma hakkına sahiptir, alıcı da fiyatı yüksek olan bir malı almama hakkına :) Garaj forumları boşuna değil , biraz bilinçli tüketici olmak interneti verimli kullanmak lazım, alıcı araştırsın fiyatını öğrensin öyle alsın ;)

Eğer böyle bir özellik açılırsa da tartışma yaratmak dışında bir işe yaramayacaktır(bence)...
  • beklicem321 • 12 Ağustos 2006 22:08 • #579460
    sana hak veriyorum arkadaşım. biraz araştırma işi çözecektir zaten.. yapılan yorumlara hem satıcının hem de alıcının işini kolaylaştırır.. zaten faiş fiyatla bir mail satılıyorsa eğer yorum yapanlar eleştirir ve sorun çözülmüş olur..
  • ibanetze • 13 Ağustos 2006 14:20 • #579537
    valla açıkçası ben de garajın alışveriş bölümünü çok yetersiz buluyorum,genelde bu işleri turkrock.comdan takip ediyorum bu yüzden..

yani ilan güncelleme olayı zaten bi acayip,yazdığın ilan bi gün sonra 3. sayfalara düşebiliyo..sonra yorum da yazılabilmesi gerek dediğinz gibi,bi de satılan alet edevatların fiyatları hakkında bi veri tabanı oluşturulması da bu bölüme ağırlık veren sitelerin en çok göz önünde bulundurduğu mevzu..

o bölüme de bi müdür atamak gerek galiba..
  • ibanetze • 13 Ağustos 2006 14:23 • #579539
    bi de not düşeyim forumdaki alışveriş bölümü de hiç bi işe yaramıyo,oraya ilan yazılabilse daha mantıklı olur sitenin içinde tur atmak gerekmez böylelikle bi oraya bi buraya gibisinden,tabi bu dediğimi yapabilmemiz için foruma resim yükleyebilmek gerek bu de bi eksikliğimiz garaj ailesi olarak..

neyse forumun alışveriş kısmı otursun oturduğu yerde en iyisi :)
  • -maJestY- • 13 Ağustos 2006 14:27 • #579541
    O bölümün müdürleri var zaten :)

Yazılan ilanın 3cü sayfalara düşmesinin nedeni insanların ilanı 2ci sayfaya düşer düşmez hemen yeni ilan vermelerinden kaynaklanıyor. Geçen gün bir baktım adam gün içinde 2-3 kere eski ilanlarını silmeden ilan vermiş...Turkrock daki gibi ilan güncelleme olayına sınırlama getirilse iyi olur bence...
  • ibanetze • 13 Ağustos 2006 14:29 • #579543
    valla açıkçası o bölümün müdürü pek bi icraat yapmamış,yetrli olup olmadığı tartışılr kendisinin..

yani bu dediğim sorunlar bundan iki sene önce de vardı bugün de var,müdürden daha etkili bi korunma yöntemi lazım demek ki :o)
  • -maJestY- • 13 Ağustos 2006 20:10 • #579560
    Bidakka noluyoruz :) İcraattan kastın ne , ben şahsen elimden gelidiğince gün içinde defalarca kurallara uymayan , birden fazla verilen hatta eski tarihlerde verilmiş ancak silinmeden yenisi eklenmiş ilanlara müdahale ediyorum...

İlan panosu müdürlerinin yorum özelliği ekleme gibi bi yetkisi vs. yokki yapalım :)
  • narkozz • 14 Ağustos 2006 00:50 • #579566
    kısaca ben oranın müdürüyüm deseydin ya boşuna kasmışsın.