Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

garajın gotik kızlarını bekliyorum

• cthulhu88 • 26 Kasım 2006 19:46 • #582287
    Seni de seviyoruz :P
  • cthulhu88 • 26 Kasım 2006 20:23 • #582294
    Koloninizin 3.üyesi kim acaba? :)
  • ChesterCharles • 26 Kasım 2006 20:28 • #582295
    sen değil miydin:D
  • ChesterCharles • 26 Kasım 2006 20:29 • #582296
    bende gotigim bende siyah giyiyorum bende ailemden nefret ediyorum neden beni cagırmıyosunuz?beni begenmüyürmüsünüz?

se de gel ama biz sahici gotik alıyouz ondan öyle triplerle gremezsin
  • niyeee • 26 Kasım 2006 20:33 • #582297
    sen bana özentimi demek istiyosun askolsuuunnn..küstüm yani..:P
  • beklicem321 • 26 Kasım 2006 20:39 • #582298
    Neyse editledim hadi :P
  • cthulhu88 • 26 Kasım 2006 21:16 • #582299
    :D ben görmedimmmmmm :)
  • fizban • 28 Kasım 2006 02:07 • #582320
    daha önce zincir forumuna yazmıştım ayrıca buraya da yazma gereği duydum..

sanatçıyla sıradan insan arasında toplumun para kazanan kesimi tarafından dışlanan tavşan beyinli bir kitle var. bunlar aslında diğer sınıfa dahil olmayı arzular, ama bunu yapamazlar. bu yüzden de sanatçıdan bir sayfa çalıp toplumu reddettiklerini söylerler. sanatçıdan bir sayfa çaldıktan sonra da bütün kitabı çalmaya kalkarlar –ama yaratma gücünden yoksundurlar çünkü aslında orta sınıfa aittirler. bu yüzden sıradan insanla sanatçı arasında sıkışıp kalmışlardır, ne para kazanmayı becerirler ne de yaratmayı. bu ikisini de yapamamak suç değildir tabii ki. ama gerçeği kabullenemedikleri için, aynaya bakamadıkları için, ruhçuluk oynamaya başlarlar; bot, sakal, bere, hip, pop, bop, ne olursa. uzun saç, mini etek, sandalet, psikadelik partiler, resim, müzik, psikadelik greyfurt, psikadelik gerilla cephesi, güneş gözlüğü, bisiklet, yoga, disko, jefferson airplane, hell’s angels, ne olursa, yeter ki ait olsunlar. bob dylan’dır onların ruhları: “bir şeyler oluyor ve senin ne olduğundan haberin yok, değil mi, bay jones?”. beatles onların ruhu, judy collins ve joan baez.”
    alıntı: charles bukowski

tabi bunu söyleyen yazarımız çoktan toprağa karıştı. onun zamanında pek "gothic kız" yoktu:-) gothic vardı tabi(ah gregorian mesela ve ya lorenna mckennıt ah tabi birde sarah brightman) ancak bu gothic dal henüz modern dünyanın tiky-jiksiyle birleşmemiş huzur içinde huzur dağıtmakta ve bendeniz de bu huzuru almaktaydım(hala da alırım)

sonra oldu bitti ne oldu. gothic black metal ve doom metalle birlikte biraz biraz metal müziğin içlerine girdi. çok da güzel bir karışım yaratıldı açıkcası. senfonik öğelerle de birleştikçe(özellikle benim gibi müzik zevki olan insanlar için) tadından yeme de yanında yat bir durum oluştu. gothic makyaj olayı pek yoktu ki zaten o makyaj norweç black metalinden gothice etkisiyle oluşmuş bir unsurdur. yoksa ben lorenna teyzenn beyaz surat kara göz sahneye çıktığını görmedim. haa gregorian bi kaç kez kara cüppe ile çıkmıştı gerçi eheheh. (sarıyla da çıkmıştı)
    her neyse buraya kadar sorun yok. peki sorun nerde başlıyor?
    sorun aslında bu "gothic" denen orta çağın ilahilerle süslü büyülü ve yankılı melodilerinin günümüzün "modern" alt yapılı müziğine girmesi ve charles amcanın bahsettiği tavşan beyinli insanları etkilemesiyle başlıyor.
    sonucunda zaten farklılık arayan bu insanlar hemen kapıyorlar bu gothicliği. tarz arayışına girmiş olan tikylerde jikslerde. peki bu insanlarla bu güzel kaliteli ve hoş sanat akımı birleşince ne oluyor? sonuc tam bir felaket. işte altta ki şiir de açıklanan bir tarz da insan guruhu doğuyor.

benim insanlara önerim kendinizi belli ideolojilere körü körüe kaptırmayın. ben gothiğim ben şuyum ben buyum diye sınıflandırmayın. siz sizsinizdir. nasıl olmak isterseniz. giyinişiniz belki gothic gibidir ama bu illa gothic olduğunuz olcağını anlamına gelmez. (örneğin ilginçtir benim okulda var öyle bi tip. kızı uzaktan gördüm dedim gothic mi metal mi ne dinliyor yanına bi gittim gayet gökhan kırdar dinliyor)(bende severim gökhanı bu arada:-P) (ama olay metalden ve ya bu stil-tarzdan haberinin bile olmaması.. her neyse..)
    yazımı bitirirken illa gothic olcam ben diyen insanlara önerim. ambalajına bürünmeden önce sanat akımını inceleyin bilin(evet sanat akımıdır hata alevlisi bile vardır. batı sanatı tarihinde geçer. ah be vizemde çıkmıştı bu alevli gothicin mimari özellikleri. nası da çekmiştim kopyayı be.. hmm.. finallerde yaklaştı bak şimdi hatırladım hazırlayayım ben kopyaları yine niahahah.. neyse konudan saptık ehem ciddiyet ağır başlılık gothic diyoruz yaniee)
    aa birde günümüzün modern ve bu akıma giren filmleri yerine örneğin gülün adı gibi filmleri sayretsinler illa gothic sanatı tanımak istiyorlarsa. tabi bir de felsefesini..

malum şiir:
    gotik kızı, gotik kızı
    sen allar giy ben kırmızı
    doğmaz oldu satan yıldızı
    gözlere sürdü siyahı
    çekti file çorabı
    çorabı da yırttı
    oy leylimley leylimi ley

(bununla eurovizyon a adaylığımı koyuyorum. lemi gohic oy lemieayyyy)(yankılı olcak tabeaaa)
  • sadecemüzik • 29 Kasım 2006 00:07 • #582359

sen allar giy ben kırmızı

Cık... Olmamış. "Sen karalar giy ben kırmızı" olmalıydı. Gerisi güzel. Laf aramızda kimden çaldın? :))

Acı bir söz söyleyeyim: Gothic, daha doğrusu siyah görünümlü kızların gothic, black, doom falan dinledikleri yok. Sorsanız iki şarkı adı sayamazlar. Hepsi Mor ve Ötesi'nin, Duman'ın şarkılarını mırıldanıyor.
  • fizban • 29 Kasım 2006 03:15 • #582361

valla ilk üç satır bana ait değil ama gerisi ilham perisi:-P