Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Koloni Mesajlarıyla İlgili

• sadecemüzik • 17 Aralık 2006 16:09 • #582665
    Kolonilere yazdığımız mesajları kaydettikten sonra, tıpkı forumlardaki mesajlar gibi düzeltme yapmamız sağlanabilir mi? Çünkü bazen yazdıklarımızı kontrol etsek bile kaydettikten sonra hata yaptığımızı görüyoruz. Koloni komiseri olmamız hâlinde mesajımızı silip baştan yazma şansımız var ama bazen çok uzun bir yazıyı silip baştan yazmak durumunda kalıyoruz. Dikkate alınmasını rica ediyorum.
  • gitarist • 17 Aralık 2006 16:14 • #582666
    zaten vardı ama kaldırıldı yapılması durumunda guzel olur
  • syarar • 17 Aralık 2006 16:29 • #582667
    evet... yorumlar için de istiyorum..
  • Nem • 17 Aralık 2006 18:09 • #582668
    Ben de tam tersine, forumda bulunan düzeltme özelliğini bile kaldırmak istiyorum. Bir şey yazıldıktan sonra değiştirilememeli. "Söz ağızdan bir kere çıkar" gibi bir mantık olmalı. Düzeltmek gereken bir şey varsa başka bir mesaj (veya yorum) daha yazarak düzeltme yapılabilmeli.

Bu fikrimin temel nedeni ise düzeltme özelliğinin imla hatalarını düzeltmekten çok fikirleri saptırmak veya ayıpları örtmek amacıyla kullanılması. Önce bir mesaj yazıp, bir süre sonra değiştirip "ben öyle bir şey yazmadım" demek veya mesajlar boyunca kavga edip, kavga bittikten sonra da gidip bütün mesajları düzelterek eski mesajların yerine "." gibi şeyler yazmak durumlarını hepimiz arada bir görüyoruz.

Bu arada, şu anda 596 tane mesajım varmış forumlarda ve şimdiye kadar bir kere bile düzeltme özelliğini kullanmadım..
  • rubber soul • 17 Aralık 2006 18:13 • #582669
    Aaa ben senden çok yazmışım :)Bu 699'uncu.
  • sadecemüzik • 17 Aralık 2006 18:13 • #582670
    Ben çok kullanıyorum çünkü yazım ve noktalama kurallarına dikkat etmeye çalışıyorum. Ayrıca eklemeyi unuttuğum şeyleri de sonradan ekleme fırsatı buluyorum. Bir mesaj daha yazmak mümkün ama o zaman da mesaj curcrunası oluyor kanımca.

Okuyunca sana hak verdim. Evet, bu suistimal edilebilir. Bu açıdan düşünmemiştim.
  • Nem • 17 Aralık 2006 18:31 • #582672
    Mesajın düzeltilmeden önceki halini de bir şekilde saklamak gibi (biraz da paranoyakça) bir çözüm geliştirilebilir :)
  • sadecemüzik • 17 Aralık 2006 18:37 • #582673
    Evet biraz paranoyakça olur ama bence uygulanabilir. ;)
  • syarar • 18 Aralık 2006 00:54 • #582689
    benim yakında 942 de nuhahaha rekor bende :)) ben düzeltmeleri daha çok imla için kullanıyorum.. bana gerekli yani hep elim takılıyor..
  • niyeee • 18 Aralık 2006 04:15 • #582692
    ya ama bazen degiştirmek gerebiliyo.mesela anlatmak istedigini anlatamıyorsun ya da o an hangi kelimeyi kullanman gerektigini hatırlayamıyorsun daha sonra daha anlamlı bi kelimeye cevirmek içinde düzeltme secenegi gerekli oluyor.
    ama sizin dediginizde dogru şimdi.
    en azından düzeltilen mesajlarda düzeltildigi tarih yazıyo bi şekilde ordan anlasılıyor düzetildigi..