Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

nolucak bu anketlerın hali?

• sadecemüzik • 14 Şubat 2007 17:52 • #583824
    Ne olacak bu forumların hali?

Forumlar da en az anketler kadar kirli. Açılan başlıklar, insanların üslubu... Bir de müdürlerin tutarsız tutumları var tabii. Ama bir düşünün belki de müdürlerin davranışlarının sebebi biziz. Sürekli üyelerin içi boş muhabbetler ettiğinden, abuk sabuk tartışmalara girdiğinden bahsedip duruyoruz. Müdürler de bu yüzden her mesaja önyargıyla yaklaşıyorlar bence. Hiç beklenmeyen mesajlar siliniyor.

Forum müdürleri gerekli gördükleri mesaj(lar)ı sebep belirterek veya belirtmeyerek silebilirler. Bu hareketleriyle ilgili bir açıklama yapma yükümlülükleri yoktur.

Bir de bu madde var tabii. Bu sınırsız yetki başlarını döndürmüş olabilir. Bir de buna bizim üyelerden şikayet etmemiz eklenince...

Tabii bunlar benim tezlerim. Çürütülmesi an meselesi.
  • kaşif • 14 Şubat 2007 19:46 • #583825

Bir de müdürlerin tutarsız tutumları var tabii.

Çok başlılığın olduğu her yerde bu sorunun ortaya çıkması kaçınılmazdır.
  • l-i-m • 14 Şubat 2007 21:27 • #583826

niye kasıyorsunuz ki?
    saçma bir anket gördüğünüzde yorum yapmayın!
    kalite bir şey gördüğünüzde babalar gibi çakın yorumunuzu ve kimse kimsenin yorumuna karşılık yazmadığı zaman ne güzel olur...
  • narkozz • 14 Şubat 2007 22:39 • #583831

n'olcakmış abi anketlerin hali? :S
  • beklicem321 • 14 Şubat 2007 23:21 • #583832

Müdürler de bu yüzden her mesaja önyargıyla yaklaşıyorlar bence. Hiç beklenmeyen mesajlar siliniyor.

Siz de önyargıyla yaklaşıyorsunuz. Çoğu üye "yoksa yazdığım yazı silinecek mi?" kaygısı taşıyor. İçiniz ferah olsun. Art niyet taşımayan ve forum kurallarına uygun her mesaj olduğu yerde kalacaktır. Bizim amacımız forumun düzenini sağlamak, üyelerle müdürleri(forum) karşı karşıya getirmek değildir. Müsteri olunuz. Forum kurallarına uymayan her mesajı silerim ve neden sildiğimi belirten hiçbir yazı da yazmam. Şimdiye kadar böyledi bundan sonra da böyle olacak. Mesajlarınız sebep belirtilmeden silindiyse şayet bilinki benim başımın altından çıkmıştır. Bilginize..

Dipnot: Ben de zaman zaman hata yapıyorum. Mazur görünüz ya da Garmes aracılığı ile uyarınız lütfen.
  • sadecemüzik • 14 Şubat 2007 23:41 • #583837

"Mesajım silinecek." gibi bir kaygı taşımıyorum ben açıkçası. Çünkü zaten mesajı yazarken silineceğini düşünürsem kaydetmiyorum. Tam tersi, mesajlarımı ölçüp biçip özenle yazdığım için çoğu zaman silindiklerinde şaşırıyorum ve ister istemez sinirleniyorum. Ama bazı mesajlarımın silinmesine hiç tepki vermiyorum. Onlar zaten kritik mesajlar çünkü. Ama benim "kritik" olarak adlandırdığım mesajlarım da asla küfür vs içermez. Silinmesine tepki vermediysem ya tartışma içeriklidir ya da bir cümlelik espri-halk dilinde geyik- içeren bir mesajdır.

Single_FACTOR nickli forum müdürü, bir topic'te üyelerle polemiğe girmişti mesajların silinmesi konusunda ve tavrı çok kötüydü. Ayrıca polemiğe girdiği üyelerin mesajlarını sildi fakat kendi mesajlarına dokunmadı. Şimdiye kadar müdürlerle ilgili bana en çok rahatsızlık veren olay buydu. "Sınırsız yetki başlarını döndürmüş olabilir." sözünü de o olayı göz önünde bulundurarak yazdım. Hassasiyetin için teşekkürler.
  • beklicem321 • 14 Şubat 2007 23:50 • #583838

Sorun şuki, foruma çok az giren ya da yeni alışan bir üye senin bu yazdığın mesajdan sonra silinen herhangi bir mesaj görürse, o zaman o mesajın içeriğinde "küfür" olduğunu düşünecektir. Forum kurallarına aykırı mesajlar sadece küfür içermezler. Bunu bildiğini biliyorum. "ben küfür yazmadım, neden mesajım silindi" gibi bir tepki pek hoş değil. Eğer yazacaksan ya da tepkini belirteceksen, ben polemiğe girmedim, küfür yazmadım, aykırı herhangi bir kelime demedim derseniz yeni gelen arkadaşların aklındaki soru işaretleri de son bulmuş olur. Ve ayrıca forum ile sorununuz, sıkıntınız varsa Bekçi'yle paylaşınız. yardımcı olacaktır.
  • sadecemüzik • 14 Şubat 2007 23:58 • #583839

Silinmesine tepki vermediysem ya tartışma içeriklidir ya da bir cümlelik espri-halk dilinde geyik- içeren bir mesajdır.

Silinen mesajların sadece küfür içermediğini bu sözlerimde belirttim. Ayrıca Garaj'ın Genel Kuralları'nda ne tür mesajların silineceği yazıyor. Evet, biz her mesaj yazacağımız zaman o kuralları okumuyoruz ama yeni üye olan birinin muhakkak dikkatini ve ilgisini çekecektir. Çekmezse de birileri ona kuralları okumasını söyleyecektir. Söylendiğine daha önce pek çok kez şahit oldum. :))
  • kaşif • 15 Şubat 2007 00:28 • #583840

Daha önce de yazmıştım; birileri bir yerleri kirletmeye devam ettikçe başkalarına da temizlemek düşüyor malesef, diye. İnsanların üslubundan belli oluyor zaten, eski ya da yeni olması pek bir şey değiştirmiyor aslında, duyarsızsa bir insan, o kuralları gözüne de soksanız farketmiyor hiçbir şey. Ama müdürlük görevlerinde de özellikle şu sıralar sorunlar olduğunu düşünüyor, tez zamanda çözüme kavuşmasını diliyorum.
  • NeGüZeL_İsTnbL • 15 Şubat 2007 00:59 • #583843

Biseyi merak ediyorum forumlarda ateşlice kavga edecek derecede tartışanlar yüzyüze gelseler acaba ne yaparlar? Forum dediğin *rubber soul* zamanındaydı. Özledim onu. Müdür olan bi arkadaş cevap verirse sevinirim sizin pc niz 24 garajla açık mı? Yani müdür olmanın böyle bi şartı var mı? Forum yönetimi konusunda deneyimli olanlar mı forum müdürü oluyor. Forum konusunda nasıl objektif davranıyorsunuz. Örneğin ne kadar size veya düşüncenize aykırı bir mesajı silmemek için ya da o kişiyi o topic de ezmemek için nasıl bir bakış açısı yakalıyorsunuz? Bu veya buna benzer konularda bir forum müdürümüzün düşüncesini öğrenirsek hiç yoktan empati yapıp kendimizi müdürün yerine koyup aaa! benim mesajımı neden sildin demeyiz gibime geliyor. Sizde bizde rahat oluruz. Tertemiz bir forum için...
    Saygılar.