Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Askerlik ve Müzik

• Ktulu • 27 Şubat 2007 03:56 • #584116
    BOY ON DI EDGE demiş ki:
    Her tarz müzik herkes tarafından dinlenilebilir

Katılmıyorum. 1985/4 tertip olarak askerliğimi yaptım ve yaklaşık bir hafta önce askerlik görevimi tamamladım.

Ama dediğin gibi askerliğim boyunca hiç "rap" veya mecburiyetten "pop" dinlemedim, dinlemem de. olay aykırı olmak değil, zaman geçirmek için de olsa tarzından ödün vermemek. Sivildeyken dinleyesim gelmediği halde orda dinleyeceğim bir tarz olmadı hiç. Olmasın da, istemez =)

(Bu arada en eski ve en aktif üyelerindendim bu sitenin 2004 gibi özellikle.. Tanıyan bilir =))

• beklicem321 • 27 Şubat 2007 11:06 • #584118
    Doğrudur.
    Hoşgeldin sefalar getirdin.
  • Single_FACTOR • 28 Şubat 2007 01:08 • #584136
    Ktulu [Dün, 20:22]
    Serpent_King [Dün, 20:23]
    metalikmanyak [Dün, 14:01]
    Soulforger [Dün, 14:25]
    oqz [Dün, 17:45]
    Soulforger [Dün, 20:18]
    NeGüZeL_İsTnbL [Dün, 22:53]
    •syarar• [Dün, 23:45]

kolonilerde doyasıya muhabbet yapabilirsiniz.
  • beklicem321 • 28 Şubat 2007 16:01 • #584139
    Lütfen arkadaşlar yine tartışma çıkarmayalım
    Bir bildiği var ki siliyor ;)
  • Soulforger • 28 Şubat 2007 18:14 • #584140
    Yok bu sefer haksız demedim zaten , ama cevap güzeldi , sen de kabul et :))
  • Shutelllica • 28 Şubat 2007 23:19 • #584141
    yaa bak işte hayatın anlamını sen kapmışsın birader... ama gel gör ki büyüyüp de bunu anlayana kadar çok kalp kırıcak zilyon tane bebe var memlekette. hatta onu bırak, bunu anlamadan geberip gidicek de bi oakadar zilyon tane daha adam var.

bazı şeyler lafla ya da yaşla değil, yaşayarak anlaşılıyor me'aaleseff :)
  • Single_FACTOR • 3 Mart 2007 03:13 • #584156
    NeGüZeL_İsTnbL
    3 Mart 2007 Cumartesi / 02:09

kurallar gayet açık ve net.
    ***Geyik içerikli ve/veya kavga gürültü çıkarmaya meyilli konuları uzatmayın, cevap yazmayın.
  • BOY ON DI EDGE • 3 Mart 2007 12:17 • #584160
    Müzik mecburiyetten dinlenmez.

"rap" veya mecburiyetten "pop" dinlemedim, dinlemem de. olay aykırı olmak değil, zaman geçirmek için de olsa tarzından ödün vermemek

Ktulu teskeren hayırlı olsun . 311. dönem asteğmen ve eski komutanın olarak diyorum ki ben de sana kesinlikle katılmıyorum.Müzik mecburiyetten dinlenmeyeceği gibi "tarzından ödün vermemek" adına da kendini bi yere kanalize demezsin.Bana göre bu kendini koşullamak gibi bişi oluyor.Müzik bir çeşit özgürlüktür bence.TArzı ne olursa olsun, istediğin zaman istedeğin müziği dinlersin.Eğer Hakkı Bulut'un bir şarkısı içinde bulunduğun durumu tamamen anlatıyor ve seni güldürüyorsa, bence o an hiç çekinmeden o şarkıyı dinlemelisin.Tarzım bu değil diyip kulağını kapamak bana saçma geliyor.Dediğim gibi Her tarz müzik herkes tarafından dinlenilebilir yeter ki uygun ruh hali ve uygun zamanı kollayın.Evet 2 gündür uçsuz bucaksız bir dağın başındaydım ve -20 derecede titreyerek mevzide uyumaya çalışıyordum. bulunduğum ortam ve ruh hali çok farklı gerçektende :) kendinize iyi bakın
  • Soulforger • 3 Mart 2007 13:33 • #584162

Müzik mecburiyetten dinlenmeyeceği gibi "tarzından ödün vermemek" adına da kendini bi yere kanalize demezsin.

İyi de adam bu müziği sevdiği için bu müziği dinliyor ortada zorlama yok yani. Bana göre de sırf metal sevdiğim içim hep metal dinlemem yerine , "ay ben kendimi kısıtlamamalıyım" deyip zorla başka tür müzikleri dinlemeye çalışmam komik olur. Hoş , ben zaten dinliyorum , ama müziğe bir çok farklı anlamlar yüklenirken arada düşünmeden bazı klişeler yaratılıyor. "Müzik özgürlüktür" , evet özgürlük olabilir ve eğer bu özgürlükse ben yeryüzündeki tüm şarkıları da dinleyebilirim ya da kendimi milyonlarcası arasından sadece bir tanesine de şartlayabilirim , çünkü *benim* özgürlüğüm :)

Mesela anlattığın ortamda sana başka bir şarkı hoş gelirken , bana tamamen başka bir şarkı hoş gelebilir (Seek & Destroy , anlam ve öneme uygun sanırım :) ).

Ayrıca şu an yapmakta olduğun kutsal görevini kazasız belasız atlatmanı , teskereni alıp bu dönemi hayırlı şekilde bitirip sevdiklerine kavuşmanı temenni ederim (deyip yazımı sonlandırayım bari :) )
  • sadecemüzik • 3 Mart 2007 16:54 • #584165

Eğer Hakkı Bulut'un bir şarkısı içinde bulunduğun durumu tamamen anlatıyor ve seni güldürüyorsa, bence o an hiç çekinmeden o şarkıyı dinlemelisin.Tarzım bu değil diyip kulağını kapamak bana saçma geliyor.

Doğru söze ne denir!