Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Üyelik...

• distrustful • 19 Şubat 2007 16:55 • #583967
    [::K.İ.L.İ.T::]ya bişey takıldı aklıma. Şimdi üyeler bölümüne baktım ve neredeyse 2004 ten beri siteye uğramayanlar bile hala duruyor. Bence bir süre koyun ve bu süre boyunca siteye uğramayanlar silinsin. Çok mantıklı değilmi
    çünkü hergün girende var senede birkere uğrayan da var. aramızda fark olsun ya. hem üye ararken o kadar ölü nick görmek çok sıkıcı ve yorucu oluyo.
  • deathvalley • 19 Şubat 2007 17:47 • #583970
    [::K.İ.L.İ.T::]haklısın...
  • NeGüZeL_İsTnbL • 19 Şubat 2007 18:23 • #583971
    [::K.İ.L.İ.T::]Girmediklerinden dolayı geçici dondurulsun değil mi? Tekrar girene kadar ya da tüm üyelerin bu zamana kadar kaç saat online kalmış o da bulunsun mu?
  • sadecemüzik • 19 Şubat 2007 19:12 • #583972
    [::K.İ.L.İ.T::]Durmalarının ne zararı var ki?
  • EdiP • 19 Şubat 2007 19:32 • #583973
    [::K.İ.L.İ.T::]Durmalarının şöyle zararı olur : Boşuna yer kaplarlar, yani, kayıt olan herkesin ya tek bir dosyası(flat) ya da bir satırı(database) olur. bu da kapladığı yer bakımından (eğer çok fazla üyelikse) çok büyük olur.

Örnek vermek gerekirse, eğer bu üyeleri silmezsen database 300MB olur, ama eğer bu üyelikleri silersen 150MB a veya daha aşağı iner(rakamları atıyorum). Bu da sitenin ağırlığını azaltır. Her seferinde site database'den okumaya başlar ve database büyük olursa site yavaşlar veya ne bileyim fazladan boş yerin olursa başka özellikler siteye eklenebilir.

doğru açıklayabildim mi bilemiyorum ama umarım olmuştur =)
  • sadecemüzik • 19 Şubat 2007 19:39 • #583974
    [::K.İ.L.İ.T::]Yani neticede Garaj'ın yükünü azaltır demek istiyorsun. E yapsınlar o zaman, fena fikir değil. Ama silinmesin bence dondurulsun. Belki adamın bir iki yıl sonra Garaj'a gireceği tutar. :)) Belli bir süre girmeyenlerin üyelikleri dondurulsun, girmek istedikleri zaman da üyeliklerini aktifleştirebilsinler. Bir link olsun örneğin: "Üyeliğinizi aktif hale getirmek için tıklayın" gibi bir şey.
  • EdiP • 19 Şubat 2007 19:51 • #583975
    [::K.İ.L.İ.T::]tüm bilgilerinin silinip sadece kullanıcı adı ve şifresi kalması bile yükü azaltır. Ama silinmesi en güzeli =) SİLİNSİN HEPSİ!!!! =p .

Belki üye olurken şöyle bir uyarı konur : "üç ay hiçbir etkinlik göstermeyen üyelikler silineceketir".
  • sadecemüzik • 19 Şubat 2007 20:04 • #583976
    [::K.İ.L.İ.T::]Üç ay az değil mi ya?! :)) Vur dedik öldürdün. :)) O zaman şöyle olsun: Üç ay girmeyenin üyeliği dondurulsun, takip eden üç ay içinde yine hiç girmezse silinsin. Yani altı aya çıkaralım şunu. :)) Ne kadar acımasızsın cık cık cık. :))
  • EdiP • 19 Şubat 2007 20:13 • #583977
    [::K.İ.L.İ.T::]üç ay girmeyen hiç girmesin =)
  • Nem • 19 Şubat 2007 20:41 • #583978
    [::K.İ.L.İ.T::]Kimse sürekli GRJ'a girmek zorunda değil. İsteyen istediği zaman girebilir, istediği süre boyunca da girmeyebilir. GRJ'ın kapıları kendisini seven ve özleyen üyelerine her zaman açıktır. Kimseyi ilgisizlikten dolayı dışarı atmaz, kapının önüne koymaz :)