Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Garaj'da klavye delikanlılığı

• NeGüZeL_İsTnbL • 13 Mart 2007 18:24 • #584449
    Onlar kimler ama işte.. Armut seçer gibi seçemeyiz ki..
    Bu arada bi önceki yazım çok mu duygusal olmuş ne:|
  • sadecemüzik • 13 Mart 2007 20:10 • #584452
    Bu durumda tabii ki Garaj eskisi gibi olmaz, o eski sohbetlerin hiçbiri dönmez. Eskiden sorunlar daha esprili, DAHA BİR ANLAYIŞLA, daha arkadaş havasında geçerdi. Çünkü herkes diğer üyeleri arkadaşı olarak görürdü, şimdiki gibi dümanı olarak değil. Kimse aşırı alıngan ve saldırgan davranmadığı için sürtüşmeler çok daha az olurdu. Haliyle de sorunlar daha sağlıklı çözülürdü.

Dediğin kadar değildi. Eskiden de çoktu böyle insanlar şimdi de çok. Açıkçası ben pek bir fark göremiyorum bu açıdan. Garaj'da hala arkadaşlık da çok, düşmanlık da, klavye delikanlılığı da vs.
  • Necrophilliac • 13 Mart 2007 21:47 • #584470
    Aria GalaCtiCa; sorunu çok net ele almışsın.Hakkaten bir çözüm için düşüneceğim.Ve aklıma gelen ilk şeyi söyleyeyim;

Başlıklarda da var bir aşşağılama.Biri çıkıp "COF dinleyen geri zekalılar" diye başlık açıyor, diğer başlıkta COF dinleyen bir kullanıcı, muhtemelen 16 yaşlarında, azarlanıyor.

Birbirimize, bir doğru yol gösterme platformu değil burası çok doğru, ama müzikal zevklerimizi sırf kolonilerde değil, forumda da paylaşmalıyız.

Ayrıca çoğumuz grup tanıtımını, album tanıtımını, mp3 linki vermekten ibaret sanıyor.Ben Garaj'a üye oldum olalı, aşşağıdaki konu açma kısmı "sayfa görüntülenemiyor." diyor bende:D Ama gaza geldim, yazıcam edicem, album tanıtıcam...

Haydin Garaj!
  • Aria GalaCtiCa • 13 Mart 2007 22:45 • #584473
    Tamamdır abi, tam yol arkandayım. Dinlediğim albümler olursa bikaç yorum da ben yazarım ortaya, dinlemediğim albümler çıkarsa da yorumlarını dikkate alır alıp almayacağıma karar veririm. Bu yolla birbirini tanıyan üyeler albüm de önerebilirler birbirlerine, veya müzik zevkleri yakın yazarlar bu şekilde tanışığ birbirlerini takip ederler. Çok beğendiğim albümlerden bikaç tane de ben yazarım, tabi yorumlarınızı bekleyerek:D Myspace linki verilir, resmi siteler verilir. Çok iyi bir fikir, kesinlikle destekliyorum.

sadecemüzik;

Çok tozpembe bir tablo çizmek istemem, zaten yoktu, ama şimdikiden iyiydi o zamanlar Garaj. Saldırganlık falan tabii ki vardı ama bu boyutta değildi yaw. Ha o zamanlar Garaj daha küçük bir site olduğu için herkes arkadaşları ile beraber geliyordu bunun da etkisi olabilir. Ama şu son zamanlarda bu ayyuka çıktı, o yüzden bu başlığı açtım zaten.
  • Soulforger • 13 Mart 2007 22:58 • #584474
    Ben de arkanızdayım...Zaten Sabhankra albümü ile ilgili yazmıştım pek rağbet görmemişti müzikten bahsettim diye...Ben de katılıyorum size, yardım ederim..
  • sadecemüzik • 13 Mart 2007 22:59 • #584475
    Ben de yakın zamana kadar "Garaj'ın eski havası yok." diyenlerdendim. Ama sonra şunu anladım: Evet, benim için bundan üç yıl öncesi çok daha güzel ve özel. Ama ondan öncesi var. Daha eski üyeler için de atıyorum beş yıl öncesi daha güzeldi. O yüzden aslında eleştiri değil özeleştiri yapıyorum. Yani o zamanlar gerçekten Garaj daha iyi durumda mıydı yoksa biz pembe bir gözlüğün arkasından mı bakıyorduk? Ama sözlerinin doğruluk payı var, eskiden arkadaşlık vs. daha fazlaydı. Şimdi de var arkadaşlıklar ama çoğu zaten birbirini tanıyan insanlar. O dönemin farkı ve güzelliği, insanların Garaj buluşmalarında tanışmalarıydı. Orda bir çaba vardı. Burdaki güzel muhabbeti reel hayata taşıma çabası. Biliyosun ki emek verilerek elde edilen şeyler daha kıymetli olur. Yüz yüze görüşmediğin, hep yazışarak konuştuğun insanlarla, elinde "Garaj" yazılı bir kağıtla buluşmaya gitmek ve tokalaşma esnasında isminden önce nickini söylemek, "Aa o sen misin?" demek ilginç şeyler. Ayrıca hiçbir bireyini yüz yüze görmediğin bir topluluğun içine girmek biraz da cesaret ister. Ben ilk buluşmaya gittiğimde feci stres yapmıştım. :))
  • syarar • 13 Mart 2007 23:14 • #584477
    iki gün boş bırakmaya gelmiyor çabuk ısınmış burası...
  • kare-te • 13 Mart 2007 23:53 • #584481
    [10 kez okundu]•syarar•
    13 Mart 2007 Salı / 23:14
    iki gün boş bırakmaya gelmiyor çabuk ısınmış burası...

sanki amerikan filmindeyim ve kovboyun birisi kasabada elinde silahla dolaşarak yerlere tükürür gibi olmuş
  • syarar • 14 Mart 2007 00:00 • #584482
    ehheheh biz böyle ortamları özlüyoruz burada ben gittim ısınmışsınız :D kalıcı mı gitsem acaba yazarlar artık garaj için kendini feda etti diye :D
  • kare-te • 14 Mart 2007 00:03 • #584483
    Isınma küresel ısınmadan kaynaklanıyormuş bende benden sanmıştım değilmiş :) yani senden de değil.