Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

bu site metal duyguları uyandırıyormu

• metallionmert • 29 Eylül 2007 00:03 • #588835
    Türkiye de zaten asıl metalci fazla bulunmaz hep sonradan görme tiplerdir,bunlar;
    -Dinlemediği grupları biliyorum diye geçinir
    -siyah giyinir ama özenti amaçlı giyinir
    -daha metalin tarihini bilmez
    -metal türlerini bilmez
    -bunlar metalin amacın bile bilmez,ugraşmaz
    -metal müzigi satanist müzigi diye bilir,anlamaz
    -metal dinliyor diye kendini metalci sanır
    -bunlar greendaye bile metal grubu der
    -asi gibi gözükür ama asiyim diye herşeye karşı çıkmaya çalışırlar bu yüzden hiçbirşeyi başaramazlar
    -evlerinde gitar vardır ama o gitar yıllardır kullanılmamıştır ve toz kaplamıştır

ASIL METALCİLERİ GÖRMEK İSTİYORSANIZ YABANCIGRUP KONSERLERİNİ İZLEYİN VE'BİR METALCİNİN YOLCULUĞU' ADLI FİLMİ İZLEYİN V.B

yani diyecegim şu ki metal dinlemekle metalci olmak farklıdır
    tamam metal dineyebilirsin ama metalci degilsindir
  • linde_ • 29 Eylül 2007 00:42 • #588837
    Metalist duygu diye bir şey yoktur ki.

Dinleyenine göre değişir. Kimisi bir şey hissetmez. O dediklerin uyumazki uyansın. Sinirliysen tepinirsin, bağırırsın, duvarları yumruklarsın, ağlarsın, put gibi durursun. Metal dinlemene gerek yok. Sinirli adam her şekilde sinirini atabilir vs..

Metalci'nin genel tanımı aslında şudur bana göre:

Kişisine göre komünist, paganist, emperyalist, faşist vs. olmaya çalışan. En sert şarkıları en çok grubu ben biliyorum imajı çizen. Her sosyal ortama çıktığında bagetini, gitarını yanında taşıyan ama onları kullanmayan. Dikkat çekmek isteyen. " Ben ABD karşıtıyım ulan.." diyip 100 - 200 ytl'lik converse giyen. Her şeye muhalefet olmaya çalışan. Bilmediği mevzuyu biliyorum diye geçiştiren. Yanında kız arkadaşı varsa ona buna dayılanan. Saçını sakalını kızıla veya yeşile boyayan. Bileklik, halhal, zincir gibi takıları çok takan. Ayyaş takılan. Gecesini gündüzünü barda geçiren. Duman, Mor ve Ötesi gibi gruplarda headbang yapan veya yapmaya çalışan. Ağzından küfürü eksik etmeyen, asi..

Kimselerdir..

Veya söylediklerimin tam tersi, ya da bir kaçı.

Dikkat ettiyseniz kimseler dedim. Tamamen varsayım ve kendi düşüncem. Kimse kendine yormasın. Laf sokmaya çalışmasın.
  • NeGüZeL_İsTnbL • 29 Eylül 2007 00:53 • #588838
    bende metal dinlerim ama bunları yapmam :S hayatımı yaşamam gerektiği gibi yaşar, nasıl istersem o duyguları taşırım. metal müzik benim için dünyada haz duyup zevk alabildiğim, sıkıntımı, derdimi, sinirimi, sevgimi, isyankarlığımı, dostluğumu, bu müziği dinleyip zevk alabildiğim için özel insan olduğumu bana ait inançları, benim gibi insanları benim durumumda ne hallerde olduğunu dile getiren kusursuz sanat harikasıdır.
    aksine hiçbişey karşıtı değil, conversi rahatlığından, siyah giyinmeyi küçüklükten beri alışkanlık haline getirdiğimden bunların metal müzikle bi alakasını kuramadığımdan yazıma son veriyorum :D
  • NeGüZeL_İsTnbL • 29 Eylül 2007 00:56 • #588839
    heh pardon bişey karşıtıyım onu utttum özür dilerim.
    anti-adc :)))))))
  • delik beyin • 29 Eylül 2007 01:10 • #588840
    hepimiz metalciyiz..
  • System666 • 29 Eylül 2007 04:07 • #588841
    ben kedileri çok seviyorum.

DaRKNeSS
  • beklicem321 • 29 Eylül 2007 08:53 • #588842
    Böyle şeyler söyleyince metalci mi oluyorsun şimdi :S

Her müzikte emek vardır. Ve senin bu dediklerini yapanlar sadece metalci değildir, aynı zamanda insandır :)
    Her insan metalci değildir ama her metalci insandır :P

Kıssadan hisse, ben de kedileri seviyorum :)

(DaRKNeSS) :D
  • metalikmanyak • 29 Eylül 2007 09:02 • #588843
    :D
  • Metalist_Boy • 29 Eylül 2007 10:41 • #588844
    Kedileri bende seviyorum.Hatta evde besliyorum :Pp Cidden :D
  • HeArSe • 29 Eylül 2007 11:04 • #588845
    fazla metallica sağlığa zararlıdır...biraz metallica'yı azaltmalısın.