Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir.(flickr)

• FuL_TeLiKe • 13 Ocak 2008 23:29 • #589792
    bu nedir?
    şaka gibi..
  • kare-te • 14 Ocak 2008 00:00 • #589793
    ben göremedim giriyorum
  • Single_FACTOR • 14 Ocak 2008 00:22 • #589795
    System666
    14 Ocak 2008 Pazartesi / 00:05

TCK hükümlerine göre engellenen bir adrese nasıl gireriz yönteminin Paylaşılabileceği mekan burası değil arkadaşlar.
  • FuL_TeLiKe • 14 Ocak 2008 00:26 • #589796
    ama adam burda amme hizmeti yapıyo..
    ve yaptığıda yanılmıyor isem elektronik suçlar mı ne var, ona aykırı değil..
    yani silmen tamamen senin cahilliğin gibi..
    .)

d.n.:bilişim ve internet suçları..
    .)
  • sadecemüzik • 14 Ocak 2008 00:30 • #589797
    Hiyy niye sildin yaa? Tüh, keşke silinmeden önce görseydim. :)))))))
  • Single_FACTOR • 14 Ocak 2008 00:34 • #589798
    MSN adresi çalmak ta suç değil.

Ama duruma göre bilişim suçları; bu tip sakıncasız "amme" hizmeti yöntemleri sebebiyle 6 aydan başlayan hapis cezaları verebiliyor.

Örnek verdiğimiz davranışın nerelere ulaşabileceğini tahmin edemeyiz. dolayısıyla "sakıncası yok, Birşey olmaz" derken;bir yandan da belki bir suç işlemek üzere insanları cesaretlendirebilirsiniz.

kimse konunun uzmanı olmadığı için, burası da buna uygun bir site olmadığı için lütfen bu konularda tartışmalayım.
  • FuL_TeLiKe • 14 Ocak 2008 00:38 • #589799
    vayy..
    dışkı yarışı..
    o halde şu linke 1 göz at..
    yazmaya erindim şimdi detaylı olrak..
    sanırım burda var..
    .)

http://www.mersinyenice.bel.tr/forum/forum_posts.asp?TID=20

düzeltme:
    "mühür elimde süleyman benim"cilik yok ama silme sakın mesajları...
    bak burda kamu yararına çalışıyoruz..
    .)
  • Single_FACTOR • 14 Ocak 2008 00:41 • #589800
    Teşekkürler doğruladığın için.
  • FuL_TeLiKe • 14 Ocak 2008 00:46 • #589801
    rica ederim okumadığın için..
    .)

senden alıntı..

linkten alıntı..hatta baş:
    Mail/msn hackleme durumunda, öncelikle Yeni Türk Ceza Kanunu'nun 243. maddesi kapsamında ele alınarak iki yıla kadar hapis veya adli para cezası istemiyle karşı karşıya kalınması mümkündür. Mail hackleme sonucunda maili hacklenen kimsenin bilgilerinde bir değişiklik veya eksıklik meydana geldiğinde bu ceza iki yıldan dört yıla kadar hapis cezasına dönüşür. ( m.243/III) Yani para cezası imkanı da kalmaz.

seni doğruladığım için bahtiyarım..
    bu da senin yukarıdaki iletin:

Ama duruma göre bilişim suçları; bu tip sakıncasız "amme" hizmeti yöntemleri sebebiyle 6 aydan başlayan hapis cezaları verebiliyor.

Örnek verdiğimiz davranışın nerelere ulaşabileceğini tahmin edemeyiz. dolayısıyla "sakıncası yok, Birşey olmaz" derken;bir yandan da belki bir suç işlemek üzere insanları cesaretlendirebilirsiniz.

kimse konunun uzmanı olmadığı için, burası da buna uygun bir site olmadığı için lütfen bu konularda tartışmalayım.

şimdi anlaşıyo gibimiyiz?

konuya dönecek olursak ta: neden kapanmış fikri olan varmı?
    ve garaj bu yeni durumda ne yapmayı düşünüyo?
  • Single_FACTOR • 14 Ocak 2008 00:55 • #589802
    bak şimdi
    243. maddede "MSN adresi çalmak".geçmez.
    dediğme dikkat et: bu tip durumlarda, "Kişisel fayda sağlamak"esastır.
    yani sen bir kod ele geçirir ve kendine fayda sağlamak için kullanırsın.

Madde metni aşağıdadır. senin verdiğin link maddenin yorumlanışıdır benim dediğimi doğrular.

TCK Madde 243 - (1) Bir bilişim sisteminin bütününe veya bir kısmına, hukuka aykırı olarak giren ve orada kalmaya devam eden kimseye bir yıla kadar hapis veya adli para cezası verilir.
    (2) Yukarıdaki fıkrada tanımlanan fiillerin bedeli karşılığı yararlanılabilen sistemler hakkında işlenmesi halinde, verilecek ceza yarı oranına kadar indirilir.
    (3) Bu fiil nedeniyle sistemin içerdiği veriler yok olur veya değişirse, altı aydan iki yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.