Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

söz-nota arşivinin hali...

• metalik_facia • 30 Mart 2008 19:07 • #591047
    abiler ablalar garajla söz nota arşivi sayesinde tanıştım. daha fazla yararlanmak için üye oldum.söz nota arşivinin çivisinin çıkmak üzere olduğunun göstergesi;

daha dün annemizin diye anonimden bir parça..
    "önümde ağır bir kapı ardımda okyanuslar işte" diye upuzuuuun bir şarkı..
    dorian ın gel gör beni şarkısı başlığı altında notaları verilen başka bie dorian şarkısı..

kim takip ediyor burayı yahu .lütfen biraz daha özen..ve şarkı sözü bulma problemi de yaşamaya başladım çeviriler çok az.görüşlerinizi bekliyorum bekçiye ye de mesaj attım zaten
  • linde_ • 30 Mart 2008 19:17 • #591048
    Söz nota ile ilgileniyorum. 2007'nin Eylül ayından beri. Gayette düzenli bakıyorum ve bahsettiğin parçalar gibi olan eksik,yanlış veya küfür içeren parçaları onaylamıyorum. Şimdi baktımda o söylediğin parçalar benden çok önce eklenmiş parçalar. Silme yetkim yok dediğin parçaları.

Bekçi veya Nem gerekeni yapar sanırım.
  • 2_ • 30 Mart 2008 22:00 • #591051
    o zaman herkes bıldıgı yanlıs oldugunu dusundugu parcaların lınklerını forumda yazssın soz nota mudurlerı aracılıgyla gerek bekcı gerekse chutlucka ıletılsın onlarda duzenlesın nasıl olur ?

mesala asagıdakı lınktekı sarkı cok alakasız farklı bır sarkı farklı bır ısımle :

http://www.garaj.org/parca/3j0/sebnem-ferah-cocukken-sahip-oldugum-
    kirmizi-rugan-ayakkabilar
  • aldieb • 30 Mart 2008 22:09 • #591052
    ya bence de söz nota bölümünün hali harap. sırf grup ya da şarkının adını yanlış yazdığı için aynı parça 3 kez eklenmiş sanki başka bi gruba ya da sanatçıya aitmiş gibi.

sonra çoğu kez şarkıların eksik olduğuna da şahit oldum ve de yanlış. bence baştan aşağı söz nota bölümünü düzene sokmaklazım. tıpkı dağılan kitaplık raflarını toparlamak gibi.

ilgilerinize...
  • dark_ambient • 30 Mart 2008 22:09 • #591053
    Eklediğim şarkının sözleri gözükmüyor bilginize sunarım

http://www.garaj.org/parca/a0a/bize-erkek-adam-derler-burak-aydos
  • linde_ • 30 Mart 2008 22:39 • #591055
    Ben karşılaşmadım bu parçayla. Benden başka ilgilenenler de mevcut.
  • DrumBanger • 30 Mart 2008 22:45 • #591056
    Öncelikle tablara puan verilmesi gerektiğini düşünüyorum . Çünkü tüm tablar doğru değil , hatta bir çoğunda yanlışlar var dolayısıyla düşük puanlı olan tablara bakarak zaman kaybetmeyiz . Güzel bir başlangıç olurdu .

Sözlere gelince ; millet zaten google.com'dan araştırıyor ekliyor ondan dolayı sözlere gerek olmadığını düşünüyorum . Yani açık tutulacaksa da görevli kişinin her ekleme sonrasında o şarkının google.com'da olup olmadığına baktıktan sonra eklemeyi kabul edip etmemesi daha mantıklı olabilir . Sonuçta her yerde olan şeyleri burada tekrar görmek önemsiz ve de GaRaJ'ın ilk özelliği söz-nota olayı değil .
  • dark_ambient • 30 Mart 2008 22:48 • #591057
    herkim ilgileniyorsa ya da kim karşılaştıysa düzeltilmesini talep ediyorum ozaman..
  • linde_ • 30 Mart 2008 22:51 • #591058
    Söz-nota müdürlerinin düzeltme yetkisi yok. Nem ve chutluck tarafından düzeltilebilir ancak.
  • kare-te • 30 Mart 2008 23:31 • #591059
    evet ya da söz nota bölümünde bu parçada sorun var ya da yanlış içerik tarzı bir link olabilir rapor et olabilir vs..