Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Garaj.org'un ilk üyesi kim?

• linde_ • 28 Mayıs 2008 20:55 • #591599
    Öyle deme ben Kant'çıyım Güzin abıla (:
  • Ktulu • 29 Mayıs 2008 02:56 • #591600
    :)

Hayır tanışmıştık vakti zamanında. 2 Ekim 2004 olaylı yardımlaşarock konserimizde bizi izlemeye gelmişlerdi :) Hatta bekçinin ben bardayken bir numarası oldu onu hala unutamıyorum.. Bilen bilir ... ahahhaha. Ondan sonra da baktılar leş tayfa, uğraşmaya gelmez, o gün bu gündür görmedim ikisini de :)))

Geyik bir yana güzel bir geceydi, ufacık Bachus'e 200-300 arası insan gelmişti toplamda.. O gün rahmetli Barış Akarsu'yla da tanışmıştık. Aynı ekiple 3 gün sabahladığımız zamanın 2. gecesi..

Umarım Uni rock fest'te de aynı ortam olur. Bekçisiz de eğlenebiliyoruz tabi. Ama burda kurduğu ortam sayesinde. Şimdiye kadar hiç teşekkür etmemiştim sanırım, şimdi o günleri hatırladıkça aslında o yıllardaki eğlencemizin çoğunu bu siteye ve garaj.org yönetiminin o zamanki tutumlarına borçlu olduğumuzu her zama biliyorduk. Ukalalık yaptığımız da olmadı değil, ama genellikle ters tepti tepkilerimiz, uslup konusunda pek iyi anlaşamadı siteyi yoğun kullanan genellikle "sizin grup" olarak bekçinin nitelendirdiği arkadaşlar. 4000. üye olduğumu düşünürseniz benim üzerime yaklaşık 70.000 üye daha geldi. Herkesin o zamanki ortama ayak uydurması da beklenemezdi tabii ki. Bir takım zorunlu değişiklikler oldu, chat odasının kapanması, cırcır-vırvır forumunun sitenin diğer bölümlerinden dah aktif kullanılmasından dolayı kapatılması gibi..

Ama kim ne derse desin, garaj hepimiz için "amatör müzisyenleri bir araya getirme" misyonunu gayet iyi başardı. Sadece bizim içinde olduğumuz forumlarda görünen kısmıyla değil de, Anima, Sahte Rakı, Manga gibi garaj gruplarının müzik piyasasında yer almasıyla bile bu başarı gözle görülebilir hale geldi diyebiliriz. Zamanında gönüllü amatör garaj organizasyonlarında bulunan birçok grup şu anda ya meşhur ya da meşhur olmaya aday. Bunda bekçi ve nemin faydaları tartışılmaz.

Her zaman olduğu gibi yine eleştirilerle biryerlere gelinmesi için yardımcı olmaya çalışıyorduk ama büyük çoğunlukla yanlış anlaşıldık yahut duygusal tepki verdiğimiz düşünüldü. Bahsettiğim yıllarla ilgili forum mesajlarına bakarsan bekçinin daha sıklıkla forumlarda yer aldığını ve tabiri caizse "insan içine karıştığını" görebilirsin. Nem zaten hep buralardaydı..

Hepimiz insanız arkadaşlar, bir siteniz olsa 10 üyeniz veya 100.000 üyeniz olunca bu sizin kişiliğinizi değiştiriyosazaten bu başarıyı uzun süre sürdüremezsiniz. Ben yöneticilik değil insanlık vasıflarıyla da o arkadaşlardan birkaç şey aldım, almaya da umarım devam ederim. Önemli olan 1. 10. 100. üyelik değil, egolarımızla korteksimiz arasına bir bent koyabilmek. Binlerce üyelikle bile uğraşırken bizim bilmediğimiz tonlarca problemin arasında ben yine de siteyle çok iyi ilgilendiklerini ve hakettiği yerlere getirdiklerini düşünüyorum garaj'ı. Hem de site üzerinden hava yapmaya gerek duymadan :)
  • l-i-m • 29 Mayıs 2008 08:52 • #591601
    Süper..
  • asarneyeal • 4 Haziran 2008 10:52 • #591619
    bu nasil bir bohemyadir..
  • _De4Th___ • 28 Temmuz 2008 02:22 • #591887
    Nuri Nuri :D
  • Mephistopholes • 28 Temmuz 2008 06:55 • #591888
    Son eksik kalan nokta da benden.
    (.)
  • HardrocK • 31 Temmuz 2008 20:59 • #591910
    Nem olabilir.
  • faLLen angeL • 31 Temmuz 2008 21:08 • #591911
    garajın ilk üyesi benim.
    itiraf ediyorum bunu.
  • kare-te • 31 Temmuz 2008 23:52 • #591912
    sen itiraf ediyorsunda bunu diğerleri nasıl kabullenecek
  • ZIMBA SAKAL • 1 Ağustos 2008 16:08 • #591913
    eski garajı özledim :.....( hhhıııuuüüüveee
    kare-te ve ktulu sabit kalmışsınız bari siz çoğu kişi yok artık meydanda :( bi aralar affedilmeyen vardı gitar teli vardı ismini unuttum bi sürü kişi vardı :( eski tadı kalmamış zaten cırcır vırvır kaldırılıncada bi acayip olmuştu neyse beni zaten tanımazsınız yinede bi sürü kişiyle görüşmüştüm bu sitede