Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

bas evlen tanışalım uçalım

• kare-te • 4 Eylül 2008 15:21 • #592130
    orada olmayan bir sürü kişi var mesela diyerek kişilerin isimlerini versemmi acaba bu kişiler uzun zamandır garaj müdavimi hem kız hem erkek garaja kısa süreli erkek ve kız bulmak amaçlı giriyorlar.
  • ikinokta • 4 Eylül 2008 18:07 • #592132
    Reklamlar hiç dikkatimi çekmemişti bu konuyu görünceye kadar :/
  • linde_ • 4 Eylül 2008 22:16 • #592134
    Bu google adamı zorla evlendirir (:
  • GaRaJ Bekçisi • 5 Eylül 2008 10:57 • #592136
    Selamlar,

Bu sabah bu konularla ilgili aldığım bir eleştiriye yazdığım yanıtı buraya da yapıştırmak istedim belki Nem'in verdigi bilgileri biraz daha açığa kavuşturabilir.

Düzeysiz reklamlarla ilgili olarak başka kullanıcılar ve belki ilginç gelecek ama biz de şikayetçiyiz ve GRJ forumlarında da konu şu sıralarda tartışılmakta..

Konuyla ilgili detay şöyle. GRJ'da yayınlanan reklamların hiçbiri tarafımızdan reklamverenle ilişkiye girilerek alınan reklamlar degildir. İşin içinde toplam 3 tane ajans vardır. Reklamz, Linkz, Google Adsense. Bu ajanslar sitedeki farklı alanlardaki reklamların satışını yapmaktadırlar. Linkz ve Reklamz'la yaptığımız anlaşma gereği reklamlar yayınlanmadan önce bizimle iletişime geçilerek onayımız alınmaktadır. Bu yüzden onlardan gelen reklamlarda bu tip sorunlar olmamaktadır. Hatta getirisinin gerçekten çok yüsek olmasında rağmen bazı kumar ve bunun gibi başka ürünlerin reklamlarını da almamayı tercih etmekteyiz.

Fakat Adsense tamamen otomatize bir sistem oldugundan reklamlar yayınlanmaya başlamadan görülememekte ve yayından kaldırılamamaktadır. sizin mesajınızda bahsi geçen reklamlar görüldüğü anda Adsense arayüzünden kaldırılmaktadırlar. Fakat bu tip siteler konuyla ilgili hazırlıklı olduklarından onlarca farklı domain alarak onların tümüyle reklam verip sistemi istismar etmektedirler, ve reklamlar bizim tarafımızdan tespit edilip filtrelenene kadar siz o reklamlara maruz kalmaktasınız.

Konuyla ilgili yapılabilecekler, ajans tarafında görüşmeler sürdürerek çözülmeye çalışılmaktadır. Ancak şimdilik sistem kısıtları altında yapılabileceğin en iyisi budur.

Reklamların tümüyle ilgili olan şikayetiniz için de şunu söylemek istiyorum, bu sitenin tüm ihtiyacının giderilebilmesi için maddi kaynaklara ihtiyaç malesef ki var ve internette bu işler malesef ki bu şekilde yürüyor. Gerçekten ben de çok isterdim hiç bir yerinde reklam olmayan bir GRJ, ya da reklamların hepsini onaylayabilip "yok kardeşim Nokia bu reklam olmamış, bunu ben GRJ'da yayınlayamam" ukalalığını yapabilmeyi, ya da "Sevgili Avea senin bu reklamların bu şekilde çok göz alıyor. Kullanıcılarımın dikkatini çekiyorsun, ben senin reklamını görmelerindense GRJ'ın içeriğini takip etmelerini tercih ediyorum, o yüzden sen biraz soluk ve sönük renkler kullanarak yap şu banner'larını" diyebilmeyi, ama mali açıdan o kadar güçlü değiliz. Burada suçu kendi üzerimize alarak, "mali açıdan reklamlara muhtaç olmayan bir sistem tasarlayamadık" diyebilirim.

Görüşmek üzere...

GaRaJ Bekçisi
  • İntihar Süsü • 5 Eylül 2008 12:24 • #592137
    Evvel zaman içinde GRJ'da reklam meklam bulunmamaktaydı hafızam bana sabotaj yapmıyorsa eğer. Peki o reklamsız metlu mesut günlerde nasıl yürüyordu GRJ ?
  • Rock_forever • 5 Eylül 2008 13:08 • #592143
    evet nasıl yürüyordu ?!
  • narkozz • 5 Eylül 2008 22:38 • #592160
    bilmediğimiz şeyler var demek :P
  • kare-te • 6 Eylül 2008 01:26 • #592172
    En Çarpık İlişkiler
    En çarpık ilişkilerin yaşandığı gecelik kadınlar mekanını kacırma.

bunuda yasaklayabilirsiniz mesela :D
  • FuL_TeLiKe • 6 Eylül 2008 13:50 • #592174
    sizden hayır dua almak için de kurmadılar ama siteyi..
    biraz anlayışlı olun..

ayrıca geçen seneden edindiğim 1 tecrübeyle de reklam şirketindeki insanların gayet düzgün insanlar olduğunu (google hakkında fikrim yok .) söyleyebilirim..

hem "namazda gözü olmayanın ezanda kulağı olmazmış" derler..
    kim der?
    alesandır kiriko..
  • ikinokta • 6 Eylül 2008 17:53 • #592181
    Antalya gitar kursu
    Lararitim bu reklamı seviyorum :P