Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Mükemmel Garaj profili için öneriler, yaşanılan acı deneyimler

• BŞefSeattle • 23 Eylül 2011 10:36 • #640526

İlanların ile ilgili biraz farklı bir konuyu dile getirmek istiyorum. İlanlar ile üye profili arasındaki bağlantıya dikkat çekmek istiyorum.Grup kurmak için ilan vermiştim. Uzun uğraşlarla hatırı sayılır bir süre sonunda grubun ilk hali oluşuyor. Fakat yorucuydu. Sebebi de üyelerin profillerinin yeterli veriye sahip olmamasıydı. Her bir üyeye MSN'de veya Garaj'da seviyesini, deneyimibi,sahne ve kayıt deneyimini, hangi tarz çaldığı veya çalmadığı, oturulan semti, edavatının olup olmadığını, hangi semtte oturduğu,cep telefon numarasını, varsa Msn veya Myspace adresini ve yine varsa paylaşabileceği bir videosu olup olmadığı sorularını sormak durumundaydım. Bazen de bunu telefonla yaptım. Hem maliyetli hem de çok yorucu oldu. Ben derim ki, Garaj belli aralıklarla üyelere mail yazıp gerekçesini belirtip profili güncellemesini istesin. Aynı şekilde her ilan açma ve her ilana cevap yazma anında yukarıda belirttiğim ve fazlası profil bilgilerini doldurması halinde ilana daha kolay cevap bulabileceği uyarısı gelse iyi olur. Aynı şekilde fotoğraf yüklenmesi ile ilgili özendirici uyarılar gelebilir. Ben de en kısa sürede fotoğraf yükleyeceğim bu arada. Diyelim bir solo gitarist grup arayanlar başlığına ilan vermek istiyor. Eğer profilinde bir veya bir kaç solo performans kaydı olursa ilanı okuyanlar bu gitarist hakkında fikir sahibi olabilir ve beğenilirse ilana geri dönüş olasılığı artar. Örnekler çoğalabilir. Özetle, grup ya da müzisyen arayanlar ilanlarının verimli olması için bahsettiğimiz profil bilgileri ve eklentileri son derece önem taşıyor. Bunu bizzat yaşayarak öğrendim. Bilgi ve görüşlerinize sunmak istiyorum.
    İyi çalışmalar..

• GaRaJ Bekçisi • 23 Eylül 2011 10:54 • #640527
    Bu yapıcı öneri için öncelikle çok teşekkürler. Profil bölümünde bahsettiğin eklentileri yapmak gerekli gerçekten. Bu arada ilan verme ve cevaplama sırasında da bu tip beklentileri olanlar için araçlar üretmemiz de gerekli.

Yapılacaklar listesine alıyoruz.

Görüşmek üzere...
  • BŞefSeattle • 23 Eylül 2011 11:48 • #640528
    Hızlı cevap için çok teşekkürler.
    İyi çalışmalar..
  • Loki • 2 Ocak 2012 11:07 • #640638
    gerçekten bu konuda bir geliştirme olsa süper olur. Hiç deneyimi olmayan ama şans eseri güzel ilanlar yazan kalemi kuvvetli amatör kardeşlerimizin ilanlarıyla karşılaşıyoruz eh ben sizinle çalışamam abicim demekte çok zor söyleniyo kabullenemeyen kendini ne zannediyorsun diye köpürenler oluyor.Kimseyi de kırmak istemesek bile zor durumlar oluşmasın diye ilanlara "güvenilirlik" konusunda puan verilebilmeli.