Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Noterden Parçalar Nasıl Tasdikletilir?

• gwen_b • 19 Şubat 2005 02:06 • #451859
    ya ben şarkılarımı notere onaylatmak istiyoeum da nasıl oluyo ne kadaraa oluyo bilen var mı bir de cehaletin daniskası gibi olmasın ama tab kabul eder mi bunlar?
  • Nofx • 19 Şubat 2005 02:18 • #451860
    notalara dökmen gerekiyoo diye biliyorum?Öyle mi kabul ediyolar ne ama yüzde doksan öyle tab yeterli olmaz..
  • thriller • 19 Şubat 2005 02:23 • #451861
    ya kardeş bu konunun ne kadar uzun bi konu olduğunu tahmin edemessin..herşeyi buraya yazmaya kalksam 1 saat bilgisayarın başından kalkmamam lazım..zaten değerininde olmayacağının farkına vardım artık..değeri verilse üşenmem..ne kadar gereksiz konu varsa en başta durur topic..şoyle başlıklar iki dakikada düşer..garajda da buna değer verilmediğinin farkındayım.yani bu konular ile ilgili apayrı bir forum başlığı olması lazım ama malesef olmuyor olmuyorr...demo albümü tanıtma yolları diye bir soru soruldu..1-2 gün önce ama şimdi bak kimbilir nerde o topic..neyse..yinede birşeyler yazıyım..

bu konu çok derin.en bilinen müzisyenler bile işin içinden çıkamadı..var olan durumları daha sonra anlatırım..

senin soruna gelince notere onaylatmak için şarkının notalarını hatasız olarak çıkart.kağıda dök..aynı şekilde sözlerinide yaz.notere git..ve büyük bir kazık yemeye hazırlan..yanında 50 milyon gibi bir parayla git..en son 20 milyondu..ne oldu bilmiyorum..noterden noterede değişiyor ne hikmetse..yani tek sayfa 20 civarı idi.40 milyon falan isterler...
    kolay gelsin..
  • gwen_b • 19 Şubat 2005 02:29 • #451862
    sadece akorlar olsa falan?? bir de bu gitar pro var galiba o işe yara herhalde
  • Nofx • 19 Şubat 2005 02:31 • #451863
    guitar pro işe yarayabilir çünkü sen tab yazdınmı aşşağıda notalarını veriyoo ama ne derece sağlıklı olur bilmem.??
  • gwen_b • 19 Şubat 2005 02:34 • #451864
    ok çooook teşekür ederim. başka yorumu olan beni aydınlatmak isteyen
  • thriller • 19 Şubat 2005 02:38 • #451865
    nota nota nota..başka bişey olmaz..notaları finale programı ile yazabilirsin..dinleyebiliyorsunda orda yazdıklarını..ama müzik bilginin çok iyi olası gerekiyo.nota yazmak zor iş..bu sebeple bir gitar kursuna gidip şarkının notalarını hocalara yazdırtabilirsin.yok ben yazarım diyosan başka...ama nota olacak.
  • thriller • 19 Şubat 2005 02:50 • #451867
    bak bir yontem daha var..(ki daha çok yontem var :))fakat bunun uygulanışı hakkında pek bilgim yok..ama şoyle yapılıyor..şarkyı cd ye kaydediyorsun ve noterlere cd oalrak bırakıyorsun..bazı noterlerin emanet kasaları var.fakat her noter de yok bu ozellik..bunu daha iyi oğrenince yazarım
  • gwen_b • 19 Şubat 2005 02:52 • #451868
    aaaaa gerçekten miiiiii?? bak çok sağol içimi rahatlattı bu
  • bimilyon1 • 19 Şubat 2005 11:08 • #451881
    şarknı cd yede çakip bıraksan notasını da yazıp tasdikletsen bi işe yaramaz. çünkü tc. anayasası telif hakları kanunlarında noter tasdiğinin bir hükmü yok. çıkan herhangi bir durumda yasal yaptırım gücü yoktur. boşuna yapma. paran cebinde kalsın. niye böyle bi tasdiğe ihtiyaç duyuyosun? ona göre yol gösterebilirim.