Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Mike Portnoy, Dream Theater'dan ayrıldı

Bu konu şu haber ile ilgilidir: Mike Portnoy, Dream Theater'dan ayrıldı
  • Metal_Prince • 10 Eylül 2010 00:00 • #639726
    Dünyanın en iyi davulcusu TANRI,dünyanın en iyi grubu TANRILAR topluluğundan ayrıldı.Bunu iyimser bir biçimde orta yaş bunalımına bağlayarak yeniden döneceği konusunda avunmaktayım.
  • quenghill • 10 Eylül 2010 00:00 • #639727
    Dream Theater la artık herşeyin eskisi gibi olmadığının zaten farkındaydım. Avenged la yaptığı harika işten sonra Dream Theater in büyük bir bölümünün benim için Mike olduğunu anlamıştım.

aslında herşey kevin moore un ayrılmasıyla başladı.. zaman ilerledikçe grup progresif ten uzaklaştı. bu konuda fanların miladı 1999 metropolis pt.2 albümü oldu ki bundan sonraki her albüm trash metalin izlerini dahada çok taşımaya başladı.. bazı şarkılarda muse la birebire yakın olan benzerlikler olması son noktaydı.. zaten artık eski yaratıcılıklar için zaman kalmamıştı.kayıt şirketleri bastırıyor bir an önce albüm yapılmasını ve dünya turnesine çıkılmasını istiyordu.. bunun en büyük kanıtıda 2003 train of tought albümünün yazım, besteleme, stüdyo, kayıt, mix, mastering aşamalarının sadece 3 haftada tamamlanarak albümün piyasaya sürülmesiydi..
    ve olan oldu. mike 25 senelik bu kayıt dünya turnesi döngüsünden yorulduğunu söyledi.. zaten petrucci ile portnoy un ego çatışmalarıda bilinen birşeydi.. avenged sevenfold ile çıktığı dünya turneside harika gidiyor zaten.. hayranlarından bu ayrılık için a7x i suçlamamalarını istemekte haklı.

mike büyük bir insan. ve ben kararında, doğru bildiği ve zevk aldığı işi yapmasında onu haklı buluyorum. dream theater ın yaptığı dandikten bir teşekkür açıklaması içinde yuh diyorum.
    mike nerede ben oradayım.
  • quenghill • 10 Eylül 2010 00:00 • #639728
    he bu arada portnoy istediği progressive i transatlantic te yapıyor zaten..
    ama muse gibi dandikten bir grup kurmasıda olası..
    şaşırmayız.

bunlar benim düşüncelerimdir.*
  • brutalymusic • 10 Eylül 2010 00:00 • #639729
    Ne güzel anlasarak ayrılmışlar diyemıycem üzüldüm :P
    Yeni dream kim olcak merak ediyorum vede yeni albümü..
  • dumdumts • 11 Eylül 2010 00:00 • #639730
    olm kahroldum lan...
  • Spider-Man • 11 Eylül 2010 00:00 • #639731
    sağlık olsun...
  • barrios • 11 Eylül 2010 00:00 • #639732
    Petrucci ayrılmalıydı, bu adam değil. Daha doğrusu, Petrucci'yi atmaları lazım:) Portnoy da fazla mekanik çalıyordu doğrusu, ama gruptaki yaratıcılık kabızlığının asıl çıkış noktası Petrucci bence. Dream Theater bu haliyle yeni hiç bir şey söyleyemiyor uzun zamandır ve bu durumun davulcu değiştirmekle düzeleceğini hiç sanmam.
  • anomali • 11 Eylül 2010 00:00 • #639733
    ulan bu nasıl iştir??? portnoy olmadan dream theater nasıl olur?? kahroldum şimdi...
  • Metal_Prince • 11 Eylül 2010 00:00 • #639734
    Petrucciye'laf atana eleman, sen önce petrucci tanrımızın binde 1 i ol öyle konuş.Dünyada onun gibi çalan yok adı üstünde tanrı!Petrucci hala muhteşem hatta son albümde iyice tavan yapmış yaratıcılıkları ve diğer etkenler.Siz kimsizinizde kimleri bğeenmiyorsunz.
  • barrios • 11 Eylül 2010 00:00 • #639735
    Yürü be metal prince kim tutar seni:)

Şaka bir yana, metal prince gibilerin üslubundaki problemlere ilişkin epey bir mesaj yazdım garajda; bunları tekrar özetlemeyeceğim. Fakat Dream Theater'ın yaratıcılığındaki tıkanmaya ilişkin AKILCI şeyler söylemek isteyenler ile fikir alış-verişinde bulunmak isterim doğrusu. Yalnız külhanbeyi-fanatik üslubundan kurutulamayanlar uzak dursun lütfen.