Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Mike Portnoy, Dream Theater'dan ayrıldı

Bu konu şu haber ile ilgilidir: Mike Portnoy, Dream Theater'dan ayrıldı
  • -maJestY- • 11 Eylül 2010 00:00 • #639736
    Mike grubun temel taşlarından birisiydi , bütünün bir parçası eksik kaldı fakat ben bu karara çok da üzülmedim. Thomas Lang, Gavin Harrison gibi kişilerin ismi geçiyor ki bence DT için bu büyük bir şans olabilir. Portnoy'un baskısıyla - öyle olduğunu düşünüyorum - değişen grup soundu tekrar eski havasını yakalayabilir belki.

Yıllarca gece gündüz DT dinlemiş bir insan olarak artık Portnoy'un tüm geçişlerini, süslemelerini, tuşesini tonunu zilini vs. ezberlemiştim, yeni albümlere bakıyorum halen aynı kalıplar aynı geçişler... Avanged Sevenfold dinlemediğim için geçenlerde merak edip bir videosunu açayım dedim, davulları duymamla hah bu kesin Portnoy demem bir oldu :) Tamam tarzını çizgisini korusun ama tutup Erotomania'da yaptığı geçişilerin,zil oyunlarının aynısını A.S konserinde yapmasın bir zahmet...

Tanrı muhabbeti de biraz komik olmuş. Tonla iyi davulcu, iyi gitarist varken niye Portnoy - Petrucci tek ve en iyi olsunlar ki , niye eleştirilemez yorum yapılamaz olsunlar ki ? Fikir belirtmek için onun 100'de 1 i olmaktan ziyade müzikten anlamak yeterli bence.
  • Miles2Davis • 12 Eylül 2010 00:00 • #639737
    Zaten güzel çalamıyodu iyi oldu.
  • gemiadami • 12 Eylül 2010 00:00 • #639738
    Bravo üstad..
  • symphonie • 12 Eylül 2010 00:00 • #639739
    Miles2Davis Arkadasım Sen Muzıkden Anlamıyosun Muzıgı Bırak

Mıke Kotu calıyodu Dıyen Bır cahıl daha tanımaadım ben ...

Ayrıca... dreamtheater' dunyaya Virtuoz Bır grup oldugunu ispatlamışdı severek dınlıyodum yıne dınlemeye devam edıcem
    grup elemanları bıraz daha anlayıslı olabılırmıs Bu durumda MİKE aaa ama olmamıslar saglık Yeni KAdrosu İlede zevkle Dinleyeceğim
  • Trouble • 12 Eylül 2010 00:00 • #639740
    Acikcasi cok dinledigim bir grup degildi lakin fanlari adina uzuldum.Adam gayet normal bir talepte bulunmus.O tempodan siyrilip biraz nefes almak istemis neden boyle olmus pek anlayamadim.Umarim kisa sureli bir ayrilik olur.Malumunuz yillardir dinledigimiz nice gruplar dagilmis elemanlari ayrilmis oluyor.Bence once arkadaslik sonra muzik.saygilar
  • fllöte • 12 Eylül 2010 00:00 • #639741
    üzüldüm sadece
  • loathsomeMq • 12 Eylül 2010 00:00 • #639742
    son dönemlerini dinledğim grup değildi dream theater ancak kötü oldu konserlerde varlığını hissetmek yeterdi üzüldüm portnoy adına umarım gerçek progresif işlerle devam eder kariyerine belkide daha sert çalmaya başlar
  • meg-a-deth • 13 Eylül 2010 00:00 • #639743
    bütün albüm ve dvdlerini almış ve 3 kez konserlerine gitmiş Mike Portnoy ve Dream Theater hayranı olarak öncelikle içim çok buruk..
    aslında beni çok şaşırtan bi durum değil bu ayrılık fakat ben bu albümden(2011) sonra bi kopma bekliyordum

bu ayrılığı öncelikli olarak mike ın diğer elemanlara göre srüekli müzik yapan bir müzisyen olması gerek transatlantic, yellow matter custard, hammer of gods gibi kendi kurduğu grupları gerekse neal morse, a7x, OSI, fates warning gibi müzisyen ve gruplarla konuk olarak katılmasıyla müzikal enerjisini tüketmesine bağlıyorum

Ayrıca adı geçen davulcuların DT kimyasına uyacağından da şüpheliyim ve MPsiz DT albümlerinde ki sözleri şimdiden merak ediyorum

DT elemanlarının ve MPnin ikinci açıklamalarına bakılınca bu ayrılık dönemsel bir ayrılık olacakmış gibi görünüyor...
  • editing • 13 Eylül 2010 00:00 • #639744
    Dave Dicenso, Petrucci'nin Suspended Animation albümünde çalmıştı. Hiromi'nin Another Mind albümünde de çalmıştı, bilenler Dancando No Paraiso şarkısındaki performansına şapka çıkartır zaten. Ayrıca Two Ton Shoe grubuyla yaptığı Mike Mangini'nin ağzı açık izlediği bir performansı için: http://www.youtube.com/watch?v=s_81IomgGEY (izlediğim en acayip sololardan birisi, diğeri Simon Phillips'in bir solosuydu, Mike Mangini sonlara doğru izleyiciler arasında gözüküyor, oha tadında bir hareket yapıyor.)

Zaten Dave Dicenso da Berklee'de hocadır.(Associate Professor of Percussion at Berklee College of Music diye geçiyor, çeviren çevirir.)

Dave Dicenso adı geçmeye başlarsa şaşırmam. Zira Mike Portnoy'dan çok daha iyi bir davulcudur. Bununla beraber Mike Portnoy'un Dream Theater'a kattığı şey iyi çalmaktan çok daha fazlasıydı. Yerinin ondan daha iyi çalacak davulcularla dolacağını sanmıyorum.
  • özgünkalafat • 13 Eylül 2010 00:00 • #639745
    dream theatre'ın grubunun kaybı adam dünyanın en iyisi istese ayaklarına kapanacak bir sürü grup bulur.dream theatre grubu yeni davulcu gelirse daha dinlenmez zaten.kötü olmuş.