Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

püf püf püf ve püf

• flecheiro • 11 Nisan 2004 10:42 • #431860
    abi dersanede deneme sınavı oluyoruz....alt katta kasetçi var.....tuhaf tuhaf şarkılar çalıo fln......hatta bi tanesinin sözleri şöle....popstar olmak istiorum!popstar olmak istiorum!..pop pop pop pop popstarolmak istiorum...fln die devam edip..arada bir saçma ağıt tarzı ses efektinin girildiği deişik bir parça.....olabilir neyse..asıl konu şu....abi insanlar müzik olayını nasıl bu kadar basite indirgeyebiliyor?... sizce bu tür şakılar altında yatan bir duygu var mı yani bu bir insana ne anlata bilir?....yada içinizde dinleipte birşey anladığını söliebilicek biri var mı?...bi çok popçu rapçi fln için geçerli bu...hadi arabesk fln tamam abi bi yerde duygu taşıo ne kadar dinlemesemde...bi yerde duygu taşıyo dinleyen insanların olması doğal....şimdi zevkler ve renkler tartışılmaz sen ne karışıosun dienler olabilir aranızda ama...ne yani benzinle sütü karıştırıp içen birinede aman ne zevklisin mi dicez?......:))
  • fibonacci • 11 Nisan 2004 23:56 • #431867
    takmayın derim. kendinize yazık yani.
  • divinemusic • 12 Nisan 2004 12:58 • #431869
    Artık öyle bir duruma geldik ki lanet ediyorum. Etrafta orada burada salak şarkılar yazan ya da söyleyen insanların tek bir amacı var oda para!!! Medya da bunun en büyük suçlusu. İnsanları pembe dünyada yaşıyorlarmış gibi gösteriyorlar yok o akşam burda yok bu akşam burda yok laila yok reina bu nedir ya!!! Pop müziğinin bu kadar kötü bir duruma gelmesi de işte bu yüzdendir. Yapılması kolay gibi görünen saçma sözlerle bezenmiş ritmi bile belli olmayan şarkılar yapıyorlar pardon yaptıklarını zannediyorlar. Bir ara arabesk patlaması yaşanmaştı şimdi de pop patlaması yaşanıyor maalesef. Çünkü eğlenen hayatını gün eden televizyonlarda habire gösterilmekten sakınılmayan insanlara dikkat ettiniz mi? Hepsi popçu... Yeni nesil de bunları görerek bunları benimseyerek pop dinlediğini zannederek geleceğimizi oluşturuyorlar. Müzik şirketleri de rant peşinde koşuyorlar. Bu çarkta da iyi müzik yapan reklam yapmayan insanlar kayboluyorlar. İşim gereği çıkan yerli yabancı tüm albumleri dinlemek zorundayım. Geçen hafta albumu çıkan Serdar Ortaç ın Beni Unut diye bir şarkısı var. İğrenç ötesi ve heryerde bu şarkı çalınıyor. Artık düşünün sonumuzu ne günlere geldiğimizin göstergesidir.
  • flecheiro • 12 Nisan 2004 17:00 • #431872
    daha garibi...abi tamam yapan yapıo! ya bide alıp bunu dinliip onu piasa müzik haline getirenler var....insanlar çok fazla örnek alıolar...abi gülbenin üstünde tv. paparazi bok car curt da ne varsa....ertesi hafta dersanedeki bütün hatunlar anı şei giyio onlar trend oluo:) zuhahahahhaa sora şu saçlarını balçık gibi kafasına yapıştıran genç stiller tarkan a özenio saçları dikip uçlara kırmızı fln attırıo....ne biliim kaşa jilet atan mı ararsın ..püf a..abi piercing tak ani hazır jiletletmişken:)) konu şu ki....git gide sarsılan pop trendi sadece müzik olarak değil davranış olarak ,ruh hali olarakda insanları etkilio...azım açık izliorum bende....abi bi saturnus dinlerken depresyon takılmak doğalda anlamıorum bi insan nasıl pop dinlerken depreson takılıo!....garip garip garip çok garip:)
  • bitliturist • 13 Nisan 2004 13:11 • #431879
    adnan menderes donemiyle baslayan ve de turgut ozal zamanında doruk noktasına ulasan kolay paracılık, belesten emek vermeden para kazanma olayı muzıkte de kendını gostermıstır olay budur, bu kadar basittir.
  • divinemusic • 13 Nisan 2004 13:30 • #431883
    Kardeş işin siyaset yanına bakarsak ben daha sana neler neler yazarım. En güzel örnek de akbil davasında paraları cebine indiren adam şimdi varoş kesim tarafından aldığı oylarla başbakan olup başımıza geçti. Yaptığı politikayla da maalesef halkı kandırmaya devam ediyor ve bu bizim saf halkımız herşeye inanan halkımız lanet olsun ki Cumhuriyet Halk Partisi nin kökü bereketsizdir lafını içine sindiriyor ve bir kez daha oy veriyor. Yazık millet yazık Atatürk e verdiğiniz değere yazık. O lafı diyen adamın kökünü kazımak gerek aslında ama neyse daha fazla yazmayayım... dediğim o dur ki ben bu ülkede bu şekilde yönetilmekten nefret ediyorum ve her çarkı bozuk ülkemde bir doğru adamın çıkmadığına hala şaşırıyorum. Atam bu şerefsizler için senden özür diliyorum!!!
  • janis joplin • 13 Nisan 2004 13:44 • #431884
    Kolay parayı kazandıran halk suçludur,adamlar tutmasa o kadar sapıtıp müziğe bile benzemeyen öyle havada uçusan neyi düğü belirsiz bi şey yapmazlar.Bu sarkıcı denen soytarılar saçmaladıkca halk daha cok tutuyor,tutuldukca adamlar daha da sapıtıyo..ne kadar sacmalık o kadar prim oldu kural.Nabza göre şerbet hadisesi ortada dönen. bi kere burda müzik,müzik için yapılmıyor..burda müziğin adı şaçmasapan, güldüren,eğlendiren dıngırtı.
    Halk bunu istiyo,soytarılarda veriyo..alan razı satan razı.O yüzden pop(diye adlandırdıkları)müziği eleştirmek yanlış,herkes halinden memnun çünkü..
  • divinemusic • 13 Nisan 2004 14:42 • #431885
    Janis, ben daha kaliteli müzik dinlemek istiyorum. Ben daha iyi daha kültürlü bir ülkede yaşamak istiyorum sadece müziği değil herşeyi eleştirme hakkına sahibim. Geçen akşam tv yi açtım bi baktım akademi tv ondan sonra turkstar başka bi kanalı açayım dedim orada da biz evleniyoruz muyuz mudur nedir gelin damat oyunu... bunun mantıklı bir açıklamasını yapacak birileri var mı lütfen? Biz böyle büyümedik ama geriden gelen nesil bunlarla büyüyor. Kimse de sesini çıkarmıyor ben de bu yapımlarda emekleri geçen tüm yapımcıları ayakta alkışlıyorum. Afferin kim tutar sizi be nasıl olsa izleyen koyunlar var yürüyün be!!!
  • ScarFace • 13 Nisan 2004 16:42 • #431886
    bence bu forumları(bi tanedee ben açtım hemen hemen aynı)sürekli ayakta tutmalıyız.Çünkü bu kanayan bir yara ve biz azınlık olmadığımızı göstermeliyiz.biz labada lubadaları,televoleleri,turkstar,topstar,popstar istemiyoruz.BEN SING YOUR SONG u geri istiyorum.Evleneceği insanları televizyondan seçen insanları ve onu izleyenleri kınıyorum....Ben yorumsuz programına PENTAGRAM katıldığı zaman reyting patlaması istiyorum bu program gibi programlarda istiyorum...Dream tv nin number one nın normal tv ye geçip doğdaki insanlarımızında bu tarz müziklerler tanışmasını istiyorum.Yüsexses programını dünya konuşsun istiyorum...ÇOK MU ŞRY İSTİYORUM yada İSTİYORUZ??????
  • janis joplin • 13 Nisan 2004 18:47 • #431889
    yazık ki püf..

Divine,senle aynı görüşlere sahibiz.. de bunun mantıklı açıklamasını sormuşsun,çok basit..
    Türk halkı basitliği seviyor,basit olanı seviyor,yormayan,eğlendiren şeyleri seviyor,soytarılığı seviyor.Onların eğlence anlayışı da bu zırvalıklar işte.
    Ve dediğin gibi malesef gittikçe de kötüleşiyor..kimsenin ses çıkarmamasına gelince..ben çıkarıyorum..herkes aynı mantıkla hareket edip, bir kişinin ses cıkarmasıyla birşey değişmez deyip suskun kalmayı, düzene ayak uydurmayı yeğliyor.sesini çıkartmayan insanın eleştirmeye hakkı yok,bizimle aynı görüşleri paylasan herkes ses çıkarsa inan şuan ki durumdan cok farklı olurdu hersey..birşeylerin değişmesi isteniyorsa icraat gerek,laf değil.senin de aynı fikirde olduğunu düşünüyorum,sevgiler...