Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

hip hopçılar nie kendilerini suç işleyerek gösteriyolar

• devil_88 • 23 Nisan 2004 21:24 • #431995
    böyle bişi yapçaklarına daha ii bi müzik yapsalarda reklamlarını böle yapmasalar
  • flecheiro • 23 Nisan 2004 23:13 • #431996
    abi sana varya öle bi yürekten katılıyorum ki sen bile şaşarsın....ya olm....virüs gibi çoğalıolar ya...ancak depresif agresif asi.....sokak çocuğu potansiel suçlu er altı zindan çocuğu yapıolar kendilerini millete zengin piçi die laf atmaı biliolar....kendileri donlarına kadar marka giiyolar...tiki tiki trend yapıyolar hasta kıl oluyorum......kendi aptıkları müzikler süper abi eleştiri kaldırmaz türden...kendilerine çeki düzen vermek yerine....metalcilere rockçılara dalaşıolar..o bişi diiil ben şu hip-hop çı hatunlarıda anlamıorum...erkeklerin seks objesi abi resmen hip-hop kültüründe aşağılanıolar....ama işte....
  • nick mason • 23 Nisan 2004 23:36 • #431997
    ya size ne hip hop çudan rap çiden sizn burda yaptıınız iş onların yaptıkların farksız mı bırakın napıolarsa yapsınlar biz kndi işimize bakalm..
  • chutluck • 24 Nisan 2004 00:41 • #431998
    "Forum"un herhangi bir müzik türünü aşağılamak amacıyla da kullanılabileceğini gösterdiğiniz için teşekkürler arkadaşlar! Ben yine de bunu yapmayacağım, çünkü sizin tam aksinize, ben bir "müzik" dinleyicisiyim! Hip-Hop'tan, sadece sizin dinlediğiniz müzik türünden farklı olduğu için mi nefret ediyorsunuz? ...Eğer cevap evet ise - ki öyle gözüküyor - o zaman söyleyecek bir şey yoktur zaten, geçmiş olsun.
    Bu arada neden kendilerini suç işliyormuş gibi gösteriyorlar onu da özetleyeyim hemen bu bölümün formatına uygun olarak : Sizin de bildiğiniz gibi (!) uzun zaman boyunca beyazlar, zencileri hırsızlık vb gibi şeylerle suçladılar. Ayrıca eskiden zencilerin çoğu çok fakirdi, beyazlar onlara fırsat vermiyordu çünkü çalışmaları için ve güvenmiyorlardı da. Fakat zamanla kendi aralarında olağanüstü bir dayanışma gerçekleştirerek zenginleşmeye başladılar. Kendilerini geliştirdiler. Bu noktadan zonra üzlü zenci hiphopçular ikiye ayrılıyor : Biri bahsettiğiniz o kendini suçlu gibi gösterenler, diğerleri de tam aksine kendini temiz ve çok zengin gösterenler! İsim de vereyim hatta : Birinci gruba girenlerden NWA(DR.Dre'nin kurduğu eski bir rap grubu), Eminem (zenci olmasa da hiphopçu). İkinci grupta ise, Puff Daddy (yeni adıyla P.Diddy), Mase, Eve gibi isimleri sayabiliriz. İlk gruptakiler kendilerini böyle kötü göstererek aslında, onları eskiden aşağılayan beyazlarla dalga geçiyorlar, ince bir espri anlayışı yani. Şarkı sözlerini okursanız anlarsınız (ingilizce biliyorsanız tabi). Diğer gruptakiler ise beyazlardan hınçlarını alıyorlar, çünkü gerçekten çok zenginler. Yaptıkları şey doğru mu? Bunun hakkında sadece yorum yapılabilir, yargıya varılamaz!!
  • berkadam • 24 Nisan 2004 14:55 • #431999
    Benim anlamdığım birşeyse bu suç yetmiyormuş gibi bir de 'kadın' olayına girmeleri. Zenci rapper ların videolarının %90 nında kadın sömürüsü var!!! Ve benim midem kalkmaya başladı artık.. Müziklerinin iyi olduğunu düşünüyorlarsa ne gerek var karıya kıza ya?!
  • flecheiro • 24 Nisan 2004 15:40 • #432000
    olm bırak zenciler kendi haklarını kendileri savunsun size ne bea! alalala kendin ırkçılık yapma yeter sonuçta yinede bu asabi evlatlarız havasına girilmesini gerektirmior...ayrıca hip hop müziği eleştiriyorum kendi dinlediğim tarzdan farklı olduğu için değil...saçma bir sirkülasyonda kendilerini görüp kendilerini kandırdıkları için....zaten baştada belirttiğim gibi...şu hip hop kültürüne kendilerini adaan hatunları hiç hiç hiç anlamıyorum ve kendilerini kullandırdıkları için harbi harbi..kıl oluyorum....abi müziği ap dinle o arı ani.....hatunu sex objesi yapıolar....kendileri parçalarında ezilmiş insanları savunurken ezme yandaşı moda giriolar....garip çok garip ve çok saçma!
  • Nem • 25 Nisan 2004 04:10 • #432001
    Yerinde tespit, güzel tavsiye.
  • flecheiro • 26 Nisan 2004 17:22 • #432004
    valla harika bir tespit ve analiz chuck kutluorum:)
    takmaktan değil ama yinede varlar yani:) neyse uzun lafın kısası yiyip içip kefimize bakıcaz.....zaten bunlarda amip dizanteri vb. gibi çoğalıcak...
    bkz. eminem türevleri dolmuştu bir ara etrafa onlarca.......sonra nelly die bir geik çıktı herif kliplerinde yanağına bant takıo die...bizim hip-hop müftelalarının büyük bir kısmı ertesi hafta nelly türevi olarak yaşamlarına devam etti...buda bu bakteriel kesimin rahat bi şekilde özentiliğini kanıtlıyor...mm. para içinde yüzerken annem beni sevmez sokak çocuğuyum ayağı takılıo...fakirim zenginleri ezerim...çünkü ezilen aslında benim diyo...donuna kadar marka giydiğinin bizim zeki arkadaşlarımız farkına varamıyo ayrıca bunun yanı sıra
    gidip kendileride markaları geçirio üstlerine vs vs....konuşucak çok şey var ama.....:)
  • ScarFace • 28 Nisan 2004 13:49 • #432017
    dinleyenlerin alayı özenti diyorum başka bişey aklıma gelmiyo..chuck da yerden göğe kadar vede göğünde üstünde haklı pek bişi bırakmamış saolsun yazacak...nelly,eminem...falan da filanda sadece pazarlama ürünü bunlar kendini anasına bacısına söven vede bunu insanlarla paylaşan kişilere gramy ödülü vermekte sadece çoğunluğun gözüne girip kendi kuruluşlarının popülaritesini arttırmaktır die düşünmekteyim.Üzülerek söyleyeyim daha çooook çıkacak bu tiplerden ve taklitlerinden.Ama ülkemizde bu yola çıkıpta tutunamayanlar var çok sevindiriyo bu da misal Cartel,Aria nın reklam müziğini yapan şahıs,bi de galata köprüsünde klp çeken kişilik.Halk gereken cezayı kesmiştir.Ama avrupada özelliklede amerika semalarında bu müzik türü???? tarz olarak oturdu.
  • shaq • 13 Mayıs 2004 21:51 • #432229
    bi de şu sokakların krallarıymış gibi davranma huyları yok mu? sanki graffitiyi onlar bulmuş, sanki sokaklar onların, sanki her bol pantolon, tshirt giyen hiphopçı. şimdi hiphopçıları genellemeye sokmayayım ama öyle bir izlenim bırakıyorlar.