Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Yeter Uleayn!!!!!

• ScarFace • 31 Mayıs 2004 17:23 • #432629
    Geçenlerde tv lerin bir tanesinde Ümit Davala'yı gördüm.Rap albümü çıkarmış.Ve de sırf adı var diye!! klibi o gün yaklaşık 15 defa daha gördüm kanalları gezerken.Ya ben anlamıyorum bu işleri bu adamın klibini yayınlıyorlar ya.Bunca türk Rock grubu var biraz onlara destek olmak gerekirken nerede abuk sabuk şeyler var yayınlıyorlar.Bir de bu adama albüm yapan zihniyet.Çıldırmamak elde değil.Yani illa meşur mu olmak lazım bir şekilde.Sadece müzik yaparak para kazanılamaz mı?Rap albümünü eminim bayıla bayıla dinleyenler vardır.Bütün gün klibi bekleyenler de vardır.Yakında bu adam turneye de çıkar.Ben müzisyenim der.Albüme çok uğraştık der.Der oğlu der.Asıl kötüsü futbolcu yazıyordu adının altında şimdi Müzisyen falan yazacak.Böyle bir adalet var mı?Bu nasıl iş.Sert yazmış olabilirim ama bundan daha yumuşak inanın yazamazdım.Ama bu kadarıda fazla birileri artık dur desin bu tarz insanlara.Tamam halk pop müzik seviyor.Lanet olsun napalım. her önüne geleni de meşhur ediyor plakçılar.Ama bu kadarı da fazla.Nefret ediyorum hepsinden...
    Beni de eleştiren çıkacaktır.Sende Rock dinliyosun şöyledir,böyledir illaki der.Ama....Eleştirmeden ve karşılık vermeden önce dinlediğiniz müzik mi gerçekten müzik yoksa Rock mu gerçekten müzik düşünün ona göre yazın.
  • baranthalas • 31 Mayıs 2004 17:37 • #432630
    olm ümit in en azından sesi güzel..ya süleyman çakır a ne dersin adam türkü kasedi çıkarmış (oktay kaynarca)
  • ScarFace • 31 Mayıs 2004 17:45 • #432632
    çakırında...oktayında...oda başka bi leyla zaten.SABIIIIIR
  • divinemusic • 31 Mayıs 2004 17:50 • #432635
    Dostum, tepkini çok haklı buluyorum ama şöyle birşey de var. Albumun çıkması için para gerekli, eğer finanse edecek kadar paran varsa en b.ktan şarkıları yaz çiz söyle çoğu şirket için hava hoş maalesef. Ümit Davala da dünyanın parası var ki sadece rap söylemek ve klip çekmek için böyle bir şey yapmaya kalkmış. Bana sorarsan etik olarak yanlış ama kendi açısından doğru bir adım. En azından başarılı olmasa da içinde böyle birşey kalmamış kendi içinde müziğini sözlerini dışa vurmuş... Ama büyük bir müzik şirketi bunu asla kabul etmez o da başka bir olay... Bu piyasanın rant piyasası olduğunu unutmamak lazım. Artık bu devirde Müzik=Sanat değil Müzik=Para oluyor maalesef. Yapacak fazla bir şey yok maalesef, müziğimizi yapmaktan başka...
  • ercu • 31 Mayıs 2004 22:52 • #432644
    divinemusic e aynen katılıyorum, bu popstarlar topstarlar oldugu surece bız cok fakırdık edebıyatı yapıldıgı surece, kalıtelı muzıkden anlayan bı toplum olmaz.zaten bunlardan para kazanan ınsanların ıstedıgıde mzuıkden anlamayan koyun gıbı bı toplum yaratmak cunku muzık=para felsefesıyle ısın bokunu cıkartılar.umıt davala veya baska bırısı mutlaka bole adamlar olucaktır,gecen gun olen kanı karaca ıle ılgılı hıcbır televızyonda adamın hayatını anlatan bı tv programı bıle yayınlanmadı ama umıt davala tvlerde boy gosterıyo ve tvde adının altında futbolcu-muzısyen dıye absurd bısey yazıyo ayıptır yazıkdır ama sevındıgım tek sey en azından bunun yorumunu bı forumda yapabılecek adamların olması, buyuksunuz arkadaslar !(kani karaca: klasik turk muzıgı ustadı ve hafız.2 aylıkken gozlerı kaybettı 10 yasından berı sanatla ugrasmaya basladı,gectımız gunlerde hayatını kaybettı)
  • JackSparrow • 1 Haziran 2004 01:08 • #432650
    Tek bir şey diyorum...

Çok canım acıdı çeksene elini....

Avrupa ağzını bıraktı artık bize kıçıyla gülüyo...
    Allahtan Sertap Eurovisionda bişiler yaptıda paçayı yırttık...
  • fibonacci • 1 Haziran 2004 12:20 • #432657
    Tek bir şey diyorum...

caner&tülin ikilisinin caner'ini de bir klipte gördüm sanırım. olmaması gereken birşey. ama ümit davala kendisi birşeyler üretmiş yayınlamış. kanallar da istediği klibi yayınlamakta serbest olduğuna göre...
  • ScarFace • 1 Haziran 2004 15:43 • #432661
    Tek bir şey diyorum...

ee..
  • love_rock • 2 Haziran 2004 10:11 • #432676
    Tek bir şey diyorum...

Üretmiş mi? :)) Üretim bu mu??? Hadi saldırın ve hemen tüketin bu 'üretimleri'!!!
  • ScarFace • 2 Haziran 2004 12:03 • #432679
    Tek bir şey diyorum...

bende senin gibi bişeyler diyecektim ama gerisini bekledim yazısının.Üretmiş demek Ümit davala.Vah vah o zaman ben bırakayım müziği üretmek bu kadar kolaysa,ne kasıyorum kendimi düz yazı yazayım anlamsız tıp-tıs ekleteyim sonra albüm yapayım bir de ürettim deyim.Ne üretmesi ya ne emek harcamış,ne yapmış kaç gün uğraşmış o şarkıya? Kendini tatmin etmiş o kadar...