Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

kurban mı , duman mı???

• chutluck • 13 Haziran 2004 22:46 • #433025
    Alen harika tabii ki ama Duman elemanı değil yine de. Bence Burak çok çok çok daha iyi Alen'den.
  • Infusion • 14 Haziran 2004 12:31 • #433041
    Alen çok manyak çaLıyo ama Burak Gürpınar'ın eline su bile dökemez..
  • love_rock • 14 Haziran 2004 13:17 • #433049
    kurban kurban...
  • mojo • 14 Haziran 2004 15:00 • #433050
    hiçbiri....sound yok hiçbirinde..coverlarla işi götürmeye çalışıyolar.yine de dumanı bi nebze anlrım..ama kurban ciddiye alınacak bi grup bile deil
  • ScarFace • 15 Haziran 2004 20:52 • #433139
    burak alenden daha iyi diyen arkadaş sorarım sana...
    sen alen i sadece dumandamı izledin.yoksa ta haluk zamanından beri takip ediyormusun?alen şu ana kadar 500 e yakın konser vermiş senin dinlediğin hemen hemen herkesin arkasında çalmış tam bir gaz davulcudur.Burak ise acid programı ile copy paste yapılmış bir kaç zor ritm dışında yok.aman aman atakları yok.Kurban cd sinin son şarkısındaki hide-trck i dinlersen çok basit bir ritmi bile tam olarak atamadığını görürsün.Alen 15 burak eder.Kerem soyadını unuttum.20 burak eder.M.V.Ö nin davulcusu.Neyse ya ne kasıyorum ki....
  • JackSparrow • 15 Haziran 2004 22:52 • #433146
    ScarFace burda adı geçen davulcuları dinleyen bir davulcu o ritimleri atmaya kalkarsa kendini kısıtlar hoja kendini köreltir.
    Bırakın türkiye'de doğru düzgün bi dinlenicek davulcu yok Rock açısından...
    Bence onlar direk pop çalsınlar çok iyi davulcu olurlar.
    Kerem, Burak ve Alen'in ritimleri Sepultura, Metallica, Slayer,Tastement, Moonspell ve Tristania'dan sonra nedense pek basit geldi bana şarkıları 3. dinleyişimde hepsinin ritimlerini atıryodum...
    Ama kalitesizler arasında doğru bir sıralama yapmışsın...

Yanlış anlamıyosun dimi üstad sadece görüşlerimi beyan ediyorum yani...
  • philoxenus • 15 Haziran 2004 23:10 • #433147
    ikisinin kesinlikle birbirleriyle alakası yok. herkes aşkla ilgili beste yapabilir, aşk şiiri yazabilir. aşk denen şeyi rock temalarıyla işlemek de zor değildir. ama türkiyedeki gruplardan çok azı kurban gibi adamı gaza getirebilir, görünüşleriyle bile asiliği aşılayabilir. aşk şarkılarıyla rock yapmaya çalışanlara klasik gitar ve flüt tavsiye ederim. rock yeri geldiğinde çok duygusaldır ama öyle kolpadan aşk meşk hikayeleriyle işi olmaz. ve rock politiktir de. politik olmayan rock sadece "alternatif"den ibarettir ve rockla alakası yoktur. kurban kim ne derse desin, sağlam bir rock grubudur. çizgisini bozmadan hala bu eğri piyasada dimdik durabiliyor.

saygılar..
  • chutluck • 15 Haziran 2004 23:51 • #433148
    Scarface, burda Burak Gürpınar ile ilgili fikrini söyleyen insan bendim, sanırım bana püskürdün :)
    Ama benim gibi düşünen yüzlerce insan daha var, emin ol. Evet senin gibi düşünen yüzlerce insan da var. Burda zıtlaşmak zorunda da değiliz bence.
    Ben de "kasıp" Burak'ın ataklarını konserlerini anlatacak değilim. Aferin Alen'e de Kerem'e de. İkisini de gerçekten çok severim. Ama ille de içlerinden birini seçip yükseltip, diğerlerini aşağılamak benim eleştiri anlayışıma uymuyor. Futbol takımı yerine koymayalım değerli davulcularımızı!!
  • ScarFace • 16 Haziran 2004 20:32 • #433185
    dostum benim kimseye püskürdüğüm yok rica ederim.Herkesin fikrine saygım sonsuz bende kendi fikrimi söyledim o kadar yani.Tabi ki de davulcularımız değerlidir.ben burağı da severim tamam mı.Anlaştık mı.
  • chutluck • 17 Haziran 2004 00:06 • #433190
    Tabii ki anlaştık :) Ilımlı cevap için teşekkürler...