Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

nedir red hot cılgınlığı?

• ScarFace • 27 Haziran 2004 23:45 • #433816
    dostum sen beni ya yanlış anladın ya da bu güne kadar yazdıklarımı hiç okumadın.Ben sana öyle böyle yaptın demedim ki kendi fikrimi söyledim.Şu iyidir bu iyidir de demedim.Sadece tartışma oraya gidiyordu bende ikisi farklı yapmayın dedim.Chad e laf söyleyende yokki zaten.Siz basçılara,davulculara girmişsiniz bende ikisinin arasında kendimce fikrimi söyledim.Tamam mı dostum.Boşuna savunma yapmana gerek yok yani hiç mi bişey yazamayacaz buraya.
  • lemon • 28 Haziran 2004 13:16 • #433836
    keiser_rech arkadaşı şiddetle kınıyorum ne demek ya Bi tek Flea gerisi hikaye ya rhcp ye laf eden karşısında beni bulur rhcp öyle zor koşullar altında bugünlere geldi ki...Adamlar öyle trajediler yaşadı ki...Bence sen ya ne dediğini bilmeden konuşuyorsun ya da hayatında hiç rhcp dinlememişsin.Bundan sonra kimse kalkıp da rhcp ye laf atmaya kalkmasın.Çok merak ediyorrsan git ve sağlam bir yerden biyografilerini oku.Onların başına gelenler senin başına gelse idi.Şu an sürüm sürüm sürünüyor olurdun
  • lemon • 28 Haziran 2004 13:39 • #433837
    Arkadaşlar, RHCP dünyanın en muhteşem en iyi gruplarından biri lütfen artık bunu tartışmayalım.DT la ne de başka bir grup ile kıyaslanamaz.Ben size grubun başından geçen önemli olayları anlatacağım önce okuyun sonra karar verin
    1983-Grup California Fairfax lisesi öğrencileinden Anthony ve Flea ile kurulur.Bir süre sonra gruba Jack Irons ve Hillel Slovak da katılır.
    1988-Grubun gitaristi Hille Slovak 27 Haziran 1988 de aşırı dozda uyuşturucudan hayatını kaybeder.
    1989-Gruba baterist Chad Smith ve gitarist John Fruiscante katılır
    1992-Satışları bir milyonu aşan Blood Sugar Sex Magik albümünden sonra grup dünya turnesine çıkmaya karar verir.Fakat turne çok uzun ve yorucudur.O zamanlar daha 21 yaşında olan John bu temboya dayanamaz ve gruptan ayrılır.
    1992-Dave Navvaro gruba gelir onla çıkan albümü One Hot Minute beklenen başarıyı yakalayamaz
    1997-Dave Navvaro kendi solo kariyerine önem vertmek için gruptan ayrılır.
    1997-Gruptan ayrıldıktan sonra kendini uyuşturucuya veren John yeniden gruba katılır.
    1999-Ve beklenen albüm Californication çıkar.Bu albüm tüm dünya'da büyük fırtına koparır.Bu adeta John'un dönüş albümüdür.
    2002-Artık tüm dünyada tanınan RHCP son albümü By The Way i çıkarır.Bu albüm Californication'un devamı niteliğindedir.
    Not:Tabiki grubun daha önce çıkarmış olduğu albümleri vardır ama ben en kestirmeden sadece olayı anlamanız için anlattım.Hepinize bol RHCP li günler
  • pepperrina • 28 Haziran 2004 19:28 • #433852
    dostum harika ama yanlışlar var
    düzeltme:
    -chad ve john gruba 89'da değil, 88 de katılır. mother's milk albümü 89'da çıkar.
    -1992: john gruptan, turne temposuna dayanamadığı için değil, red hot'ın duygusunu kaybettiğini düşünerek ayrılır. kısaca rock star olmaktan bıkmıştır (lütfen arkadaşı yanlış tanıtmayalım:))
    -1997: dave gruptan ayrılmaz, atılır. sonra ayrıldığını söyleyerek kariyerini kurtarmaya çalışır -oldum olası gıcık olmuşumdur zaten o herife-
    gerisi doğru..
    bu arada ScarFace, yanlış anlama için özür dilerim benimki de bir karşı çıkış değildi, sadece sanki DT, RHCPden çok daha iyi bir grupmuş da sanki RHCP kıyaslanmayı haketmiyormuş gibi konuşmuştun -diye düşündüm.. ben de o yüzden öyle bir mesaj yazdım.. neyse önemli değil. sonuçta yazdığım şeyler yanlış şeyler değildi. orda kalsınlar :)))
  • lemon • 29 Haziran 2004 14:49 • #433897
    Yanlışlarımı düzelttiğin için teşekkürler.Neyse artık konuyu kapayın ya RHCP dünyanın en iyi gruplarından biri o kadar!!!
  • anthony_kiedis • 29 Haziran 2004 15:39 • #433903
    nedir red hot cılgınlıgı nedir red hot cılgınlıgı.adamlar bi sey yapıyo da biz de takdir ediyoruz.bakınız boyle koklu gruplar piyasada gunden gune azalıyor.peki biz neden seviyoruz bu adamları bi kere hic bir saplantısı olmayan tarzda bir muzik yapıyorlar.yani hic bir kompleksleri yok ve her ture acıklar.tabi ki rock soundunu koruyarak.muzik piyasasına olan faydaları ise ayrı bir guzellik.punk funk ve metal in birbirinden bıcak gibi ayrıldıgı bir donemde bu uc turu basarıyla sentezlediler.flea nın basistligi zaten tartısılmaz bir konu.gerek chad kırdıgı rekorlarıyla gerekse john solo albumuyle bu piyasaya kendini kanıtlamıstır zaten yıllar once.geriye laf atılmaya acık tek anthony kalıyor ona laf atanların tezi ise red hot ın bu karizmatik vokalist yuzunden sevilmesi herhalde.ee benim sevgili ahalim kimsenin sempatisini sorgulayamazsınız biir ,adam kaliteli muzik yapıyo karizması ayrı konu ikiii,gidin kendinize bir greatest hits albumu edinin bu gereksiz tartısma bitsin üüüç.sevgiler
  • lemon • 30 Haziran 2004 15:26 • #433954
    Yaa Hakikaten Red Hot'a laf atan felan varsa gitsin bir Greatest Hits albümü alsın.Tabi onu dinledikten sonra diğer albümleri de almak isteyeceksiniz ama neyse.Onu da yapamıyosa herhangi bir yerden Californication un mp3 ünü bulsun.Bakın o zaman koşa koşa gidip tüm Red Hot albümlerini almıyo mu