Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

boos gt8 mı dıgıtec gnx4 mu alsam ?

• Serpent_King • 10 Ağustos 2007 13:28 • #557048
    alette biraz fazla teknik detay var orası doğru.effects chain den öte , eq ve compressordeki parametreler bu işle ilgilenmeyen biri için fazla yabancı gelebilir.

örnek olarak eq parametric.q , frekans ve gain gibi 3 farklı ayarı var.parametric eq kullanmayan biri gerçekten ne yapacağını veya ne yaptığını gözüne getiremeyebilir.aynı şekilde compressor de öyle.

onun dışında reverb ve delay ayarları da çok basit değil.

yine de hiçbiri öğrenilemeyecek kadar zor olmasa da ton yazmak biraz bilgi istiyor bu alette.
  • Single_FACTOR • 10 Ağustos 2007 13:56 • #557049
    bir delay'de:

Delay mode
    Delay time
    Hı-cut
    Feedback
    Level
    Out-A/B
    Tap tempo
    wet/dry
    Sub delay

gibi paremetrelerin işlevlerinin ne olduğu nerelerde ve hangi Kombinasyonlarda kullanılcağını bilmek gerek. Analog pedal kullanıcıları Gt-8 üzerinde modellenen stomp box'lardaki bu paremetreleri zaten bilir yabancılık çekmez
  • kutay__ • 16 Ağustos 2007 22:04 • #557071
    ya cok kasarsa aletin üstünden ayarlamak bilgisayara midi kablosuyla baglayıp gt8 editor programından alete ulaşıp gercek zamanlı parametreleri düzenleyebiliyorsun. ben öyle yapıyorum daha kolay oluyo eğilip ugraşmaktan.
  • Mad_Slayer • 20 Ağustos 2007 13:38 • #557083
    ben boss gt8 ve sansamp gt2 kombinasyonunu kullanıyorum ve hayatımdaki en başarılı soundu elde ettim, analog drive ile boss un efekt kalitesini birleştirdim harika oldu.. bundan sonra yapabileceğim en iyi modifikasyon gt2 nin yerine bir sansamp psa1.1 rack preamp almak olur sanırım :) bu arada çıkışa ultra g kabin simülatörünü tavsiye ediyorum, oldukça dengeli bir çıkış almanızı sağlıyor :)
  • Axell • 26 Ağustos 2007 23:47 • #557107
    GT8 alabileceğin en iyi effect processor alışması digi ye oranla biraz daha fazla zaman alıyor ama alışınca da kullanması zewkli oluyor Sistemin çalışma mantığı gerçeğe çok yakın. Pedalları istediğin gibi diziyosun ayrıca Bateri ve ses kayıt gibi zırvalıkları da yok.
    Eğer istersen işi biraz daha ilerlertip Boss GT'nin Rack versiyonunu da alabilirsin. Ama genim sana tavsiyem T.C. electronics G-Major. Yanına da MT-2 we CRY Bu benim tercihim
  • kg • 27 Ağustos 2007 16:26 • #557115
    sağolun arkadaşlar yardımlarınız için ...