Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Evde gitarla kayıt

• BurakFender • 4 Ağustos 2007 22:45 • #557006
    arkadaşlar şöyle direk gitarı pc ye nasıl girerim.forumu inceledim biraz, m-audio black box gibi örneklere rastladınm ama ben öyle efekt falan istemiyorum.

gitar-analog set.-pc

türünde bir bağlantı için pc ye gitar jacklı ses kartı almak falan mı lazım?
  • Serpent_King • 4 Ağustos 2007 23:40 • #557007
    gitar jaklı ses kartı diye bir şey yok.

içinde preamp olan ses kartları var.ancak senin analog setupında kabin simulasyonu yoksa yine de bu preampli ses kartlarından alıp software ile halledebilirsin.

m-audio black box dünyadaki en gereksiz m-audio ürünüdür ayrıca.sana tavsiyem m-audio fast track pro , m-audio firewire solo gibi ses kartlarına bir bakman olucak.
  • BurakFender • 5 Ağustos 2007 15:01 • #557010
    hmm çok sağol sanırım firewire solo işimi görür.fiyat nerden öğrenebilirim bi bilgin varmı peki?birde nerede satılır acaba bu aletler?
  • Serpent_King • 5 Ağustos 2007 17:43 • #557011
    www.compel.com.tr

kıvılcım müzikte de var tünelde ben ordan almıştım.fiyatı da değişmediyse 240 euro civarında olması lazım.
  • thinkfloyd • 5 Ağustos 2007 21:54 • #557012
    peki benim bilgisayarımda firewire yok ama firewire soloyu alsam ve usb çevirici kullansam fasttrack pro kullanmaktan daha iyi bir sonuç elde edermiyim? ayrıca fasttrack pro yu tavsiye edermisiniz veya daha düşük bir modeli var maudio nun onu? teekkürler..
  • Serpent_King • 5 Ağustos 2007 22:04 • #557013
    çevirici ile olmaz.firewire kartı alman lazım zaten çok da pahalı bişey değil 15 20 dolarlık pci bir kart.

fast track proy usb 1.0 arabirimini kullanıyor ve biraz latency getiriyor bu.ancak bunun çok da göze batacağını sanmıyorum zira üzerindeki özellikler gayet güzel.ama yine de ben olsam firewire solo alırdım ikisi de aynı fiyat ne de olsa ..
  • BurakFender • 5 Ağustos 2007 22:14 • #557014
    çok teşekkürler serpent king bu bilgiler işimi görür.son bir sorum olacak.bu firewire ı alınca içinden kendi yazılımı çıkıyomu.yani ben bunu alınca direk içindeki yazılımını yükleyip usb ye takınca olacak mı?
  • Serpent_King • 6 Ağustos 2007 01:56 • #557016
    usb ye takmıyorsun.firewire kartı alıyorsun gidip bir bilgisayarcıdan.firewire arabirimi usb den daha iyidir ayrıca ufak bir dipnot olsun bu.

bu arabirime takıyorsun firewire soloyu içinden kablosu çıkıyor.
  • BurakFender • 7 Ağustos 2007 17:54 • #557035
    ok çok sağol=))
  • BurakFender • 16 Ağustos 2007 22:46 • #557072
    arkadaşlar evde 2 kişi(2 gitarist) kayıt yapmak istiyoruz.aynı zamande vokal de yapıyoruz.ama bi problem var.ikimizn de amfileri fender 25 w frontman.amfileri mikrofonlamak dışında m-audio fast track pro ses kartına nası bağlayabiliriz.çünkü mikrofonlarlar vokal yapıyoruz...